Niedziela, 14 listopada 2010 r. godz. 17:59

Grali przyjaciele

Fumen

Zwycięstwo Olimpii Elbląg, remis Juventusu Turyn oraz porażka Pogoni Szczecin - tak przedstawia się sobotni bilans spotkań naszych przyjaciół. Najwięcej bramek, bo aż sześć, obejrzeli kibice w Elblągu. W ekipie "Portowców" nie pomogła zmiana trenera. "Stara Dama" w hicie kolejki podzieliła się punktami z Romą. W niedzielę Zagłębie przegrało w Jarocinie, a Den Haag zremisował z NEC.

I liga: Odra Wodzisław 2-0 Pogoń Szczecin
Zmiana na ławce trenerskiej Pogoni nie okazała się przełomem. Nasi przyjaciele doznali już siódmej wyjazdowej porażki w dziewięciu potyczkach! Tym razem lepsza okazała się Odra Wodzisław. Zwycięstwo gospodarzom zapewniły gole Daniela Tanżyny oraz Roberta Kłosa.

II liga: Olimpia Elbląg 5-1 Puszcza Niepołomice
Najsłabszy zespół w II lidze wywiózł z Elbląga pięć bramek. Trzy z nich były autorstwa Kamila Jackiewicza. Po jednym razie do siatki trafili Mykola Dremliuk, Krzysztof Bułka, a dla rywali Krzysztof Świątek. Prawdziwe strzelanie gospodarze urządzili sobie w ostatnim kwadransie gry trzykrotnie trafiali do siatki zespołu z Niepołomic.
Po 17. kolejkach Olimpia z 28 punktami na koncie, zajmuje 4. miejsce w tabeli z trzema punktami straty do Znicza Pruszków oraz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Serie A: Juventus Turyn 1-1 AS Roma
Mecz sąsiadujących ze sobą w tabeli ekip zakończył się remisem. W 35. minucie prowadzenie dla gospodarzy dał pięknym strzałem z pierwszej piłki Vincenzo Iaquinta. Jednak tuż przed przerwą rzut karny wykorzystał Francesco Totti. Druga połowa stała na wyrównanym poziomie, ale żadna ze stron nie potrafiła wpakować piłki między słupki. W efekcie nasi przyjaciele dopisali sobie jeden punkt.
Po 12. meczach "Stara Dama" zajmuje 4. miejsce mając trzy punkty straty do lidera. Jednak ekipy z czoła tabeli mają swe spotkania dopiero przed sobą.

II liga: Jarota Jarocin 3-1 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie przegrało w wyjazdowym meczu z Jarotą, przegrywając już 0-3 po 16 minutach. Honorową bramkę zdobył osiem minut po przerwie Michał Filipowicz. Sosnowiczanie po rundzie jesiennej zajmują dopiero 9. miejsce w tabeli ze stratą 7 punktów do miejsca gwarantującego awans.

Eredivisie: NEC Nijmegen 1-1 Den Haag
Blisko było wywalczenia trzech punktów przez Den Haag, ale Ramon Zomer pokonał Gino Coutinho w ostatniej minucie spotkania, doprowadzając do remisu. "Bociany" wyszły na prowadzenie w 39 minucie po samobójczym trafieniu Nathaniela Willa.