Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Sobota, 6 lipca 2013 r. godz. 22:17

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Legioniści z medalami w kadrach Mazowsza

Raffi, źródło: legionisci.com / legia2000kp.futbolowo.pl

Choć piłkarze I drużyny przygotowują się już do nowego sezonu, młodzież z roczników 1997-2000 walczyła o Puchary Deyny, Michałowicza, Kuchara i Górskiego, w których finałach zmierzyło się po 8 najlepszych kadr wojewódzkich. Wszystkie cztery reprezentacje Mazowsza awansowały do walki o medale: kadra U-16 zdobyła brąz pokonując 2-1 Małopolskę, zaś kadry roczników 1999 i 2000 awansowały do finałów, w których niestety poniosły porażki. Kadra rocznika '98 przegrała mecz o 3. miejsce.

W każdej z kadr występowało od 7 do 10 graczy Akademii Piłkarskiej Legii. Oprócz tego niemałą grupę stanowili zawodnicy Polonii, a w przypadku roczników 98-99 - także (występujący na co dzień w swoich macierzystych klubach) zawodnicy Mazowieckiego OSSM, prowadzonego przez trenerów reprezentacji wojewódzkich. Resztę kadr stanowią pojedynczy zawodnicy innych klubów warszawskich i podwarszawskich, jak również gracze z klubów siedleckich, płockich i radomskich.

Warto dodać że już w maju mistrzostwo Polski zdobyli reprezentanci Mazowsza z rocznika 2001, triumfując w pucharze im. Leszka Jezierskiego. Dziś dołączyły do grona medalistów trzy kolejne drużyny.

Puchar im. Kazimierza Deyny (rocznik 1997):

W rozgrywkach o Puchar Deyny, będących zarazem częścią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w ostatecznie powołanej przez Piotra Mosóra 18-tce znalazło się 9 legionistów (plus pozyskany ostatnio przez Legię Adam Ryczkowski). Niestety drużyna broniąca tytułu zaliczyła na dzień dobry falstart z opartą na drużynie Lecha Wielkopolską, przegrywając 2-5. Gole pocieszenia zdobyli Eryk Więdłocha i Mateusz Wieteska (obaj Legia). W meczu z reprezentacją Lublina losy się odwróciły - i tym razem to mazowszanie wygrali 5-2. Jedną bramkę zdobył Adam Ryczkowski, 3 trafienia uzyskał Kacper Wochniak z Unii Warszawa, lublinianie wbili również sobie jednego "samobója".

Wielkopolska wygrała z reprezentacją Śląska 3-2 (przegrywając już 0-2), więc stawką ostatniego meczu było już jedynie prawo do walki o brąz. Przed decydującym o awansie spotkaniem ze składu wypadł z kontuzją stopy Filip Karbowy, na boisku pojawili się za to wszyscy pozostali z powołanych legionistów (poza bramkarzem Wiktorem Lasotą). "Warszawę" urządzało tylko zwycięstwo - a zwycięskiego gola zdobył tuż po przerwie w zamieszaniu podbramkowym defensywny pomocnik Młodych Wilków 97, Arek Górka.

Mecz o 3. miejsce rozegrany na stadionie SMS zakończył się wygraną Mazowsza po 2 golach Kacpra Wochniaka, a w finale młodzi szczecinianie pokonali przeważającą przez większość meczu kadrę Wielkopolski.

Mecze reprezentacji Mazowsza w finałach Pucharu Deyny: Zdjęcia z turnieju

Mazowsze 2-5 (2-2) Wielkopolska
(gole: Eryk Więdłocha, Mateusz Wieteska)
Mazowsze 5-2 Lubelskie
(gole: Kacper Wochniak 3, Adam Ryczkowski 1, samobójczy 1)
Mazowsze 1-0 (0-0) Śląsk
(gol: Arkadiusz Górka)

O 3. miejsce: Mazowsze 2-1 Małopolska
Gole:
1-0 Kacper Wochniak (dob. strzał Michała Stasza)
1-1
2-1 Kacper Wochniak (as. Dawid Witkowski z rzutu rożnego)

