Jakub Kabala (na zdjęciu z lewej) zdobył pierwszą bramkę dla Ursusa - fot. Raffi / Legionisci.com
Środa, 20 sierpnia 2014 r. godz. 20:50

III liga: Legia II 0-2 RKS Ursus

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Rezerwy Legii doznały drugiej porażki w trzecim meczu nowego sezonu. W spotkaniu z Ursusem Warszawa, zwycięzcą III ligi w poprzednich rozgrywkach, zespół Jacka Magiery uległ 0-2. Goście objęli prowadzenie w 27.minucie gdy Patryk Kamiński dośrodkował z rzutu wolnego prosto na głowę Jakuba Kabali, który strzałem od poprzeczki umieścił piłkę w siatce. W 34. minucie Sztybrych z 25 metrów trafił w poprzeczkę.

Tuż po zmianie stron Ursus podwyższył prowadzenie. Po kontrze przez pół boiska i wywiedzeniu w pole dwóch defensorów bramkarza Legii pokonał Dawid Jarczak.

Pierwszy strzał legioniści oddali dopiero po godzinie gry, jednak uderzenie Bartczaka ledwo dotoczyło się do bramki. Od tego momentu drużyna Jacka Magiery zaczęła jednak przeważać. Najpierw Kurowski strzelił prosto w bramkarza, a minutę później groźnie uderzył z 14 metrów Bartczak - końcówkami palców Pusek wybił piłkę. W odpowiedzi rywale mieli doskonałą okazję, ale Haluch obronił w sytuacji sam na sam z Rodionowem. W 78. minucie ponownie Haluch okazał się lepszy od Rodionowa. W końcowych minutach meczu goście ostudzili ofensywne zapędy naszych graczy i nie dopuścili do sytuacji pod swoją bramką.

III liga: Legia II Warszawa 0-2 (0-1) RKS Ursus Warszawa
0-1 - 27' Jakub Kabala (głową, as. Patryk Kamiński z rzutu wolnego)
0-2 - 47' Dawid Jarczak (as. Patryk Kamiński)

Legia II: Haluch - Bereszyński, Kochański, C. Michalak, Moneta (46' Turzyniecki) - Bajdur (46' Trąbka), Kopczyński (76' Zawal), Bielik (54' Kalinkowski), Bartczak, Misiak, Haluch - Kurowski

żółta: Misiak (Legia II) - Sztybrych, Jankiewicz, Wietrak (Ursus)