Pogoń na meczu z MKS-em Kluczbork wywiesiła taki transparent i opuściła trybuny - fot. pogononline.pl
Niedziela, 8 maja 2011 r. godz. 07:45

Grali przyjaciele

Bodziach

Piłkarze Pogoni rozgromili MKS Kluczbork i są nad strefą spadkową I ligi. O awans do I ligi walczą Zagłębie i Olimpia. Sosnowiczanie wygrali w Wałbrzychu, zaś ZKS stracił punkty przed własną publicznością. W Holandii mamy dwutygodniową przerwę w rozgrywkach. Den Haag ostatnie spotkanie w tym sezonie zagra 15 maja z zespołem Heracles Almelo.

Najbliższy mecz Juventusu Turyn odbędzie się natomiast 9 maja o godz. 20:45 z Chievo Verona.

I liga: Pogoń Szczecin 5-1 (3-0) MKS Kluczbork
Tak wysokiej wygranej Pogoni z sąsiadującym w tabeli MKS-em Kluczbork raczej nikt się nie spodziewał. A jednak! Portowcy wynik meczu otworzyli już w czwartej minucie, za sprawą Lebedyńskiego. Jeszcze przed przerwą bramki strzelili Radler i Ława z karnego. W drugiej połowie Pogoń nie zwalniała tempa i najpierw Akahoshi w 68. minucie podwyższył na 4-0, a 5 minut później Lebedyński strzelił piątą bramkę. Kwadrans przed końcem goście zdobyli honorową bramkę. Pogoń awansowała na 12. miejsce w tabeli i ma 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

II liga: Górnik Wałbrzych 0-1 (0-1) Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec wygrało ważne wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Wałbrzych. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 17. minucie Paweł Posmyk. Jak się okazuje, sędzia niesłusznie uznał bramkę, bowiem padła ze spalonego. Zagłębie traci 5 punktów do miejsca premiowanego awansem.

II liga: Olimpia Elbląg 0-0 Wigry Suwałki
Bezbramkowym remisem zakończył się mecz lidera rozgrywek Olimpii Elbląg z Wigrami Suwałki. Dla ZKS-u to z pewnością strata dwóch punktów. Ta co prawda nie zmieniła pozycji drużyny w tabeli, ale sprawiła, że Okocimski i Wisła Płock tracą już do Olimpii tylko 1 punkt. Do zakończenia sezonu pozostało 7 kolejek.