CLJ U17: Legia U17 3-2  UKS SMS Łódź 04 - fot. Raffi / Legionisci.com
CLJ U17: Legia U17 3-2 UKS SMS Łódź 04 - fot. Raffi / Legionisci.com
Środa, 5 maja 2021 r. godz. 22:01

Młodzież: mecze środowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Juniorzy młodsi pokonali 3-2 UKS SMS Łódź i awansowali na 2. miejsce tabeli CLJ U17 (gr. A). Zespół U16 wygrał 13-0 z Drukarzem, który kończył mecz w 10. Legia U15 zremisowała bezbramkowo z Escolą Varsovią 2006 i podobnie jak o rok starsi koledzy, prowadzi w tabeli. Legia U12 rozegrała zacięte spotkanie ze ZWAR-em Międzylesie.

CLJ U17: Legia U17 3-2 (1-1) UKS SMS Łódź 04
1-0 12 min. Igor Strzałek (as. Patryk Bek)
1-1 18 min. Jakub Kołodenny
2-1 49 min. Jakub Rutkowski (karny po faulu na Jordanie Majchrzaku)
2-2 90 min. Mikołaj Doniecki
3-2 90+ min. Maciej Bochniak (as. Patryk Bek)

Strzały (celne): Legia 14 (6) - Drukarz 7 (3)

Legia: Jan Sobczuk [05] – Marcel Krajewski, Marcel Ruszel, Sebastian Kieraś, Jakub Rutkowski (Kpt) – Bartosz Mikołajczyk [05] (78' Maddox Sobociński), Patryk Bek, Igor Strzałek (60' Kacper Knera) – Wiktor Puciłowski [05](73' Szymon Siodłowski [05]), Jordan Majchrzak (60' Maksymilian Stangret [05]), Bartosz Dziemidowicz (46' Maciej Bochniak [05]). Rezerwa: Antoni Wodzicki [05] (br)
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Norbert Misiak

Spotkanie dwóch sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn z ambicjami na czołowe miejsca miało spory ciężar gatunkowy. Stało też na solidnym poziomie. W pierwszych minutach bliżej realizacji swoich zadań byli legioniści i to oni objęli prowadzenie za sprawą Igora Strzałka w 12. minucie. Goście odpowiedzieli szybko trafieniem Kołodennego i gra przeniosła się na kwadrans bliżej środka pola. W końcówce I połowy doskonałą okazję miał Jordan Majchrzak, ale uderzenie, które przelobowało bramkarza, było zbyt lekkie i zdołał je jeszcze wybić obrońca. Niecelnie z rzutu wolnego uderzył z kolei Igor Strzałek.
Druga odsłona rozpoczęła się znacznie bardziej aktywnie z obu stron. Już po minucie goście, wygrywający niepokojąco dużą liczbę pojedynków główkowych po stałych fragmentach gry, byli o kilkadziesiąt centymetrów od zamiany jednego z nich na gol. W odpowiedzi akcję ofensywną przeprowadził Majchrzak, w starciu z obrońcą padł w polu karnym, a arbiter uznał, że wejście było zbyt mocne by uznać je za zwykłe starcie bark w bark i podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał kapitan "Wojskowych" Kuba Rutkowski i Legia ponownie objęła prowadzenie. Tuż obok bramki uderzył niedługo potem w dogodnej sytuacji Wiktor Puciłowski; z kolei goście, znani z tego że nigdy nie odpuszczają, w 51. minucie znaleźli się w dogodnej sytuacji sam na sam i tylko doskonała interwencja Jana Sobczuka zatrzymała uderzenie w krótki róg lecące w okienko. Wymiana ciosów trwała dalej niczym karuzela i w 55. minucie Igor Strzałek mógł podwyższyć na 3-1, a do zablokowanej przez obrońcę piłki dopadł jeszcze na 10. metrze Patryk Bek, ale minimalnie spudłował. groźnie z ostrego kąta uderzał także wprowadzony po przerwie na lewe skrzydło Maciej Bochniak, ale jego strzał z 12 metrów został odbity przez golkipera UKS SMS. Blisko zdobycia gola był też Kacper Knera, który minimalnie spudłował z dystansu. Ostatnie 25 minut to rosnąca determinacja łodzian w próbach odrobienia strat. Choć długo brakowało im dokładności w podaniach, stopniowo byli coraz bliżsi zagrożenia bramce Sobczuka. Pierwsze poważne ostrzeżenie nastąpiło w 74. minucie, gdy po niefortunnym wyprowadzeniu piłki przez jednego ze stoperów w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik SMS i tylko interwencja Sebastiana Kierasia zapobiegła w ostatniej chwili oddaniu groźnego strzału z bliska. W 81. minucie goście trafili nawet w słupek, a na kilkanaście sekund przed końcem regulaminowego czasu gry strzał Mikołaja Donieckiego zza pola karnego znalazł w gąszczu nóg drogę do bramki Legii. Remis 2-2 nie zadowalał w pełni żadnej z drużyn, więc obie szukały swoich szans w doliczonym czasie gry. W 93. minucie goście minimalnie spudłowali po strzale głową, po rzucie rożnym. Gdy mijał już doliczony czas gry, po niecelnej wrzutce SMS szybką akcję z udziałem 5 zawodników wyprowadzili legioniści. Patryk Bek znalazł na skrzydle Macieja Bochniaka - a ten z zimną krwią zwiódł obrońcę i uderzył po długim rogu zdobywając gola na 3-2, zaś następnie utonął w objęciach kolegów z drużyny. Gol dał Legii cenne trzy punkty i awans na 2. miejsce (z 2 "oczkami" straty do Jagiellonii), po niespodziewanej porażce liderującego Stomilu z ostatnią w tabeli Ząbkovią.

