Michał Kucharczyk strzela gola - fot. Woytek / Legionisci.com
Piątek, 3 lutego 2017 r. godz. 16:43

Sparing: Legia Warszawa 1-0 Daejeon Citizen FC

Legia Warszawa skromnie 1-0 wygrała w sparingu z koreańskim Daejeon Citizen FC. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 11. minucie Michał Kucharczyk, który popisał się zaskakującym uderzeniem z ostrego kąta. Gra mistrzów Polski, szczególnie w drugiej połowie, nie mogła jednak napawać optymizmem. Legia nie potrafiła wyprowadzać skutecznych akcji w starciu z drugoligowym koreańskim klubem.
Fotoreportaż z meczu - 40 zdjęć Woytka

Pierwsze minuty należały do drużyny z Korei Południowej. Dwukrotnie mieli oni okazje, aby pokonać Radosława Cierzniaka, ale najpierw piłka przeleciała obok słupka, a potem pewną interwencją popisał się golkiper Legii. W 11. minucie mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie. Michał Kucharczyk znalazł się na prawej stronie boiska, huknął z ostrego kąta i kompletnie zaskoczył bramkarza Daejeon Citizen. Dziesięć minut potem jeden z Koreańczyków uderzył zza pola karnego, lecz golkiper "Wojskowych" zdołał wybić futbolówkę poza linię końcową. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy już żadnej klarownej sytuacji pod żadną bramką. Wyróżnić można jedynie niecelną próbę Macieja Dąbrowskiego, który nieznacznie pomylił się strzelając z ok. 20 metrów.

Druga połowa była bardzo słaba w wykonaniu Legii. Po dokonaniu kilku zmian w składzie, gracze Jacka Magiery nie potrafili odnaleźć się podczas konstruowania akcji ofensywnych. Dopiero w 80. minucie Michał Kucharczyk podał do nadbiegającego Walerego Kazaiszwilego, którego strzał trafił wprost w nogi bramkarza z Korei. Przeciwnicy mistrzów Polski starali się kontratakować, lecz ich dośrodkowania ze skrzydeł pewnie wyłapywał Radosław Cierzniak.

Sparing: Legia Warszawa 1-0 (1-0) Daejeon Citizen FC
1-0 Kucharczyk 11

Legia: 33. Radosław Cierzniak - 41. Tomasz Nawotka, 4. Jakub Czerwiński, 5. Maciej Dąbrowski, 43. Mateusz Hołownia - 18. Michał Kucharczyk, 42. Bartłomiej Urbański, 75. Thibault Moulin (46, 40. Adrian Małachowski), 9. Waleri Kazaiszwili, 27. Daniel Chima Chukwu (46, 77. Michaił Aleksandrow) - 22. Kasper Hamalainen (46, 26. Sandro Kulenović).

Daejeon 1. Jeon Tae-hyun - 12. Park Jae-woo (63, 61. Kim Tae-bong), 22. Ahn Il-joo (63, 28. Kim Jin-kyu), 20. Yoon Shin-young, 17. Jang Won-seok (67, 16. Kim Tae-eun) - 4. Lewan Szengelia (76, 13. Pedro Henrique), 6. Hwang In-beom (76, 88. Cho Sang-bum), 8. Shin Hak-young (63, 67. Kim Dae-yeol), 62. Kim Jung-joo (63, 19. Park Dae-hoon) - 68. Cristian Dănălache, 69. Han Seung-yeop.

żółte kartki: Kulenović, Małachowski - Jang.

sędziował: Tom Harald Hagen (Norwegia).