Oprawa i racowisko na meczu Świt - Legia - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 11 października 2015 r. godz. 14:19

Sparing: Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-6 Legia Warszawa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa zdemolowała w niedzielnym sparingu trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Stanisław Czerczesow w swoim debiucie pokonał rywala aż 6-0. Pierwszego gola dla piłkarzy ze stolicy zdobył Michał Kucharczyk. Potem na listę strzelców wpisali się Aleksandar Prijović, Bartosz Bereszyński, Arkadiusz Piech i dwukrotnie Marek Saganowski.
Fotoreportaż ze sparingu - 59 zdjęcia Mishki

Już kilka minut po rozpoczęciu gry zagrozili legioniści. Po dobrze bitym rzucie wolnym z dużym wysiłkiem piłkę nad poprzeczką przeniósł bramkarz gospodarzy. Chwilę potem uderzał Guilherme, lecz futbolówka przeleciała wysoko ponad celem. W 6. minucie spotkania Legia powinna objąć prowadzenie. Po wrzutce ze skrzydła od Bartosza Bereszyńskiego, główkę Michała Kucharczyka zdołał odbić Dawid Kędra. Blisko kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra. Gracze ze stolicy mieli dwie doskonałe okazje. Najpierw dwie próby Guilherme zostały ofiarnie zablokowane przez obrońców, a za moment strzał Kucharczyka nieznacznie minął lewy słupek. W 18. minucie pomocnik Legii był już bardziej precyzyjny. Były gracz Świtu doszedł do podania ze skrzydła i spokojnie wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Dawida Kędry. Z biegiem czasu przewaga podopiecznych Stanisława Czerczesowa była coraz bardziej widoczna. Siedem minut po objęciu prowadzenia, Aleksandar Prijović znów zmusił bramkarza przeciwników do kapitulacji. Napastnik świetnie wyszedł w powietrze i wygrał pojedynek główkowy po wrzutce z rzutu wolnego od Tomasza Brzyskiego. Przez kolejne kilkanaście minut nie oglądaliśmy zbyt wielu ciekawych sytuacji. Dośrodkowania w pole karne gospodarzy nie przynosiły pożądanych efektów, a Świt z kolei nie mógł przedrzeć się przez obronę przeciwników. Dopiero w 41. minucie z daleka szczęścia spróbował Radionow, ale pewny na linii był Dusan Kuciak. Za chwilę znakomicie odpowiedzieli legioniści. Aleksandar Prijović przepchnął jednego z rywali, będąc w szesnastce Świtu płasko podał do Bartosza Bereszyńskiego, który nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. Tuż przed przerwą środkiem pola ruszył Marcin Kozłowski, jednak jego strzał zza pola karnego nieznacznie przeleciał nad poprzeczką legijnej bramki.

Chwilę po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Marek Saganowski. Wprowadzony w przerwie doświadczony napastnik Legii ładnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Za chwilę z rzutu wolnego przymierzył Dominik Furman i ekipę Świtu uratowała poprzeczka. Po godzinie gry po raz pierwszy do wysiłku został zmuszony zmiennik Dusana Kuciaka. Arkadiusz Malarz pewnie chwycił piłkę po lekkim uderzeniu Patryka Koziary. W 65. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Marek Saganowski. Doświadczony napastnik zamknął podanie ze skrzydła od Guilherme i z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi. Potem na placu gry nie działo się zbyt wiele. W końcu kwadrans przed końcem pojedynku Robert Bartczak zakręcił obrońcą i z jego lekkim strzałem poradził sobie Radosław Libera. Golkiper Świtu po raz kolejny stanął na wysokości zadania w 87. minucie, gdy wyłapał uderzenie Dominika Furmana. W samej końcówce pojedynku Arkadiusz Piech najlepiej zachował się po wrzutce z rzutu rożnego i głową ustalił końcowy wynik.

Świt Nowy Dwór Mazowieckie 0-6 (0-3) Legia Warszawa
0-1 Kucharczyk 18
0-2 Prijović 25
0-3 Bereszyński 42
0-4 Saganowski 47
0-5 Saganowski 65
0-6 Piech 90

Świt: 1. Dawid Kędra (57, 27. Radosław Libera) - 17. Michał Steć (72, 18. Marcin Podsiadlik), 7. Przemysław Szabat (84, 33. Adam Trojak), 4. Piotr Gurzęda, 88. Łukasz Kominiak (46, 37. Rafał Maciejewski) - 9. Piotr Basiuk (71, 19. Jakub Mażysz), 8. Paweł Broniszewski (77, 29. Piotr Cichocki), 11. Marcin Kozłowski (83, 15. Patryk Turko), 14. Patryk Koziara (68, 5. Mateusz Bramowicz), 23. Filip Kowalczyk (57, 3. Sebastian Cuch) - 10. Jewhen Radionow (62, 21. Rafał Pachelski).

Legia: 12. Dušan Kuciak (46, 1. Arkadiusz Malarz) - 28. Łukasz Broź (46, 24. Branimir Galić), 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 17. Tomasz Brzyski - 19. Bartosz Bereszyński, 15. Michał Kopczyński, 37. Dominik Furman, 6. Guilherme (68, 13. Arkadiusz Piech), 18. Michał Kucharczyk (68, 27. Robert Bartczak) - 99. Aleksandar Prijović (46, 9. Marek Saganowski).