Jakub Arak zdobył dwa gole w meczu juniorów starszych - fot. Legionisci.com
Uwaga: Wiadomość archiwalna!
Młodzież: dublet juniorów z "Jagą" (FOTO)
Redakcja, źródło: Legionisci.com
Udanie rozpoczęli legioniści rozgrywki ogólnopolskie - juniorzy starsi pokonali Jagiellonię 5-1, a juniorzy młodsi wygrali 2-1. W turniejach Mini Legia Cup roczników 2003 i 2004 Młode Wilki uplasowały się na najniższym stopniu podium. W turnieju Junior Cup CWKS Legia wygrał 4 z 5 meczów i awansował do fazy finałowej. Młode Wilki 2001 zagrały z Lechem, Arką i Elaną, uzyskując 2 remisy i wygraną. Ich o rok młodsi koledzy wygrali wysoko z Koroną Kielce i Widokiem Skierniewice.
Gracze z rocznika 1999 zremisowali 3-3 z o rok starszymi kolegami z Białych Orłów.
Legia 94/5 5-1 (2-1) Jagiellonia Białystok 94/5 - Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 19 min. Dawid Charkiewicz (sam., as. Michał Bajdur)
2-0 23 min. Jakub Arak (as. Kamil Mazek)
2-1 32 min. Piotr Pawłowski
3-1 79 min. Daniel Rosiński (as. Bartłomiej Kalinkowski)
4-1 81 min. Daniel Rosiński (dob. strzał Jakuba Araka, as. Michał Bojek)
5-1 90+2 min. Jakub Arak (as. Daniel Rosiński)
Legia: Haluch - Grzesik, Piórkowski, Fabiszewski, Mazek (61' Ciepielewski) - Bajdur (46' Rosiński), Zawal, Janusiewicz (46' Śmigielski), Antas (46' Kalinkowski), Turzyniecki (79' Bojek) - Arak (oraz ng: Tobjasz, Rozmus)
Podopieczni Krzysztofa Dębka i Radosława Boczka doskonale zainaugurowali rozgrywki makroregionalnej ligi juniorów starszych, pokonując aż 5-1 Jagiellonię Białystok. Legioniści dobrze zaczęli mecz, rozprowadzając skrzydłami liczne akcje ofensywne. Po jednym z takich rajdów dośrodkowanie Michała Bajdura przeciął nieszczęśliwie Dawid Charkiewicz, a piłka zatrzepotała w bramce. Legioniści poszli za ciosem, a po akcji rozpoczętej tym razem lewą stroną przez Kamila Mazka, na 2-0 podwyższył strzałem z bliskiej odległości Kuba Arak, zdobywając swoją 15. bramkę w sezonie. Białostoczanie po raz pierwszy wysłali ostrzeżenie pod adresem Legii w 27. minucie, a 5 minut później wykorzystali niezdecydowanie legionistów w ekspediowaniu piłki poza pole karne przy stałym fragmencie gry, i za sprawą Piotra Pawłowskiego zdobyli gola kontaktowego. Strzelec gola ucierpiał w starciu z bramkarzem MW, a w polu karnym rozgorzała awantura, którą arbiter musiał "uspokoić" żółtymi kartkami. Legioniści w odpowiedzi mogli zdobyć gola w sytuacji sam na sam Michała Bajdura i po główce Araka; z kolei "Jaga" mogła wyrównać po rzucie wolnym w 42. minucie, po którym piłka przeleciała o pół metra od spojenia słupka z poprzeczką.
Po przerwie Legia, z przemeblowanym środkiem pola, grała bardziej ostrożnie. Jagiellonia próbowała bardziej aktywnie odrobić straty, ale Artur Haluch przez ponad pół godziny nie miał właściwie okazji do interwencji, poza lekkim strzałem w 53. minucie. W 55. minucie efektownym rajdem popisał się Kamil Mazek, ale zamykające uderzenie Roberta Śmigielskiego było niecelne, podobnie jak lob Jakuba Araka z 40 metrów w jednej z kolejnych akcji. W 74. minucie groźny strzał szczupakiem oddał Bartosz Giełażyn, a do bramki zabrakło raptem pół metra. W ostatnim kwadransie piłkarze Legii odzyskali inicjatywę. Błysnął Daniel Rosiński, który po 2 szybkich atakach podwyższył na 4-1 (strzelając 10. i 11. bramkę w sezonie), a w końcówce dograł piłkę Arakowi, który zwiódł próbujących zastawić pułapkę ofsajdową obrońców i nie dał następnie szans Karpieszukowi, ustalając wynik meczu na 5-1.
