Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Na polskich stadionach jest bezpieczniej - informuje MSWiA - fot. LegiaLive!
Na polskich stadionach jest bezpieczniej - informuje MSWiA - fot. LegiaLive!
Czwartek, 17 marca 2011 r. godz. 20:46

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

MSWiA: Na stadionach jest bezpieczniej

Bodziach, źródło: PAP / własne

Od dłuższego czasu w Polsce trwają prace mające na celu "zwiększenie bezpieczeństwa na stadionach przed Euro 2012". Na nowych stadionach kibice są śledzeni przez setki kamer, nagrywani przez mikrofony kierunkowe rozstawione w wielu miejscach na trybunach, a zakazy stadionowe, często za byle co, sypią się jeden za drugim. Karane są też kluby, nawet za wywieszenie transparentów patriotycznych!
Ale jak przekonują odpowiednie służby, na stadionach jest bezpieczniej.


"Stan bezpieczeństwa na polskich stadionach poprawia się, a naruszeń porządku i wybryków chuligańskich było w ubiegłym roku znacznie mniej niż w latach poprzednich" - powiedział wiceminister MSWiA, Adam Rapacki.

Niebawem dojdzie do zmian w ustawach, które odczują kibice. "Dołączył do nas resort sprawiedliwości, który zgłasza szereg propozycji, między innymi związanych z poszerzeniem zakresu dozoru elektronicznego w stosunku do chuliganów objętych zakazem stadionowym, czy wprowadzenia tzw. rozpraw odmiejscowionych. My również chcielibyśmy spenalizować taki stan posiadania noży, maczet, niebezpiecznych narzędzi w miejscach publicznych, gdy zachodzi podejrzenie, że mogą być wykorzystane przeciw zdrowiu i życiu innych osób. Chcemy, aby takie wykroczenie było szybko rozpatrywane przez sąd grodzki, co pozwalałoby na odebranie takich narzędzi i nałożenie kary grzywny" - mówi PAP Rapacki.

Zmieniona może zostać także ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Jeśli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem, trafi do parlamentu już w kwietniu.

Jak podał komendant główny policji Andrzej Matejuk, obecnie w Polsce 1700 osób objętych jest zakazami stadionowymi, a w roku 2010 zanotowano 138 przypadków łamania zakazu - wszystkie sprawy trafiły do sądu. Tymczasem liczba zakłóceń porządku publicznego przy okazji imprez sportowych spadła o 36 procent (do 150 zakłóceń). Zazwyczaj brano pod uwagę zakłócenia w drodze na mecz, nie zaś na samym stadionie.



Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!