8. Ząbkovia Ząbki 6 3p. 7:20

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Legia U16 - Drukarz Warszawa 05
1-0 15 min. Filip Borowski (as. Szymon Gaj)
2-0 16 min. Filip Borowski (as. Szymon Grączewski)
3-0 24 min. Filip Borowski (as. Lucio Ceci)
4-0 43 min. Filip Borowski (as. Gracjan Gawroński)
5-0 44 min. Kacper Rojkowicz (as. Filip Borowski)
6-0 49 min. Oskar Lachowicz (as. Ignacy Morawski)
7-0 50 min. Szymon Grączewski (as. Lucio Ceci)
8-0 69 min. Szymon Grączewski (as. Roman Żuk)
9-0 77 min. Luio Ceci (as. Szymon Grączewski)
10-0 80 min. Filip Borowski (dob. strz. Romana Żuka)
11-0 81 min. Filip Borowski (as. Szymon Gaj)
12-0 85 min. Kacper Rojkowicz (as. Lucio Ceci)
13-0 89 min. Szymon Grączewski (as. Filip Borowski)

Strzały (celne): Legia 39 (31) - Drukarz 8 (2)

Legia U16: Antoni Wodzicki - Szymon Gaj, Ignacy Morawski (55' Igor Szostek), Bartosz Krasuski (46' Kacper Stankiewicz), Lucio Ceci - Benedykt Piotrowski, Oskar Lachowicz (55' Roman Zhuk [06]), Kacper Rojkowicz - Gracjan Gawroński, Filip Borowski, Szymon Grączewski. Rezerwa: Jan Sobczuk (br).