W drugim z rozegranych w ten weekend spotkań Sokół Ostróda zremisował 2-2 z ŁKS Łomża.
W najbliższej kolejce Legia zmierzy się na Łazienkowskiej z Polonią. Mecz odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 marca o 10:00, a zaraz po starszych kolegach swoje spotkanie rozegrają juniorzy młodsi.
Legia 96/7 2-1 (1-0) Jagiellonia Białystok 96/8 - Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 38 min. Jakub Kozioł (sam., as. Filip Karbowy)
1-1 57 min. Emil Gajko (gł.)
2-1 78 min. Michał Suchanek (as. Mateusz Baranowski)
Strzały (celne): Legia 21 (15) - Jagiellonia 7 (4)
Legia: Leleń - Radziszewski, Kochański, Makowski, Baranowski - Szczepański (88' Witkowski), Karbowy, Basiuk (36' Górka), Babiarz (49' Świderski), Szymański Ż (67' Suchanek) - Stasz (71' Rakowski) (oraz ng Jędraszczak, Siedlecki)
Jagiellonia: Drągowski - Bukowski (86' Kulikowski), Kozioł, Łupiński, Zińczuk (72' Dawidowicz) - Buzun, Samluk, Ostaszewski, Mystkowski, Kaczmarczyk Ż - Gajko (oraz ng Gorczyca, Anikiej)
Legioniści rozpoczęli rozgrywki makroregionalne od zwycięstwa z jednym z groźniejszych przeciwników, Jagiellonią. Podopiecznym Bernarda Kapuścińskiego udało się przedłużyć dobrą passę w pojedynkach z drużyną z Białegostoku, mimo wymuszonej grą w kadrze, kontuzjami i chorobami nieobecności aż 9 czołowych graczy, przeważnie reprezentantów kraju, z roczników 96/7 (m.in. Najemski, Bartczak, Tomasiewicz, Madeński, Mlonek, Anczewski, Wieteska, Więdłocha...). Także "żółto-czerwoni" przystąpili do meczu w dość przetrzebionym, 15-osobowym składzie, uzupełnionym graczami rocznika 1997 i 1998.
O pierwszych 20 minutach gry można właściwie nie wspominać, pozostawiając dla nich wyświechtane określenie "mecz walki, toczony w środku pola". Dość powiedzieć, że bramkarze obu drużyn marznęli bezrobotni. Bartłomieja Drągowskiego sprawdził dopiero Paweł Radziszewski, ale jego strzał był zbyt lekki. W 23. minucie idealną okazję miał Rafał Makowski, jednak Drągowski sobie tylko znanym sposobem odbił na róg piłkę uderzoną z odległości 7 metrów przez stopera Legii. Próba bardzo aktywnego w pierwszej połowie Sylwestra Szymańskiego po stałym fragmencie gry była już wyraźnie niecelna. Po kilku minutach bardziej aktywnej gry Legii do głosu doszli białostoczanie. Gdy w 27. minucie sędzia uznał, że Radziszewski ściągał do ziemi pomocnika gości i podyktował rzut karny, wydawało się, że utrata gola jest nieunikniona. Mający już za sobą debiut w Ekstraklasie Karol Buzun trafił jednak w słupek; kolejne minuty pierwszej połowy to napór gości, którzy przedostawali się dość bezkarnie naszym środkiem pola (stąd dwie zmiany dokonane dość szybko przez trenera MW w tej strefie boiska) - w 29. minucie minimalnie niecelny strzał głową, a następnie okazje sam na sam Przemysława Mystkowskiego i Emila Gajko, wybronione wszakże doskonale przez Dawida Lelenia. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to ponownie inicjatywa Legii i kilka doskonałych sytuacji - Damian Szczepański, który po nieco słabszym początku rozkręcał się na prawym skrzydle z minuty na minutę, nie zdołał wyjść górą z pojedynku z Drągowskim w 37. minucie. Reprezentacyjnego golkipera zdołał dopiero pokonać... własny obrońca, który próbował ratować sytuację po kąśliwym podaniu wzdłuż bramki Filipa Karbowego, ale wpakował futbolówkę do siatki. Legioniści poszli za ciosem, i po chwili Szczepański i Szymański zatrudnili Drągowskiego strzałami z okolic linii pola karnego. Tuż przed przerwą Szczepański po raz kolejny znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale i tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców.
