Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Marek Saganowski podczas meczu z Widzewem Łódź 24 maja 2013 roku - fot. Mishka / Legionisci.com
Marek Saganowski podczas meczu z Widzewem Łódź 24 maja 2013 roku - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 24 maja 2020 r. godz. 09:35

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kartka z kalendarza: 24 maja

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Co się działo 24 maja? Siedem lat temu legioniści bramkowo zremisowali w Łodzi. W 1956 roku przy Łazienkowskiej kibice zobaczyli 10 goli w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski, a 26 lat temu urodził się gruziński pomocnik Legii Walerian Gwilia.

Mecze

Sezon 2012/13 Ekstraklasa: Widzew Łódź 1-1 Legia Warszawa
1-0 19’ Łukasz Broź (k.)
1-1 55’ Marek Saganowski

Skład Legii: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak, Dominik Furman (86’ Janusz Gol), Michał Kucharczyk - Wladimer Dwaliszwili (78’ Michał Żyro), Marek Saganowski

Przez pierwsze minuty spotkania akcja toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Po nieco ponad kwadransie Bartłomiej Pawłowski pobiegł lewą flanką, a wpadając w szesnastkę legionistów został sfaulowany przez Artura Jędrzejczyka. Sędzia wskazał na „wapno”, a jedenastkę na gola zamienił Łukasz Broź. Przez kolejne kilkanaście minut gracze Jana Urbana nie potrafili przedostać się pod bramkę gospodarzy i stworzyć poważnego zagrożenia. Po zmianie stron warszawiacy wyglądali nieco lepiej. W 56. minucie futbolówkę w pole karne dośrodkował Dominik Furman, tam najwyżej wyskoczył Inaki Astiz. Tor lotu piłki uderzonej przez Hiszpana zmienił Marek Saganowski, a następnie ta znalazła się w siatce. Później piłkarze z „eLką” na piersi kilkakrotnie zagrozili bramce łodzian, ale nie zdołali wyjść na prowadzenie. Dzień później Lech przegrał, dzięki czemu na dwie kolejki przed końcem „Wojskowi” zapewnili sobie mistrzostwo!



Sezon 1956 Puchar Polski: Legia Warszawa 7-3 Budowlani Opole
0-1 3' Jarek
1-1 5' Henryk Kempny
2-1 13' Henryk Kempny
3-1 22' Edmund Kowal
4-1 34' Lucjan Brychczy
4-2 39' Strocaiak
5-2 60' Lucjan Brychczy
6-2 67' Ernest Pol
6-3 73' Spałek
7-3 80' Henryk Kempny

Skład Legii: Edward Szymkowiak - Jerzy Woźniak, Henryk Grzybowski, Jerzy Słaboszowski, Marceli Strzykalski, Edmund Zientara, Lucjan Brychczy, Czesław Ciupa, Ernest Pol, Edmund Kowal, Henryk Kempny
Trener: Ryszard Koncewicz


Urodziny

24 maja 1994 w gruzińskim mieście Zugdidi urodził się pomocnik Legii Walerian Gwilia. Do Polski trafił zimą 2019 roku w ramach wypożyczenia do Górnika Zabrze. Po pół roku wrócił do szwajcarskiego FC Luzern, po czym od razu wykupili go legioniści. Z "eLką" na piersi rozegrał 36 meczów, w których zdobył sześć goli. Wszystkiego najlepszego!




Komentarze: (0)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!