Michał Kucharczyk - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
Czwartek, 23 stycznia 2014 r. godz. 14:46

Sparing: Legia Warszawa 2-2 1. FC Köln

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W drugim sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania w Turcji Legia Warszawa zremisowała z liderem 2. Bundesligi 1. FC Köln 2-2 (1-1). Pierwszą bramkę dla stołecznego zespołu zdobył grający nietypowo na pozycji napastnika Henrik Ojamaa. 6 minut później wyrównującego gola z rzutu karnego strzelił Marcel Risse. W 54. minucie drugą bramkę dla niemieckiego zespołu zdobył Maurice Exslager, a wynik ustalił w 90. minucie po strzale z rzutu wolnego Helio Pinto.

W 16. minucie Estończyk otrzymał podanie od Raphaela Augusto, które uderzeniem głową zamienił na gola. Legioniści nie mogli się zbyt długo cieszyć z prowadzenia, bowiem już 6 minut później z rzutu karnego, podyktowanego za faul Bartosza Bereszyńskiego, wyrównał Marcel Risse.

Kolejne minuty nie przyniosły dogodnych sytuacji bramkowych dla żadnego z zespołów. Dopiero w 35. minucie Tomasz Brzyski wrzucił piłkę w pole karne, tam wbiegł Michał Kucharczyk i uderzył z całej siły. Thomas Kessler odbił jednak futbolówkę przed siebie, a dobitka Miroslava Radovicia okazała się niecelna. 3 minuty później Kucharczyk ponownie zdecydował się na strzał. Tym razem piłka przeleciała jedynie obok bramki.
Chwilę później żółtą kartką ukarany został Bartosz Bereszyński, który faulował André Wallenborna. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W przerwie trener Henning Berg dokonał pięciu zmian. Na boisku pojawili się: Konrad Jałocha, Daniel Łukasik, Jakub Wawrzyniak, Dossa Junior i Patryk Mikita.

W drugiej części spotkania lekko przeważali piłkarze z Kolonii, oni też mieli więcej szans na podwyższenie wyniku.
W 54. minucie drugą bramkę dla niemieckiego zespołu zdobył Maurice Exslager, który po stracie legionistów w środku pola dostał dobre podanie od Daniela Halfara, popędził w kierunku bramki Legii i pokonał Konrada Jałochę.
W odpowiedzi niecelnie uderzał z pola karnego Kucharczyk. Chwilę później piłkarze z Kolonii stanęli przed kolejną szansą podwyższenia rezultatu, ale Halfar posłał piłkę z rzutu wolnego wysoko i niecelnie. W 63. minucie mogło być 1-3 - niewiele brakowało, by Dossa Junior skierował piłkę do własnej siatki.
5 minut później trener Legii dokonał kolejnych dwóch zmian. Michała Kucharczyka zastąpił Helio Pinto, a Ivicę Vrdoljaka - Guilherme.

W 73. minucie na strzał zdecydował się Guilherme, ale jego uderzenie było niecelne. 3 minuty później boisko opuścił Miroslav Radović, a jego miejsce zajął Jakub Arak.
Kolejne minuty przyniosły jeszcze jedną szansę Exslagera na podwyższenie rezultatu. Okazja nie została jednak wykorzystana. W 80. minucie Henning Berg zmienił trzech ostatnich zawodników - na murawie pojawili się Aleksander Jagiełło, Alan Fialho i Łukasz Broź.
Ostatni kwadrans to głównie walka w środku boiska. Jeszcze dwie minuty przed końcem meczu w polu karnym przewrócił się Jakub Arak, domagając podyktowania rzutu karnego, ale sędzia nie dał się przekonać. Dosłownie kilka sekund przed zakończeniem spotkania do remisu doprowadził Helio Pinto, który zdobył bramkę strzałem z rzutu wolnego po faulu na Guilherme.

Legia Warszawa 2-2 (1-1) 1. FC Köln
1-0 16' Henrik Ojamaa
1-1 22' Marcel Risse (k)
1-2 54' Maurice Exslager
2-2 90' Helio Pinto

Legia Warszawa: 12. Dušan Kuciak (46' 91. Konrad Jałocha) - 19. Bartosz Bereszyński (80' 28' Łukasz Broź), 25. Jakub Rzeźniczak (80' 6. Alan Fialho), 15. Inaki Astiz (46' 35. Daniel Łukasik), 17. Tomasz Brzyski (46' 14' Jakub Wawrzyniak) - 18. Michał Kucharczyk (67' 23. Helio Pinto), 21. Ivica Vrdoljak (67' 37. Guilherme), 3. Tomasz Jodłowiec (46' 2. Dossa Junior), 32. Miroslav Radović (76' 9. Jakub Arak), 77. Raphael Augusto (80' 20. Aleksander Jagiełło) - 7. Henrik Ojamaa (46' 27. Patryk Mikita)

1. FC Köln (I połowa): 18. Thomas Kessler - 20. Marcel Risse, 5. Dominic Maroh, 28. Kevin Wimmer, 38. André Wallenborn - 17. Sławomir Peszko, 8. Adam Matuszczyk, 19. Mato Jajalo, 15. Maximilian Thiel - 11. Thomas Bröker, 9. Anthony Ujah

1. FC Köln (I połowa): 13. Marcel Schuhen - 2. Miso Brecko, 23. Kevin McKenna, 4. Roman Golobart, 14. Jonas Hector - 25. Kazuki Nagasawa, 30. Fabian Schnellhardt, 31. Yannick Gerhardt, 22. Daniel Halfar - 26. Bard Finne, 27. Maurice Exslager

żółte kartki: Bereszyński - Wallenborn