Podczas gdy w pierwszej połowie inicjatywa przechodziła z rąk do rąk, w drugiej odsłonie wyraźną przewagę w środku pola, wraz z wejściem na boisko dwóch pomocników rocznika '97, Arka Górki i Bartosza Świderskiego, uzyskali legioniści. Po podaniu Szczepańskiego z 12 metrów uderzył ostro, lecz obok słupka Szymański. Po rzucie wolnym niepilnowany Wojciech Kochański główkował z 7 metrów wprost w golkipera, zaś po rajdzie Szczepańskiego w 55. minucie niecelnie uderzył Świderski. Nieskuteczność legionistów została ukarana po dwunastu minutach gry, gdy po jednej z nielicznych kontr "Jagi" Emil Gojko wygrał pojedynek główkowy ze stoperem Legii i wyrównał na 1-1. Gola próbował zdobyć także Paweł Kaczmarczyk, ale spudłował z dystansu; podobne strzały po stronie Legii: Świderskiego, Szymańskiego i Karbowego również nie dały efektu bramkowego. Stłuczenia i skurcze Szymańskiego i Stasza zmusiły trenera Kapuścińskiego do dwóch kolejnych zmian, z których jedna, Michała Suchanka, okazała się kluczowa dla dalszego przebiegu gry. Legia znowu zbliżyła się do pola karnego gości. W 73. minucie w zamieszaniu podbramkowym strzały Szczepańskiego i Eryka Rakowskiego zostały zablokowane, a lecącą przy słupku dobitkę Świderskiego sobie tylko znanym sposób wyekspediował na róg doskonale dysponowany Drągowski. Po wznowieniu gry z narożnika ponownie pojedynek główkowy wygrał Kochański, ale i tym razem główkował z 6 metrów prosto w bramkarza.
Decydująca akcja meczu miała miejsce w 78. minucie - Suchanek wywalczył piłkę i zgrał błyskawicznie do Mateusza Baranowskiego. Chwilę później piłka wróciła na głowę "Suchego", który nie zmarnował szansy i odzyskał prowadzenie dla "wojskowych". Goście zareagowali błyskawicznie, ale kąśliwe dośrodkowanie-strzał z rzutu wolnego padło łupem Lelenia, który już do końca meczu pozostał bezrobotny. Legioniści wyszli wysoko i starali się nie wpuszczać jagiellończyków na swoją połowę. W 82. minucie z rzutu wolnego minimalnie przestrzelił Baranowski, a niedługo potem po raz kolejny na listę strzelców próbował wpisać się Suchanek, tym razem jednak zablokowany został przez obrońcę. Legioniści odnieśli zasłużone zwycięstwo, jednak muszą unikać takich okresów nieuwagi, jak w pierwszej połowie, gdy aż 3-krotnie mogli zostać ukarani stratą gola. Z drugiej strony, z meczu na mecz do gry powinni wracać kolejni zawodnicy - w meczu z Polonią Warszawa (najbliższy czwartek o 12:30 na Łazienkowskiej) trener Kapuściński zagra być może w ciut mocniejszym zestawieniu, choć o 15 swój mecz będą rozgrywać piłkarze Młodych Wilków 97.
W drugim rozegranym w ten weekend spotkaniu Jeziorak Iława pokonał 2-0 MOSP Jagiellonia Białystok.
Legia 99 3-3 Białe Orły 98
Gole:
1-0 7 min. Emil Możdżonek (as. Jacek Majda)
2-0 27 min. Wasilij Sowpiel (karny po faulu na Mateuszu Kinaście)
2-1 31 min. (po rzucie rożnym)
2-2 50 min.
