Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Sobota, 20 lipca 2013 r. godz. 12:41

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Bezpieczeństwo na stadionach - podsumowanie rundy wiosennej u wojewody

Qbas, źródło: Legionisci.com

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie, na którym wojewoda wraz z przedstawicielami służb, organizatorów rozgrywek i meczów piłkarskich podsumowali stan bezpieczeństwa na mazowieckich stadionach w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu. Poszczególne podmioty przedstawiły swoje sprawozdania, wnioski na przyszłość, a także wskazano potencjalne zagrożenia na nadchodzący sezon.

Na wstępie wojewoda Jacek Kozłowski podkreślił, że pod względem bezpieczeństwa była to najlepsza runda, co doprowadziło do wzrostu frekwencji na trybunach i pojawieniu się wielu nowych kibiców.

Przedstawiciel Komendy Stołecznej Policji w swym wystąpieniu przedstawił m. in. analizę zajść na trybunach w Warszawie i okolicznych powiatach. Wrócił do sprawy przepychanek z kibicami Górnika Zabrze podczas ich wizyty przy Łazienkowskiej, ale głównym tematem było używanie pirotechniki na naszym stadionie. Podkreślał także problemy z drożnością przejść ewakuacyjnych (co również podnosił przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej).

KSP w rundzie wiosennej 12/13 wydała na zabezpieczenie imprez masowych i przejazdów kibiców na mecze ok. 5 mln zł, a w działania te zaangażowano ok. 30 tys. policjantów. Dla porównania przedstawiciel mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji przedstawił dane, z których wynikało, że w pozostałej części województwa na zabezpieczenie imprez masowych wydano ok. 120 tys. zł., a pracowało przy tym ok. 1,5 tys. policjantów.

Przedstawiciel KSP przedstawił także przewidywane przez policję zagrożenia na najbliższy sezon. W punkcie pierwszym wymienił koniec zakazu stadionowego dla Piotra Staruchowicza i jego powrót na trybuny. Poza tym KSP zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo używania środków pirotechnicznych, nagminne pojawianie się sektorówek i coraz bardziej rozwijające się zjawisko zasłaniania twarzy przez kibiców. Jak zauważył policjant z KSP, obie te kwestie znacząco utrudniają identyfikację fanów.

Wszyscy mówcy byli jednak zgodni, że stan bezpieczeństwa na stadionach znacząco się poprawił i wyrazili zadowolenie z dotychczasowej współpracy wszystkich podmiotów w tym zakresie.



Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!