Poniedziałek, 20 września 2021 r. godz. 09:04

11 medali na Ulicznych MP we wrotkarstwie szybkim

Bodziach, źródło: Legionisci.com

We Wrocławiu rozegrano Uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim, podczas których zawodnicy sekcji łyżwiarskiej Legii zdobyli 11 medali. W klasyfikacji klubowej Legia uplasowała się na miejscu 4., z dorobkiem 318 punktów. Dwa złote i dwa srebrne medale zdobył 22-letni Marek Kania. Z identycznym dorobkiem (2x złoto, 2x srebro) zawody ukończył jego brat, Mateusz Kania. W wyścigu na 100 metrów, zwyciężył Marek Kania z czasem 10.367 sekundy, z kolei drugi Mateusz Kania uzyskał wynik 10.733 s. 21-letnia Maria Kania zdobyła trzy medale (srebrny i dwa brązowe).

Joanna Hajduk zajęła miejsca 4, 5 i 5 w poszczególnych wyścigach. Z kolei Adela Strygner w biegu na 100 metrów była szósta w swojej kategorii wiekowej. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły również Gabriela Puczen oraz Helena Barszczewska. W Ogólnopolskich Zawodach Dzieci, które były imprezą towarzyszącą, trzy srebrne medale wywalczyła Kornelia Blinow.