Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Czwartek, 23 czerwca 2011 r. godz. 07:50

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kluby piłkarskie a zainteresowanie mediów

Redakcja, źródło: www.press-service.com.pl

Piątka najbardziej medialnych klubów piłkarskich to drużyny z największych miast - wynika z badania POLSKA PIŁKA prowadzonego przez "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów". Podczas rundy wiosennej w prasie i Internecie najczęściej pojawiali się: Lech Poznań, Cracovia, Legia Warszawa, Wisła Kraków i Polonia.

Jak wynika z badania, w rundzie wiosennej najwięcej pisało się o Lechu Poznań (10,5 tys. publikacji), Cracovii (9,1 tys.) i Legii Warszawa (9,1 tys.). Mniejszą uwagę mediów przykuwały Wisła Kraków (8,5 tys.) oraz Polonia (7,4 tys.). Biorąc pod uwagę tylko maj, czołówka wygląda podobnie – jedynie Legia zamieniła się miejscami z Cracovią, a Górnik Zabrze wskoczył na pozycję piątą.

Występowanie w mediach i trafianie do świadomości odbiorców z przekazem marketingowym przez firmy angażujące się w sport jest jednym z podstawowych celów sponsoringu. W dodatku publikacje przekładają się na konkretną wartość dla tych, o których się pisze. Gdyby tylko w maju Cracovia chciała wykupić powierzchnię reklamową równą powierzchni tekstów, które napisali o niej dziennikarze, musiałaby wyłożyć ponad 26 mln złotych. Natomiast wartość publikacji o pierwszoligowej Pogoni Szczecin oscylowała wokół 8 mln zł.

Informacje o badaniu
Badanie POLSKA PIŁKA przeprowadzone zostało na podstawie monitoringu 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz 20 najpopularniejszych portali internetowych. Łącznie od początku badania - czyli od 1 marca 2010 do 31 maja 2011 analitycy wzięli pod uwagę ponad 183 tys. informacji.


przeczytaj więcej o: , ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!