Legia Warszawa - WTS Polonia Bytom - fot. Hugollek / Legionisci.com
Niedziela, 24 marca 2019 r. godz. 12:22

Legia Warszawa 7-17 WTS Polonia Bytom

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Piłkarze wodni Legii przegrali także drugie spotkanie na Żoliborzu z WTS Polonią Bytom. W niedzielę przed południem legioniści bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, wychodząc na prowadzenie 3-0, a po ośmiu minutach prowadząc 4-1. W ostatniej akcji pierwszej kwarty goście nie wykorzystali rzutu karnego, który obronił Adam Oleksów.

Niestety w drugiej i trzeciej kwarcie przewaga bytomian była bardzo wyraźna, a sędziowie pozwolili na chamską grę drużyny z Górnego Śląska. Poloniści kilka razy trafili łokciem w twarz naszych graczy, a podwodne kopnięcia w krocze i mostek omal nie doprowadziły do tragedii. W samej końcówce, kiedy wynik był już rozstrzygnięty, sędziowie nie odgwizdali dwóch rzutów karnych dla Legii. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 7-17.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 6 i 7 kwietnia w Szczecinie z miejscową Arkonią. Najbliższe mecze w Warszawie dopiero w ostatniej serii gier - w ostatni weekend maja.

Kwarty: 4-1, 0-5, 0-4, 3-7

Legia: Adam Oleksów, Tomasz Durjasz 1, Maciej Kozera, Jan Oleksów 1, Igor Piecuch, Michał Machniewski, Aliaksandr Fedoruk 3, Kacper Ślusarczyk 1, Wiktor Pękul 1, Tomasz Targowski, Adam Chełchowski, Rafał Brzeski.
trener: Adam Oleksów

Polonia: Dawid Jung, Mateusz Bomba 3, Grzegorz Moś 1, Jan Radwański 1, Wojciech Babula 1, Yurij Behen, Radosław Paczyna 6, Jakub Struzik 1, Adrian Moś 1, Abbas Adbel Rahman Tawik, Marek Broncel, Patryk Cebo 3, Jakub Siebel.
trener: Krzysztof Paczyna