3-2 54 min. Bartłomiej Faliszewski (wolny po faulu na Bartoszu Rymku)
3-3 72 min.
grano 40+36 minut
Legia: Wróblewski (25' Śmigielski) - Kazubek (41' Zajączkowski), Potrzebowski (41' Janicki), Romański (41' Rybak), Knap (41' Olszewski) - Kinast (41' Wojtysiak), Staśkiewicz (41' Faliszewski), Możdżonek (41' Rymek), Sowpiel (41' Agnyziak), Szymański (41' Olejarka) - Majda (41' Gwiazda)
Legia 01 1-1 Lech Poznań 01 (gol: Stanisław Muniak as. Maciej Anusik)
Legia 01 0-0 Arka Gdynia
Legia 01 1-0 Elana Toruń 01 (gol: Sebastian Duczek as. Damian Sędzikowski)
Grano 3x25 minut
Legia: Kielak, Kaniewski - Goliński, Cichocki, Kraśniewski, Bartnicki, Graczyk, Phan, Sędzikowski, Muniak, Gajownik, Anusik, Duczek + 3 graczy testowanych
Korona Kielce 02 1-4 Legia 02
Gole:
Kornel Toczyski (as. Aleksander Stawiarz)
Michał Janowicz (as. Jakub Łyś)
Jakub Łyś (as. Michał Janowicz)
Michał Janowicz (as. Patryk Peda)
Legia 02 9-1 Widok Skierniewice 02
Gole:
Patryk Peda 3, Grzegorz Skrzos 2, Jakub Łyś, Aleksander Stawiarz, Maciej Zambrzycki, Jacek Kowalski
Legia: Skiba - Noga, Skrzos, Kruszewski, Peda, Łyś, Majewski, Toczyski, Zambrzycki, Stawiarz, Wysocki, Kowalski, Janowicz
Mini Legia Cup, rocznik 2003: - Zdjęcia z turnieju
Legia I 0–0 Kosa Konstancin
Legia I 5–1 Pogoń Grodzisk Maz.
Legia I 0–0 Legionovia Legionowo
Legia II 4–2 Widok Skierniewice
Legia II 7–0 Agrykola
Legia II 0–1 Unia Warszawa
CWKS Legia 1–3 SEMP Ursynów (Maciej Pałac)
CWKS Legia 4–2 Broń Radom (Piotr Kawalski, Kacper Polak, Jan Michna, samobójcza)
CWKS Legia 2–5 Varsovia Warszawa (Filip Grygorczuk, Maciej Pałac)
o miejsca 9-12:
CWKS Legia 4-0 Broń Radom (Kacper Polak b.a., Jan Michna b.a., Kacper Polak b.a., Maciej Pałac b.a.)
CWKS Legia 2-3 Pogoń Grodzisk Maz. (Antoni Pawlak, Kacper Polak)
1/4 finału:
Legia II 2-1 Legionovia
Legia I 5-1 Varsovia
1/2 finału:
Legia II 1–5 Kosa Konstancin
Legia I 0–3 Unia Warszawa
o 3. miejsce: Legia I 3-3 k. 3-2 Legia II
Finał: Unia Warszawa 3-0 Kosa Konstancin
Legia I: Patryk Kurzajewski - Mikołaj Randak, Bartosz Ślendak, Filip Szewczyk, Marcel Ślusarczyk, Maciej Balcerak, Ernest Kozłowski, Adrian Potaczała, Tomasz Wysocki, Jakub Kowalski, Szymon Włodarczyk
Legia II: Antoni Klan - Aleksander Petsch, Aleksy Hoduń, Chrystian Wilk, oraz zawodnicy z grupy naborowej (5)
CWKS Legia: Dominik Marnik - Antoni Pawlak, Alan Długołęcki, Filip Grygorczuk, Jan Michna, Maciej Pałac, Michał Wójcik, Kacper Polak, Piotr Kawalski
Klasyfikacja końcowa:
