Poniedziałek, 31 października 2016 r. godz. 18:37

Koszykówka: Kotwica Kołobrzeg 51-85 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W rozegranym w Kołobrzegu meczu I ligi koszykówki Legia wygrała z miejscową Kotwicą 85-51. Wyniki poszczególnych kwart: 17-20, 5-35, 16-12, 13-18. Legioniści zagrali bez kontuzjowanego Marcela Wilczka. "Wojskowych" dopingowało 30 kibiców z Kołobrzegu i Szczecinka. Kolejny mecz Legii już w najbliższą sobotę o 17:00 w hali na Bemowie z liderem rozgrywek, Sokołem Łańcut. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Bodziacha

Tylko pierwsze pięć minut meczu w Kołobrzegu było dość wyrównane - gospodarze prowadzili 2-4 punktami, ale następnie do ataku przystąpili legioniści. Objęli prowadzenie 11-10 i nie wypuścili go aż do końca spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się 20-17 dla Legii. Druga odsłona to prawdziwy popis gry legionistów, którzy rzucili aż 35 punktów, a gospodarze zaledwie 5. Na przerwę podopieczni Piotra Bakuna schodzili więc prowadząc 55-22! Legioniści trafili 8 trójek, a stuprocentową skutecznością popisał się Michał Aleksandrowicz - zarówno z gry (3/3) jak i w rzutach za 3 punkty (3/3).

W trzeciej kwarcie nie wydarzyło się zbyt wiele. Kotwica rzuciła 16 punktów, a Legia 12. Trener Legii dał zagrać wszystkim zawodnikom. Na początku ostatniej części spotkania Kotwica odrobiła 10 oczek, ale spotkało się to z szybką reakcją legionistów, którzy rzucili 13 punktów z rzędu i pokazali, kto tego dnia był lepszą drużyną.