Den Haag w Alkmaar - fot. beton
Niedziela, 17 kwietnia 2011 r. godz. 20:36

Grali przyjaciele

Bodziach

Zagłębie wygrało u siebie z Elaną i zmniejszyło straty do miejsca premiowanego awansem. W sobotę Olimpia wygrała z Okocimskim i utrzymała prowadzenie w tabeli. W obecności 750 fanów z Hagi, Den Haag przegrał w Alkmaar. W niedzielę Pogoń wygrała w Poznaniu z Wartą. Portowcy byli ostatnią grupą kibiców, która w tym sezonie mogła zawitać na Bułgarską. Juventus bezbramkowo zremisował z Fiorentiną, w której zagrał Artur Boruc.

I liga: Warta Poznań 1-2 Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni wygrali ważne wyjazdowe spotkanie z Wartą. W obecności 18,5 tysiąca widzów, w tym ponad 1,1 tys. szczecinian, Portowcy zwyciężyli 2-1. W 20. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Pogoń wyrównała w 53. minucie po trafieniu Przemysława Pietruszki. Wynik na 2-1 ustalił w 64. minucie Marcin Klatt. 3 minuty przed końcem Piotr Kieruzel z Warty został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę. Dzięki tej wygranej Pogoń awansowała na 12. miejsce w tabeli i nad strefą spadkową ma 2 punkty przewagi.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-0 Elana Toruń
Piłkarze Zagłębia wygrali na stadionie Ludowym ważne spotkanie z Elaną Toruń. Na ławce Zagłębia nie mógł zasiąść trener sosnowiczan, Leszek Ojrzyński. To kara za emocjonalne reakcje na decyzje sędziów w meczu w Zielonej Górze. Kara obejmuje także najbliższe spotkanie z Turem Turek. Wynik meczu został ustalony bardzo szybko, bo już w pierwszym kwadransie. Najpierw Marcin Sierczyński w piątej minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a 6 minut później Krzysztof Markowski podwyższył na 2-0. W zespole Zagłębia, z powodu kontuzji, boisko przedwcześnie opuścili Sierczyński i Wijas. Zagłębie traci teraz 5 punktów do miejsca premiowanego awansem do I ligi.

II liga: Olimpia Elbląg 1-0 Okocimski Brzesko
Olimpia nie zwalnia tempa i w sobotę przed własną publicznością wygrała z Okocimskim Brzesko 1-0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 45. minucie Andrzej Matwijów. Dzięki temu elblążanie utrzymali prowadzenie w II lidze.

Eredivisie: AZ Alkmaar 3-1 FC Den Haag
Piłkarze z Hagi stracili punkty w wyjazdowym meczu z AZ i zespół z Alkmaar wyprzedził ich w tabeli. Bociany nie tracą jednak szans na awans do europejskich pucharów. AZ wyszło na prowadzenie minutę przed przerwą. W 60. minucie było już 2-0, po błędzie Derijcka. Belgijski obrońca postanowił szybko się zrehabilitować i 9 minut później strzelił kontaktową bramkę. Niestety w 86. minucie trzeciego gola zdobyli gospodarze. Mecz obejrzało 750 fanów Den Haag.

Serie A: Fiorentina 0-0 Juventus Turyn
Juventus po mocno przeciętnym spotkaniu, bezbramkowo zremisował z Fiorentiną. Obie drużyny stworzyły sobie nieliczne sytuacje pod bramką rywala, ale żadnej z nich nie zdołały wykorzystać. W bramce Fiorentiny wystąpił Artur Boruc. Juventus po 33 kolejkach jest dopiero siódmy w tabeli.