Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Kibice Legii na obchodach 76. rocznicy Zbrodni Wawerskiej - fot. Wawerscy Legioniści
Kibice Legii na obchodach 76. rocznicy Zbrodni Wawerskiej - fot. Wawerscy Legioniści
Środa, 30 grudnia 2015 r. godz. 11:07

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kibice na obchodach 76. rocznicy Zbrodni Wawerskiej

Woytek, źródło: Legionisci.com

Jak co roku na PKP Wawer odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę niemieckiej zbrodni na 107 mieszkańcach dzielnicy Wawer dokonanej w nocy 26/27.12.1939. Tuż przed północą zgromadziło się około 300 osób, w tym wielu kibiców stołecznej Legii. Fani z Wawra przygotowali i rozdali 160 sztuk okazjonalnych vlepek.

W uroczystości udział wzięli: Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, Wawerscy Legioniści/Patriotyczny Wawer, Narodowe Siły Zbrojne/Grupa Rekonstrukcyjna, Narodowy Otwock, Legioniści z Rembertowa z transparentem Pamiętamy, Grochów Patriotyczny, komitet Grzegorza Brauna, Rada Osiedla Marysin Południowy, Legijny Ursus, Karat Napalm Grupa, Narodowa Warszawa.

fot. Wawerscy Legioniści

- Jeżeli kogoś pominęliśmy to przepraszamy ale w takim tłumie mogło nam coś umknąć. Osobne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, każdemu z osobna za swój udział i poświęcenie własnego wolnego czasu i przyjście na obchody, które z roku na rok cieszą się większym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że forma obchodów przypadła wszystkim do gustu i liczymy, że w 2016 roku spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie aby oddać hołd pomordowanym mieszkańcom naszej dzielnicy - relacjonują Wawerscy Legioniści.

fot. Wawerscy Legioniści
fot. Wawerscy Legioniści

Całą galerię możecie obejrzeć tutaj.



Komentarze: (10)

sprostowanie, 30.12.2015 16:16:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

wawer przed wojną był podwarszawską miejscowością podobnie jak inne ursusy, tarchominy czy wesoła... niemniej jednak zacna uroczystość i godne upamiętnienie nazistowskich zbrodni.

Warszawski Wawer, 30.12.2015 18:49:12 - *.adsl.inetia.pl

Po co siejesz ferment i szukasz kwadratowych jaj ? Ciebie też przed wojną nie było na świecie.

., 30.12.2015 20:02:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

nie z transparentem pamiętamy tylko flagą

wariat, 30.12.2015 21:03:13 - *.mobile.sferia.net

oczywiście Cześć i Chwała Poległym , codziennie można robić jakąś rocznicę zbrodni niemieckiej z 2 czy 1 wojny światowej i nie tylko z tych czasów ,i nie tylko niemieckiej no ale to niepoprawne politycznie

, 30.12.2015 23:37:34 - *.play-internet.pl

Wariat....
Pamiętaj pamiętać bo pamięć to rzecz święta....!!!

do Warszawski Wawer, 30.12.2015 23:55:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

sieje ferment? ale z czym? przed wojną Wawer był podwarszawską miejscowością a nie dzielnicą Warszawy a z powyższego opisu można odnieść takie wrażenie. zwykłe sprostowanie z mojej strony dla osób interesujących się historią, szczególnie Warszawy i okolic. Pozdrawiam.

Wawer, 31.12.2015 02:22:22 - *.dynamic.chello.pl

Gdybyśmy tak chcieli prostować to większość prawobrzeżnej Warszawy nie należała do miasta. To były małe wsie- W 1916 roku podczas I wojny światowej po wyjściu Rosjan z Warszawy niemiecki gubernator Hans von Beseler wydał "Rozporządzenie dotyczące rozszerzenia warszawskiego okręgu miejskiego i wykonania planu dla zabudowania miasta Warszawy". Zostały wtedy m.in. przeniesione z Wawra do Warszawy folwark i wieś Grochów I-szy, folwark i wieś Grochów II-gi z Florentynowem i Emilianowem, wieś Kozia Górka, teren wsi Kawenczyn, wieś Saska Kępa, Gocławska Kępa, folwark Kamionek, wieś Gocław i południowa część łąk folwarku Gocławek, wieś Górki Grochowskie i kolonia Witolin

Wawer do sprostowanie, 31.12.2015 02:27:58 - *.dynamic.chello.pl

Poza tym jak tak interesujesz się historią to powinieneś wiedzieć że ta zbrodnia była pierwszym masowym mordem na terenie Warszawy i okolic. Zresztą nie rozumiem tego całego gadania-Tam kiedyś była wieś, to nie była Warszawa. Za 50-80 lat to samo będziemy mogli powiedzieć o Ząbkach, Markach czy Legionowie.

AAA, 31.12.2015 09:15:25 - *.dynamic.chello.pl

Była osoba która przeżyła ową rzeż leżąc ranny pod stosami ciał.Kilkadziesiąt lat temu odbyło się kilka prelekcji i spotkań w SP nr.109 z tym człowiekiem który mieszkał w dzisiejszych rejonach Kuligów,Zbytki.
Miałem zaszczyt spotkać. tego Pana a relacja jego była wstrząsająca.
Cześć i Chwała Bohaterom!

sprostowanie do Wawer, 31.12.2015 11:39:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

na terenie Warszawy nie bo nie była to wówczas Warszawa, na terenie okolic- jak najbardziej. Piszesz o czasach pierwszej wojny światowej-ok ale temat dotyczy wydarzeń z czasów drugiej wojny światowej więc logiczne że mówie o sytuacji w tamtym okresie i tutaj np. taki Grochów czy Saska Kępa to już była Warszawa. TYLE.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!