Niedziela, 15 maja 2011 r. godz. 19:41

Grali przyjaciele

Bodziach

Pogoń, Zagłębie i Olimpia zremisowały swoje mecze i raczej w przyszłym sezonie nie zobaczymy dwóch z trzech zaprzyjaźnionych z Legią drużyn na zapleczu ekstraklasy. Najmniejsze szanse na awans ma Zagłębie. Olimpia, dzięki porażkom rywali, nadal zajmuje miejsce premiowane awansem. Portowcy tymczasem do końca będą walczyli o utrzymanie w I lidze, bo ich przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko kilka punktów. Den Haag przegrał w ostatniej kolejce 0-3, ale awansował do barażów o Ligę Europy.

I liga: Pogoń Szczecin 0-0 Ruch Radzionków
Piłkarze Pogoni nadal nie mogą być pewni utrzymania w I lidze. W dzisiejszym spotkaniu z Ruchem Radzionków żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Pogoń zajmuje 11. miejsce w tabeli, ale przewaga nad strefą spadkową nie jest duża.

II liga: GKS Tychy 1-1 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie ma coraz mniejsze szanse na awans. Dziś sosnowiczanie tylko zremisowali w Tychach z GKS-em 1-1. Gospodarze prowadzili od 32. minuty po golu Kruczka. Wyrównał dopiero trzy minuty przed końcem meczu Marcin Lachowski. Zagłębie zajmuje 5. miejsce w tabeli i traci już 7 punktów do drugiej Miedzi.

II liga: Olimpia Elbląg 0-0 Stal Stalowa Wola
Olimpia Elbląg, po wysokiej porażce w Olsztynie, tym razem tylko zremisowała przed własną publicznością ze Stalówką. Na szczęście dla Olimpii punkty stracili także rywale z czołówki - Świt zremisował z Resovią, a Wisła Płock przegrała u siebie z GLKS-em. Tylko dzięki temu Olimpia utrzymała drugie miejsce w tabeli i ma 2 punkty przewagi nad Wisłą.

Eredivisie: Heracles Almelo 3-0 Den Haag
Piłkarze z Hagi przegrali 0-3 z Heraclesem, a losy spotkania rozstrzygnęły się pod koniec meczu. Najpierw w 71 minucie gospodarze wykorzystali rzut karny, a kolejne dwie bramki dołożyli w 84. i 87. minucie. Den Haag zajął ostatecznie 7. miejsce w tabeli i zagra w barażach o Ligę Europy. Także ósmy Heracles załapał się do barażów. Mistrzostwo kraju zdobył Ajax.

Serie A: AC Parma 1-0 Juventus Turyn
Piłkarze Starej Damy przegrali z Parmą 0-1, a jedyną bramkę zdobył w 64. minucie Sebastian Giovinco. Juventus nadal ma, co prawda niewielkie, szanse na awans do Ligi Europy, bowiem Roma przegrała z Catanią.