Sobota, 28 maja 2016 r. godz. 19:31

III liga: Warta Działoszyn 2-3 Legia II Warszawa

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W meczu 32. kolejki III ligi rozegranym w Dzialoszynie rezerwy Legii Warszawa wygrały z Wartą 3-2. W 16. minucie prowadzenie objęli legioniści, po tym jak Tomasz Nawotka dobił piłkę po strzale Michała Suchanka, która trafiła w słupek. Kilka minut przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron przewaga Legii zaowocowała dwoma bramkami. W 53. minucie akcję Nawotki wykończył Jarosław Niezgoda, a w 68. minucie na 3-1 podwyższył Piotr Cichocki.

Z golem tym długo nie mogli się pogodzić kibice gospodarzy, którzy domagali się odgwizdania zagrania ręką, a arbiter usłyszał kilkanaście propozycji zmiany zawodu. Gospodarze oddawali bardzo dużo strzałów (z dystansu wielokrotnie uderzał Kukulski), ale poza główka Michała Stasiaka w 63. minucie, nie stanowiły one poważnego zagrożenia pod bramką Legii, która mimo wszystko, poza końcówką pierwszej połowy gdzie przeważali gospodarze, kontrolowała przebieg spotkania, mimo że statystyki mogłyby sugerować co innego. W 79. minucie po nieco wątpliwym faulu Skowrona w polu karnym, jedenastkę na kontaktową bramkę zamienił Michał Stasiak. Od tego omentu gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry groźny strzał Damiana Cukiernika obronił na rzut rożny Jakub Szumski.

Po zakończeniu meczu, wobec porażki Sokoła Aleksandrów (Lechia Tomaszów gra w niedzielę) Legia II wyszła nawet na moment na prowadzenie w tabeli, ale wieczorem swój mecz wygrała Polonia i to ona znajduje się na 2 kolejki przed końcem na 1. miejscu.

III liga: Warta Działoszyn 2-3 (1-1) Legia II Warszawa
0-1 - 16' Tomasz Nawotka (dob. strz. Michała Suchanka)
1-1 - 40' Krzysztof Kukulski (rzut wolny)
1-2 - 53' Jarosław Niezgoda (as. Tomasz Nawotka)
1-3 - 68' Piotr Cichocki (as. Bartłomiej Urbański)
2-3 - 79' Michał Stasiak (karny)

Strzały (celne): Warta 16 (7) - Legia 8 (6)

Legia II: 29. Szumski - 2. Skowron, 4. Zawal (Kpt), 18. Najemski, 3. Rakowski - 19. Suchanek (46' 7. Cichocki), 15. Kopczyński, 16. Urbański (78' 8. Karbowy), 13. Trąbka (66' 9. Więdłocha), 6. Nawotka - 11. Niezgoda (80' 22. Czarnowski).
Rezerwa: Kąkolewski, Ostrowski, Aftyka.

Warta: 12. Różycki - 4. Stolarczyk, 7. Kurpiewski, 18. Stasiak, 6. Lisowski - 17. Nagielski (70' 8. Zawieja), 10. Marchewka, 11. Kukulski, 14. Nowacki, 15. Porochnicki, 14. Cukiernik