Piątek, 7 sierpnia 2015 r. godz. 10:45

Statystyki meczu z FK Kukesi

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com

Mecz z FK Kukesi miał być dla legionistów formalnością i faktycznie tak było. Piłkarze Legii kontrolowali przebieg spotkania i bez problemów awansowali do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki czwartkowego meczu.

suma (1. połowa + 2. połowa)

W statystyce oddanych strzałów przewaga legionistów była bardzo dobrze widoczna w drugiej połowie meczu. Tak jakby przyzwyczajona do wysokich temperatur albańska drużyna, nie poradziła sobie z warszawskim upałem.

O ile w pierwszej połowie "wojskowi" oddali tylko jeden strzał więcej od rywali, to po przerwie legioniści strzelali już dwa razy częściej niż rywale. Ostatecznie piłkarze Legii zakończyli mecz z 15 oddanymi strzałami, a rywale z 8 uderzeniami.

W kierunku braki, której strzegł Ervis Koci, najczęściej uderzał Michał Kucharczyk. Zdobywca jednego gola strzelał 4 razy. Po 3 uderzenia oddali Ondrej Duda oraz Tomasz Brzyski.

Choć awans Legii wydawał się formalnością przez pierwszym gwizdkiem sędziego, to obie drużyny nie zdecydowały się na ulgową grę. Sędzia przerywał grę po 35 faulach. O 4 przewinienia więcej zapisali na swoim koncie legioniści.

Dominik Furman był najczęściej faulującym piłkarzem Legii. Pomocnik "wojskowych" zakończył mecz z 5 nieprzepisowymi zagraniami. Łącznie przepisy przekroczyło 8 graczy Legii.

Rywale najczęściej w nieprzepisowy sposób powstrzymywali Guilherme. Choć Brazylijczyk pojawił się na boisku dopiero pod koniec pierwszej połowy, to faulowany był 5 razy.

57 odbiorów i 50 strat zanotowali w czwartkowy wieczór piłkarze Legii. Tym razem w obu klasyfikacjach aktywny był Ondrej Duda. O ile miejsce Słowaka w czołówce rankingu strat to norma, to w meczu z FK Kukesi do strat Duda dorzucił 8 odbiorów.

Dudy nie zabrakło także w czołówce klasyfikacji strat. Tym razem pozycją lidera musiał podzielić się z Bartoszem Bereszyńskim i Michałem Kucharczykiem.