Grzegorz Tomasiewicz jest najskuteczniejszym strzelcem reprezentacji U-16 - fot. legionisci.com
Czwartek, 5 kwietnia 2012 r. godz. 22:08

Cypr U-17 0-2 Polska U-16; gole legionistów

Raffi, źródło: 90minut.pl / PZPN

Reprezentacja Polski U-16 (rocznik 1996) wygrała 2-0 (2-0) z reprezentacją Cypru U-17 w meczu towarzyskim rozegranym w miejscowości Ormídia. Oba gole zdobyli gracze Legii - w 16. minucie prowadzenie dla Polski zdobył Kamil Anczewski (który przebywał na murawie do 68. minuty), a wynik spotkania ustalił 7 minut później Grzegorz Tomasiewicz (który spędził na murawie cały mecz), skutecznie egzekwując "jedenastkę".

Wygrana Polaków mogła być jeszcze bardziej okazała, ale drugi z podyktowanych dla "biało-czerwonych" rzutów karnych obronił golkiper reprezentacji Cypru Andréas Michaíl. W pierwszym spotkaniu "biało-czerwoni" pokonali swoich rywali 1-0.

Cypr U-17 0-2 Polska U-16
0-1 16 min. Kamil Anczewski (as. Arkadiusz Madeński)
0-2 23 min. Grzegorz Tomasiewicz (rzut karny)

Cypr: Andréas Michaíl - Geórgios Grigoríou, Andréas Karó, Léandros Líllis, Geórgios Katsiatís, Konstantínos Sotiríou, Andréas Assiótis, Andréas Nikoláou, Geórgios Siathás, Andréas Frágos, Ioánnis Koússoulos. Grali także: Andréas Fragéskou, Nikólaos Toúmpas Andréas Vassilíou, Kyriákos Panagí, Mários Nikoláou, Matías Špoljarić, Loukás Mihajlović, Ioánnis Stouppís.

Polska: Maksymilian Stryjek - Adrian Bielawski, Karol Hallmann, Paweł Bochniewicz, Daniele Iraci - Błażej Chouwer (58 Sebastian Motyka), Krzysztof Szewczyk, Arkadiusz Madeński (74 Daniel Barbus), Bartłomiej Kuśnierz (63 Michał Gałecki), Kamil Anczewski (68 Konrad Andrzejczak), Grzegorz Tomasiewicz.