Legia U16 wystąpiła w środę bez kilku graczy powołanych na zgrupowanie kadry Polski U15. Po odniesionej w pierwszym meczu po lockdownie porażce ze Zniczem (legioniści większość meczu grali w 10) nasi zawodnicy starają się już od pierwszych minut narzucić wysokie tempo grupy i utrzymać wysoki poziom do ostatnich sekund spotkania. Tak było w meczu z Wisłą Płock i podobnie wyglądał mecz Drukarzem. Drużyna z Parku Skaryszewskiego wygrała niedawno z Polonią (notabene również w podobnych okolicznościach jak Znicz z Legią) co wskazywało, że prażanom nie należy dawać szans na rozkręcenie się, gdyż mogą je wykorzystać. Choć pierwszy kwadrans był bezbramkowy, potem gole posypały się szybko. "Królem polowania" był dzisiaj Filip Borowski, zdobywca aż 6 trafień, który miał też dwie asysty (a mógł mieć ich nawet więcej, gdyby dwukrotnie dostrzegł doskonale ustawionych kolegów). Goście tylko sporadycznie odgryzali się, a ostatni kwadrans grali w 10, po czerwonej bramce dla golkipera, za zagranie piłki ręką tuż poza polem karnym. Legia mając więcej miejsca, błyskawicznymi wymianami podań zdobywała teren i zaskakiwała graczy KSD, mimo dzielnej postawy gracza w polu, który zastąpił na ostatnie 14 minut usuniętego z boiska kolegę. Tym razem legionistom udało się utrzymać koncentrację jeszcze lepiej, niż w spotkaniu z Wisłą Płock. W sobotę podopieczni Artura Kalinowskiego zmierzą się w LTC z Varsovią.

CLJ U15: Escola Varsovia 06 0-0 Legia U15

Strzały (celne): Escola 8 (3) - Legia 15 (5)

Hubert Nowak – Karol Kosiorek (51' Oliwier Olewiński), Bartosz Dembek, Rafał Boczoń, Jakub Grzejszczak – Maciej Saletra (kpt), Fryderyk Misztal (51' Mateusz Szczepaniak [07]), Kacper Bogusiewicz – Jakub Kowalski, Mateusz Sitek (61' Przemysław Mizera), Piotr Zieliński (72' Jakub Żewłakow). Rezerwa: Michał Malinowski (br)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Pojedynek dwóch najlepszych drużyn w grupie A CLJ U15 nie przyniósł ogromu emocji. Spotkanie, choć stało na niezłym poziomie, nie obfitowało w dogodne sytuacje bramkowe. Pierwsi spróbowali szczęścia gospodarze, ale po kwadransie gra przesunęła się bliżej bramki Escoli. Mateusz Sitek trafił w poprzeczkę, dwukrotnie groźnie uderzał z wolnego Kacper Bogusiewicz, ale gole przed przerwą nie padły. W drugiej odsłonie Legia utrzymywała się z minuty na minutę coraz dłużej przy piłce, a goście musieli liczyć na szybkie wyjścia, głownie z udziałem lewoskrzydłowego Paszkiela, jednego z trzech zawodników Escoli powołanych do kadry (w drużynie Legii powołanych jest 10 zawodników, a 4 kolejnych gra w zespole U16). Legia biła głową w mur i nie potrafiła przeprowadzić akcji wystarczająco szybko, by go przebić. Gospodarze bronili się mądrze i konsekwentnie. Dwie dobre okazje miał Przemysław Mizera, jednak zabrakło mu nieco szczęścia i dokładności w wykończeniu sytuacyjnych piłek. W doliczonym czasie, po stałym fragmencie gry piłkę niemal "zdjął" z nogi stojącego dwa metry przed bramką Rafała Boczonia jeden z obrońców Escoli, zapobiegając pewnej bramce. Legia utrzymuje samodzielne prowadzenie w tabeli ale do pełni szczęścia zabrakło podkreślenia przewagi zdobyciem bramki.

8. UKS SMS Łódź 6 3p. 4:17

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Legia U12 - ZWAR Warszawa 09

Legia: Denys Stoliarenko - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Kuba Piaseczny, Ksawery Kopeć, Wojciech Paczosa, Aleksander Badowski, Edouard von Brandt-Etchemendigaray, Mateusz Strzelecki, Iwo Dolega, Kacper Ziółkowski, Vincent Ziętek, Borys Boryszewski
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Artur Dworczyński

Twarde spotkanie ze ZWARem; drużyna gości nie ryzykowała bezpośredniego zwarcia i legionistom szło umiarkowanie dobrze z przełamywaniem szyków defensywnych drużyny z Międzylesia; przyjezdni byli za to groźni i skuteczni przy stałych fragmentach gry. Legia miała sporo okazji bramkowych, ale skuteczność nie była tego dnia jej mocną stroną. Losy meczu ważyły się zatem do ostatnich sekund środowego pojedynku.