Fani Den Haag na meczu z Twente - fot. beton
Sobota, 23 kwietnia 2011 r. godz. 20:39

Grali przyjaciele

Bodziach

Piłkarze Den Haag niespodziewanie przegrali drugi mecz z rzędu, tym razem przed własną publicznością. Den Haag nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli Eredivisie. Olimpia przegrała w Płocku 0-3, Zagłębie rozgromiło 4-0 Tura Turek a Pogoń zremisowała 3-3 z Górnikiem Łęczna. Juventus gra dzisiaj na własnym stadionie z Catanią.

I liga: Pogoń 3-3 (1-2) Górnik Łęczna
Piłkarze Pogoni Szczecin zremisowali 3-3 w spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Mecz rozpoczął się dobrze dla naszych przyjaciół, którzy wyszli na prowadzenie w 28. minucie za sprawą Marcina Klatta. Niespełna 10 minut później do wyrównania doprowadził Ricardinho, a jeszcze przed przerwą goście zdobyli drugą bramkę z rzutu karnego. W drugiej części gry Górnik zdobył jeszcze jedną bramkę, ale "Portowcy" nie poddali się i za sprawą Daniela Wólkiewicza oraz Adama Frączczaka doprowadzili do wyrównania. Bramka na 3-3 dla Pogoni padła w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Co ważne, nasi przyjaciele od 58. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Piotr Petasz.
Po 25. kolejce Pogoń zajmuje pierwsze miejsce w tabeli nad strefą spadkową (14).

II liga, gr. zach.: Tur Turek 0-4 (0-1) Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie wygrało 4:0 w wyjazdowym meczu z Turem Turek. Pierwszy gol padł po samobójczym strzale Marcelo. Kolejne bramki w drugiej połowie zdobyli Paweł Posmyk, Michał Filipowicz i Patryk Stefański.
Zagłębie wyszło na prowadzenie już w 11. minucie spotkania. Wszystko za sprawą Marcelo, który wbił piłkę do własnej bramki. Kolejna bramka padła w 57. minucie, a jej strzelcem był Posmyk. Po tym trafieniu z gospodarzy uszło powietrze i nie mieli już na boisku nic do powiedzenia. Sosnowiczanie wygrali trzeci mecz z rzędu, a w drugim kolejnym spotkaniu zagrali na zero z tyłu. Obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli i do prowadzącej Olimpii Grudziądz tracą 11 punktów.

II liga, gr. wsch.: Wisła Płock 3-0 (2-0) Olimpia Elbląg
Olimpia Elbląg uległa na wyjeździe Wiśle Płock aż 0-3. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Biliński już w 7. minucie. Na minutę przed końcem spotkania ten sam zawodnik dołożył jeszcze drugie trafienie. Trzecią bramkę strzelił Damian Jaroń. Mimo porażki, piłkarze Olimpii nadal zajmują pierwszą pozycję w tabeli, ale drugi Świt Nowy Dwór ma już tyle samo punktów.

Eredivisie: Den Haag 1-2 Twente Enschede
Piłkarze Den Haag niespodziewanie przegrali drugi mecz z rzędu, tym razem przed własną publicznością. W meczu z Twente długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W 61. minucie goście wyszli na prowadzenie. "Bociany" dążyły do wyrównania i w 70. minucie Dmitri Bulykin strzelił gola na 1-1. Niestety 5 minut przed końcem Twente zdobyło drugiego gola, na którego gospodarze nie zdołali już odpowiedzieć .