Łukasz Moneta - fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 3 października 2014 r. godz. 21:06

III liga: Legia II 3-0 Warta Sieradz

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W 12. kolejce III ligi łódzko-mazowieckiej rezerwy Legii Warszawa pokonały Wartę Sieradz 3-0. Spotkanie w Sulejówku rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia sędziów. Pierwszą bramkę dla drużyny Jacka Magiery zdobył w 25. minucie Grzegorz Tomasiewicz. Pięć minut przed przerwą na 2-0 podwyższył Michał Bajdur, a wynik w 60. minucie ustalił Łukasz Moneta.

Legioniści, mimo stosunkowo małego zasilenia graczami z I drużyny (choć zgranie zespołu na pewno na tym zyskało) zdecydowanie przeważali, już od pierwszych minut stwarzając sobie sytuacje bramkowe. Wynik otworzył w 25. minucie Grzegorz Tomasiewicz, który miał udział również przy dwóch kolejnych bramkach - najpierw wyłożył piłkę Łukaszowi Monecie, którego strzał dobił skutecznie Michał Bajdur, a w 60. minucie przepuścił pod nogami podanie Norberta Misiaka z linii końcowej, a golkiperowi gości nie dał szans plasowanym uderzeniem dobrze dysponowany Moneta. Zwycięstwo podopiecznych Jacka Magiery mogło mieć jeszcze wyższe rozmiary.

III liga: Legia II Warszawa 3-0 (2-0) Warta Sieradz
1-0 - 25' Grzegorz Tomasiewicz (as. Norbert Misiak)
2-0 - 40' Michał Bajdur (dob. strzału Łukasza Monety)
3-0 - 60' Łukasz Moneta (as. Norbert Misiak)

Strzały (celne): Legia 13 (7) - Warta 5 (4)

Legia: Budziłek - Turzyniecki, Kochański, Makowski, Grzesik - Misiak (88' Dzięcioł), Kalinkowski Ż, Kurowski, Tomasiewicz, Moneta Ż (79' Nawotka) - Bajdur (84' Suchanek)

Warta: Adamek, Pankowski, Kowalski, Lochowski, Sosnowski - Pietras (46' Idzikowski Ż), Stasiak, Kobierski (90' Pertkiewicz), Mitek Ż, Bogdan - Woźniak (62' Bartłoszewski)