1. Unia Warszawa
2. Kosa Konstancin
3. Legia I
4. Legia II
5. Legionovia Legionowo
6. Widok Skierniewice
7. SEMP Ursynów
8. Varsovia Warszawa
9. CWKS Legia
10. Pogoń Grodzisk Maz.
11. Broń Radom
12. Agrykola Warszawa
Najlepszy zawodnik: Mateusz Klimkiewicz (Unia Warszawa)
Król strzelców: Adrian Klimek (Unia Warszawa)
Najlepszy bramkarz: Antoni Klan (Legia II Warszawa)
Mini Legia Cup, rocznik 2004:
Legia I 3-0 Legion Warszawa (Paradowski 2, Włoch)
Legia I 4-0 Broń Radom (Fogo, Rycaj, Żaboklicki, Bykowski)
Legia I 7-1 Drukarz Warszawa (Bykowski 4, Proctor, Paradowski, Sołdaj)
1/4 finału: Legia I 1-1 k. 2-1 Varsovia Warszawa (Sołdaj)
1/2 finału: Legia I 2-2 k. 2-3 Olimpia Warszawa (Kacper Kałuski, Paradowski)
o 3.miejsce: Legia I Legia 6-0 Widok Skierniewice (Proctor, Bykowski, Paradowski, Sołdaj 3)
Legia II 3–4 Widok Skierniewice
Legia II 4-3 Varsovia Warszawa
Legia II 1-5 Kosa Konstancin
O miejsca 9-12:
Legia II 8–2 Pogoń Grodzisk Maz.
Legia II 1-1 k. 2-1 Broń Radom
Legia I: Jakub Mielcarz, Kacper Kałuski, Jakub Żaboklicki, Kamil Sołdaj, Kacper Włoch, Marcel Bykowski, Patryk Rycaj, Olivier Proctor, Dominik Paradowski, Matthew Fogo
Legia II: Szymon Falkiewicz, Kuba Kałuski, Bartek Giersztof, Dominik Szadkowski, Maciej Czepiel, Dawid Tarachulski, Jakub Zawadzki, Adrian Kozieł, Oliwer Pęcak, Kamil Pietrzak
Klasyfikacja końcowa:
1. SEMP Ursynów
2. Olimpia Warszawa
3. Legia I
4. Widok Skierniewice
5. Varsovia Warszawa
6. Drukarz Warszawa
7. SF Wilanów
8. Kosa Konstancin
9. Legia II
10. Broń Radom
11. Legion Warszawa
12. Pogoń Grodzisk Maz.
Najlepszy zawodnik: Krzysztof Bartkiewicz (SEMP Ursynów)
Najlepszy bramkarz: Antoni Kowalski (SEMP Ursynów)
Król strzelców: Jakub Kucharski (SF Wilanów)
Junior Cup, rocznik 2003, dzień I:
CWKS Legia 1-2 GKP Targówek (gol: Papazjan)
CWKS Legia 3-1 SF Wilanów II (Papazjan, Marczuk, Abbassi)
CWKS Legia 4-0 Polonia Warszawa (Wiater 2, Papazjan, Sidor)
CWKS Legia 9-1 SF Mokotów (Papazjan 2, Wiater 2, Abbassi 2, Grygorczuk, Sidor, samobójcza)
CWKS Legia 4-0 Polonez Warszawa (Papazjan 2, Wiater 2)
W niedzielę podopieczni Łukasza Winka grać będą w fazie finałowej turnieju, w systemie "każdy z każdym", z 5 innymi drużynami, które najlepiej spisały się w fazie grupowej.
CWKS Legia 03 na Junior Cup: Piotr Kawalski - Antoni Sidor, Filip Grygorczuk, Alan Długołęcki, Krzyś Wiater, Patryk Abbassi, Dawid Papazjan, Oliwier Marczuk, Kacper Polak.
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE:
- Dean Klafurić zwolniony! (267)
- Legia Warszawa 0-2 Spartak Trnava (207)
- PS: Nawałka odmówił Legii (162)
- Nawałka od środy trenerem? (152)
- Klafurić: Możemy pokonać Spartak w rewanżu (145)
- Ukrainiec kandydatem na trenera (133)
- LIVE!: Spartak Trnava - Legia Warszawa (129)
- Spartak Trnava 0-1 Legia Warszawa (117)
- Legia Warszawa 1-3 Zagłębie Lubin (106)
- Klafurić: Przegrana bitwa, ale nie wojna (94)
Zgłoś newsa!
Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam!
Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!