Środa, 1 czerwca 2011 r. godz. 09:09

Szermierka: Medale juniorów na mistrzostwach Warszawy

Bodziach

Szpadziści Legii bardzo dobrze wypadli w mistrzostwach Warszawy juniorów. Całe podium zajęli zawodnicy Legii - złoto wywalczył Michał Łapiński, srebro Bartłomiej Galiński, a brąz Michał Sztyber. Wśród juniorek Aleksandra Galińska była szósta, a Aneta Strzębała dziewiąta.

W zawodach Pucharu Polski Weteranów w Poznaniu wystąpili trzej legioniści - Leszek Heronimek zajął szóste miejsce, Michał Grodner siódme, a Janusz Sowiński 17.

W Krakowie odbyły się natomiast międzynarodowe zawody "O Puchar Barbakanu", w kórych wystartowało pięciu legionistów, którzy zajęli następujące miejsca: 17. Artiom Gripas, 33. Bartłomiej Galiński, 34. Michał Sztyber, 35. Michał Sawicki, 41. Marek Bączek.

Słabo wypadli szpadziści Legii na mistrzostwach Polski młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Opolu. Drużynowo Legia zajęła dopiero 16. miejsce. Indywidualnie nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: 31. Patrycja Mielowska, 37. Patrycja Marciniak, 43. Zuzanna Olchowik, 45. Julia Falińska, 50. Aneta Leśniewska, 72. Dominika Kucharczyk, 87. Klaudia Chwiejczak, 97. Julita Niedostatkiewicz, 98. Kika Stepa (wśród dziewcząt) i 33. Stanisław Oleksiejuk, 36. Mateusz Chołast, 76. Arkadiusz Zych (wśród chłopców).