Legia i AP 21 Kraków przed meczem - fot. Bodziach
Sobota, 8 czerwca 2019 r. godz. 16:44

CLJ U-15: Legia 2-1 AP 21 Kraków

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Drużyna Legii wygrała pierwsze półfinałowe spotkanie Centralnej Ligi Juniorów U-15 z AP 21 Kraków 2-1 (2-0). Legioniści w pierwszej części gry grali bardzo dobrze i zdobyli dwie bramki po rzutach wolnych. Nasz zespół powinien nawet prowadzić znacznie wyżej, bowiem liczba podbramkowych sytuacji była bardzo duża.

Jeszcze przed przerwą - w 33. minucie, goście z Krakowa nie wykorzystali pierwszego rzutu karnego (Karol Sałamaj). Jedenastkę obronił Dawid Kuczyński. Po przerwie nasz golkiper jeszcze dwukrotnie bronił rzuty karne wykonywane przez przyjezdnych - najpierw w 55 min. nie trafił Wocial, a później w 67. minucie z 11 metrów pomylił się Adrian Obrzud! Najpierw jednak AP 21 Kraków strzeliła (z gry) bramkę kontaktową. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie i to rywale z Małopolski mieli więcej z gry. Legia najbliżej zdobycia bramki była przy kolejnym rzucie wolnym, na 5 minut przed końcem spotkania, ale piłka po uderzeniu Kuby Rutkowskiego i interwencji golkipera trafiła wówczas w poprzeczkę.

Rewanżowe spotkanie o awans do finału odbędzie się w czwartek, 13 czerwca o godzinie 15:00 w Krakowie.

1/2 finału CLJ U-15: Legia Warszawa 2-1 (2-0) AP 21 Kraków
1-0 18 min. Dawid Kiedrowicz (z rzutu wolnego po faulu na Wiktorze Kamińskim)
2-0 28 min. Igor Strzałek (z rzutu wolnego)
2-1 44 min. Jakub Jania (as. Michał Litwa)

Legia: Dawid Kuczyński - Tomasz Okulicki, Szymon Bednarz, Kuba Rutkowski, Marcel Krajewski - Patryk Winiarski, Patryk Bek, Kacper Knera (50. Adam Dębiński), Igor Strzałek (53. Joel Franciszek Mpika), Dawid Kiedrowicz, Wiktor Kamiński (70. Wiktor Puciłowski).
Ławka: Kacper Michalski, Wiktor Nowak.
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Tomasz Bąbel

AP 21: 1. Michał Bartusik - 18. Maciej Królikowski, 16. Jan Ziewiec, 20. Adrian Obrzud - 7. Jakub Wocial (60. Kacper Ozimek), 6. Kamil Głogowski, 3. Kacper Wolicki (61. Michał Głogowski), 8. Oskar Wielecki (50. Michał Zakrzewski), 11. Jakub Jania (70. Wojciech Rozmus), 9. Karol Sałamaj, 10. Michał Litwa.

Strzały: Legia 19(10) - AP 21 15(9)