Den Haag na meczu z Vitesse - fot. beton
Niedziela, 10 kwietnia 2011 r. godz. 19:55

Grali przyjaciele

Bodziach

Pogoń przed własną publicznością zremisowała z Piastem Gliwice, Zagłębie wygrało wyjazdowe spotkanie w Zielonej Górze, a Den Haag zwyciężył u siebie Vitesse. Nasi przyjaciele z Holandii zajmują już czwarte miejsce w Eredivisie. Juventus wygrał ważny mecz z Genuą, a w Pruszkowie komplet punktów wywalczyła Olimpia. ZKS awansował na 1. miejsce w grupie wschodniej II ligi.

I liga: Pogoń Szczecin 1-1 Piast Gliwice
Była szansa na zdobycie kompletu punktów w meczu z Piastem, ale niestety kilka minut po objęciu prowadzenia, Pogoń straciła bramkę. Gola na 1-0 zdobył Adam Frączczak. Bartosza Fabiniaka pokonał 9 minut później Maycon. Pogoń jest nadal mocno zagrożona spadkiem - obecnie zajmuje 14. miejsce, ostatnie nad strefą spadkową.

II liga: Lechia Zielona Góra 1-2 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie zdobyło komplet punktów w wyjazdowym spotkaniu. Sosnowiczanie objęli prowadzenie już w drugiej minucie meczu po rzucie karnym skutecznie egzekwowanym przez Marcina Lachowskiego. Ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 w 32. minucie. Wynik na 1-2 ustalił pół godziny przed końcem Artur Małecki. Zagłębie traci 7 punktów do miejsca premiowanego awansem.

II liga: Znicz Pruszków 1-2 Olimpia Elbląg
Piłkarze Olimpii zagrali w niedzielę mecz na trudnym terenie w Pruszkowie. Dla Znicza była to bowiem ostatnia szansa na włączenie się do walki o awans do I ligi. Olimpia wiedziała, że dzień wcześniej przegrał lider z Nowego Dworu Mazowieckiego, więc była szansa na odrobienie strat. I udało się! Kamil Jackiewicz wyprowadził ZKS na prowadzenie w 61. minucie gry. 12 minut później Krzysztof Sobieraj wykorzystał rzut karny, podwyższając na 2-0 dla elblążan. Znicz było stać jedynie na honorową bramkę w ostatniej minucie autorstwa Witkowskiego. Olimpia awansowała na 1. miejsce w tabeli - ma punkt przewagi nad Świtem, ale i jeden mecz rozegrany więcej.

Eredivisie: Den Haag 1-0 Vitesse Arnhem
Piłkarze z Hagi w tym sezonie naprawdę zaskakują wszystkich. W sobotę pokonali przed własną publicznością Vitesse. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie Buijs. Goście mieli okazje do wyrównania, ale ich nie wykorzystali. Po 30. kolejkach Den Haag jest czwarty w tabeli.

Serie A: Juventus Turyn 3-2 Genoa
Piłkarze Juventusu wygrali przed własną publicznością 3-2. Pierwsi gola zdobyli goście, po samobójczym trafieniu Bonucciego w 7. minucie. Wyrównanie, 5 minut po przerwie, także nastąpiło po samobóju, tym razem Rossiego. Genoa po raz kolejny wyszła na prowadzenie w 57. minucie za sprawą Floresa. W 63. minucie Matri wyrównał na 2-2, a zwycięską bramkę dla Juve zdobył 7 minut przed końcem Toni.