Finał:
Zachodniopomorski ZPN 1-0 WIelkopolski ZPN

Powołani gracze Legii: Wiktor Lasota - Dawid Witkowski, Adrian Gapczyński - Bartosz Świderski, Arkadiusz Górka, Filip Karbowy, Mateusz Wieteska - Eryk Więdłocha, Michał Stasz, Adam Ryczkowski

W szerokim składzie i na liście rezerwowej byli również pomocnicy: Radosław Cieślak (l. pom.) i Konrad Zaradny (of. pom.).

Królem strzelców turnieju został Kacper Wochniak z Unii Warszawa. Najlepszym zawodnikiem kadry Mazowsza został wybrany legionista Dawid Witkowski.

Trener: Piotr Mosór

Puchar im. Jerzego Michałowicza (rocznik 1998)

Piłkarze kadry Mazowsza rocznika 1998 dość pechowo, bo bez ani jednego przegranego meczu, nie zdołali wejść od finału Pucharu Michałowicza. Podopieczni Piotra Zasady rozpoczęli od remisu z Wielkopolską (gol wychowanka Legii Mateusza Leleno); rozegraną na wypadek równiej ilości punktów serię rzutów karnych wygrało 4-2 Mazowsze. Podobny przebieg miał mecz z Podkarpaciem - mimo 3 zdobytych goli gracze "Warszawy" nie zdołali wygrać w regulaminowym czasie gry, a wygrana seria rzutów karnych była małym pocieszeniem. Awans był już możliwy jedynie w przypadku porażki Wielkopolski z Podkarpackim ZPN i jednoczesnej wygranej Mazowsza z Dolnośląskim ZPN. Spełniony został tylko ten drugi warunek (a przy okazji na listę strzelców ponownie wpisał się Leleno). Wielkopolanie wygrali 4-1 i w finale zagrają z Jag... Podlaskim ZPN. Graczy z Mazowsza w sobotę czekał pojedynek o brąz z Kujawsko-Pomorskim ZPN. Niestety, mimo prowadzenia po rzucie karnym, w drugiej połowie mazowszanie przegrali z kretesem szansę na brązowy medal.

Mecze reprezentacji Mazowsza w finałach Pucharu Michałowicza:

Mazowsze 1-1 k.4-2 Wielkopolska
Gol: Mateusz Leleno

Mazowsze 3-3 k. 3-1 Podkarpacie
Gole: Bartłomiej Urbański [Polonia], Dominik Prusaczyk, Arkadiusz Niksa [obaj KS Piaseczno/MOSSM]

Mazowsze 2-0 Dolnośląskie
Gole: Dominik Prusaczyk [KS Piaseczno/MOSSM], Mateusz Leleno

O 3. miejsce: Mazowsze 1-4 Kujawsko-Pomorskie
Gol: Dominik Prusaczyk

Powołani legioniści: Mikołaj Brylewski - Mateusz Hołownia - Mateusz Leleno, Mateusz Dara, Grzegorz Aftyka, Marcel Stec - Mikołaj Napora

W szerokim składzie również: Kamil Ceran (br), Szymon Urbaniak (n)

Trener: Piotr Zasada

Puchar im. Wacława Kuchara (rocznik 1999)

