Czwartek, 7 lipca 2016 r. godz. 23:01

Euro 2016: Francja awansowała do finału

Francuzi zmierza się z Portugalią w finale mistrzostw Europy 2016. W czwartek gospodarze turnieju ograli 2-0 w Marsylii Niemców po dwóch golach Antoine'a Griezmanna. Napastnik Atletico Madryt po raz pierwszy skierował piłkę do siatki w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, kiedy trafił z rzutu karnego. Wynik ustalił w 72. minucie, gdy wykorzystał błąd Manuela Neuera i całej niemieckiej defensywy.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się Niemcy, którzy mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Ich ataki nie przyniosły jednak nagrody w postaci gola, za co zostali skarceni w końcówce pierwszej połowy. Za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym rzut karny przeciwko Niemcom podyktował Nicola Rizzoli, a jedenastkę na gola zamienił Antoine Griezmann. W drugiej odsłonie gra wyrównała się, co było spowodowane zmęczeniem niemieckiej ekipy. W 72. minucie wynik rywalizacji rozstrzygnął Griezmann. Napastnik Atletico Madryt najlepiej odnalazł się w szesnastce przeciwników po błędzie Manuela Neuera i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Niemcy 0-2 (0-1) Francja (Marsylia, Stade Velodrome)
0-1 Griezmann 45+2
0-2 Griezmann 72

Niemcy: 1. Manuel Neuer - 21. Joshua Kimmich, 17. Jerome Boateng (61, 2. Shkodran Mustafi), 4. Benedikt Hoewedes, 3. Jonas Hector - 8. Mesut Ozil. 14. Emre Can (67, 19. Mario Goetze), 7. Bastian Schweinsteiger (79, 20. Leroy Sane), 18. Toni Kross, 11. Julian Draxler - 13. Thomas Mueller.

Francja: 1. Hugo Lloris - 19. Bacary Sagna, 21. Laurent Koscielny, 22. Samuel Umtiti, 3. Patrice Evra - 18. Moussa Sissoko, 15. Paul Pogba, 14. Blaise Matuidi, 7. Antoine Griezmann (90+2, 6. Yohan Cabaye), 8. Dimitri Payet (71, 5. N'Golo Kante) - 9. Olivier Giroud (77, 10. Andre-Pierre Gignac).

żółte kartki: Can, Schweinsteiger, Oezil, Draxler - Evra, Kante.

sędziował: Nicola Rizzoli (Włochy).