Niedziela, 13 marca 2011 r. godz. 17:18

Grali przyjaciele

Bodziach

Pogoń Szczecin tylko bezbramkowo zremisowała w Ostrowcu Świętokrzyskim i zamiast odbić się z dolnych rejonów tabeli, po weekendowych meczach może znaleźć się na miejscu zagrożonym spadkiem z I ligi... Pewne wygrane Zagłębia i Olimpii na wyjazdach sprawiły, że sosnowiczanie awansowali na 6. miejsce w tabeli, a Olimpia jest już liderem II ligi! Tymczasem koszykarze Zagłębia awansowali do turnieju półfinałowego o II ligę. Natomiast w niedzielne popołudnie ekipa Den Haag uległa De Graafschap.

I liga: KSZO Ostrowiec 0-0 Pogoń Szczecin
Po niezłym meczu z ŁKS-em, wydawało się, że Portowcy zgarną komplet punktów w Ostrowcu. Niestety Pogoń przez 90 minut nie potrafiła pokonać bramkarza KSZO i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Gospodarze w 90. minucie stracili jednego zawodnika za czerwoną kartkę. Niestety Pogoń zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli, z minimalną przewagą nad strefą spadkową.

II liga: OKS Otwock 0-3 Olimpia Elbląg
Piłkarze Olimpii bardzo pewnie pokonali w Otwocku miejscowy OKS. Po bramkach Sobieraja z karnego, Ledieniowa i Jackiewicza elblążanie zwyciężyli 3-0 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli!

II liga: Polonia Nowy Tomyśl 1-4 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie łatwo poradziło sobie z Polonią. Sosnowiczanie świetnie zagrali w pierwszej połowie, czego efektem były 3 bramki. Najpierw piłkę do własnej bramki skierował Krakowiak, a kolejne dwa trafienia zaliczył Michał Filipowicz. W 68. minucie gospodarze strzelili honorową bramkę, a wynik na 1-4 ustalił w doliczonym czasie gry Gryboś. Zagłębie zajmuje 6. miejsce w tabeli, ze stratą 5 punktów do miejsca gwarantującego awans.

Serie A: Cesena 2-2 Juventus Turyn
Po dobrym początku wydawało się, że Juve w końcu zainkasuje 3 punkty. Alessandro Matri zdobył dla gości bramki w 19. i 35. minucie. Nie wystarczyło to do wygranej. Cztery minuty przed przerwą gospodarze zdobyli z rzutu karnego kontaktową bramkę. Chwilę później boisko musiał opuścić Marco Motta (druga żółta kartka). Gospodarze doprowadzili do wyrównania 10 minut przed końcem meczu.

Eredivisie: De Graafschap 1-0 Den Haag
Pewnie pnąca się w tabeli ekipa z Hagi, tym razem niespodziewanie przegrała na wyjeździe z De Graafschap. Gospodarze już w 10. minucie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali aż do ostatniego gwizdka sędziego. Szkoda, gdyż zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem mogło jeszcze bardziej uskrzydlić naszych przyjaciół, którzy za tydzień zmierzą się na własnym stadionie z Ajaxem Amsterdam.