Reprezentanci Mazowsza w rozgrywanych w Zielonej Górze finałach Pucharu Kuchara mieli w teorii dość trudną grupę, ale gdy po golu stopera Legii Karola Potrzebowskiego po stałym fragmencie gry wygrali 1-0 z Wielkopolską okazało się, że wszystko jest możliwe. Mazowszanie poszli za ciosem i w drugim spotkaniu również wygrali 1-0 po golu Piotra Włodka, zapewniając sobie już po 2 kolejkach awans do meczu o 1. miejsce.
Spotkanie z ostatnim w tabeli Lubuskiem już o niczym nie decydowało, więc trener miał okazję sprawdzić cały szeroki skład drużyny. Gracze Mazowsza kończyli mecz zdekompletowani, gdyż czerwoną kartkę otrzymał bramkarz, zawodnik Legii Tomasz Wróblewski, którego tym samym zabraknie w pojedynku finałowym. Gola zdobył za to napastnik Młodych Wilków 99 Jacek Majda. Kadra Mazowsza zmierzyła się w finale z kadrą Łódzkiego ZPN, który do finału wszedł z kompletem punktów. Niestety, 1-0 wygrali łodzianie. Na pocieszenie pozostała nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju dla reprezentanta Mazowsza Tomasza Kucza (Polonia).

Mecze reprezentacji Mazowsza w finałach Pucharu Kuchara:

Mazowsze 1-0 Wielkopolska
Gol: Karol Potrzebowski

Mazowsze 1-0 Małopolska
Gol: Piotr Włodek [Polonia W-wa]

Mazowsze 1-2 Lubuskie
Gol: Jacek Majda

Finał:
Łódzkie 1-0 Mazowsze

Powołani legioniści: Tomasz Wróblewski - Patryk Romański, Karol Potrzebowski - Oskar Wojtysiak, Emil Możdżonek, Bartosz Olszewski - Jacek Majda

W szerokim składzie również: Eryk Agnyziak (śr. pom.)

Trener: Sebastian Rybak

Puchar im. Kazimierza Górskiego (rocznik 2000)

Reprezentacja Mazowsza (rocznik 2000) prowadzona przez byłego piłkarza Jagiellonii, KSZO, Górnika Łęczna i Znicza Pruszków Zbigniewa Kowalskiego przed rokiem zdobyła w Łodzi wicemistrzostwo Polski. Dziś staje przed szansą poprawienia tego wyniku w odbywających się w Dzierżoniowie rozgrywkach o Puchar Kazimierza Górskiego. W pierwszym meczu Gracze z Mazowsza (z niemal wszystkimi legionistami w wyjściowym składzie) pokazali, że będą należeć do faworytów. Swoje atuty w stałych fragmentach gry i strzałach z dystansu pokazali legioniści: Kuba Sinior i Paweł Barzyc, co dało mazowszanom komplet punktów w pojedynku z woj. zachodniopomorskim. W meczu z Lubelskim ZPN w składzie doszło od kilku roszad, ale po bezbramkowej I połowie, po przerwie po podaniu Mikołaja Neumana, gola na wagę zwycięstwa zdobył płocczanin Olaf Bieńkowski.

W meczu z trzecim w tabeli Śląskim ZPN graczom Warszawy do awansu wystarczał 1 punkt, więc gdy do przerwy kadra Mazowsza (w 7/9 złożona z podopiecznych Piotra Kobiereckiego) prowadziła 2-0, w drugiej odsłonie trener kadry dał stopniowo odpocząć kilku podstawowym graczom, a ambitni Ślązacy doprowadzili do remisu.

W finale podopieczni Zbigniewa Kowalskiego zmierzyli się z reprezentacją Pomorza, ulegając jej 0-2. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany legionista Kuba Sinior.

Mecze reprezentacji Mazowsza w finałach Pucharu Górskiego:

Mazowsze 2-1 Zachodniopomorskie
Gole: Jakub Sinior (rzut wolny), Paweł Barzyc (as. Jakub Sinior)

Mazowsze 1-0 Lubelskie
Gol: Olaf Bieńkowski [Wisła Płock] (as. Mikołaj Neuman)

Mazowsze 2-2 (2-0) Śląsk
Gole: Jakub Sinior 2

Finał: Mazowsze 0-2 Pomorze

Powołani legioniści: Filip Białoruski - Michał Gładysz, Daniel Cichocki - Nikodem Zawistowski, Jakub Sinior, Antoni Zaborowski, Paweł Barzyc - Mikołaj Neuman

Trener: Zbigniew Kowalski


przeczytaj więcej o: ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!