Josip Sobin - fot. Hugollek / Legionisci.com
Czwartek, 28 września 2023 r. godz. 21:57

BCL: Legia Warszawa 66-74 Obradoiro CAB

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W półfinałowym meczu turnieju eliminacyjnego o udział w Basketball Champions League, rozgrywanego w tureckiej Antalyi, Legia Warszawa przegrała z hiszpańskim zespołem Obradoiro CAB 66-74 i odpadła z walki o BCL. Hiszpanie w finale walki o BCL zagrają ze Strasbourgiem. Zamiast tego Legia zagra w fazie grupowej FIBA Europe Cup.

Do przerwy zespół Legii miał przewagę, mądrze bronił, pomimo wąskiej rotacji. Wszystko za sprawą podkręcenia stawu skokowego przez rozgrywającego, PJ Pipesa. Po dwudziestu minutach warszawiacy prowadzili 40-32 i byli na najlepszej drodze do drugiej wygranej podczas turnieju w Turcji. Niestety po zmianie stron pojawiły się problemy ze stratami, przewinieniami oraz skutecznością. Zespół występujący w najmocniejszej lidze w Europie szybko odrabiał straty i jeszcze w trzeciej kwarcie wyszedł na prowadzenie. Legia nie odpuszczała - czyniła starania, by odwrócić losy meczu, ale to rywale w kluczowych momentach wymuszali faule i trafiali rzuty wolne. Tylko 26 punktów zdobytych w drugiej połowie spotkania przez legionistów, zdecydowało o końcowym wyniku. Hiszpanie wygrali 74-66 i to oni zagrają w sobotnim finale kwalifikacji z zespołem ze Strasbourga.

Tam naszymi rywalami będą Patrioti Levice (Słowacja), CSU Oradea (Rumunia) oraz jeden z trzech zespołów, który wygra kwalifikacje, które odbędą się w Finlandii: Kataja Basket (Finlandia), Boras Basket (Szwecja) oraz Chernomorets Burgas (Bułgaria). Początek rywalizacji w FIBA Europe Cup 18 października w hali na Bemowie.

grzesiek, 28.09.2023 22:04:12 - *centertel.pl

dobra ta hiszpanska druzyna, ale Legia walczyla dzis z podwojnym rywalem, z druzyna z hiszpani oraz z sedziami. Gdyby nie to mysle ze poradzilibysmy sobie.
Co do przebiegu gry, mozna bylo holmana i vidala wystawic w 3 kwarcie, a kamyk ich zostawil na 4 kwarte. Ale to tylko gdybanie, po za tym musza odpoczywac. Nie moga non stop grac.
Piekny mecz. Nic sie nie stalo Legio, bylem dumny jak patrzylem na waszą gre.

Not to worry to much Legia, with referees you cant win :)))

Mieczyslaw, 28.09.2023 22:31:26 - *156.77

Brakuje dwóch zawodników na poziomie , przy tak wąskiej rotacji powinniśmy zrezygnować z Europe Cup, ani tam prestiżu ani pieniędzy.

p10, 28.09.2023 22:32:49 - *orange.pl

Dzięki za walkę. Potraficie grać w kosza. Szacun. Wygląda to dużo lepiej niż w poprzednim sezonie.

Niestety kontuzja Pipepsa plus wąska rotacja i problemy z faulami zrobiły swoje. Vital 35 minut, Kolenda 32 minuty. Na końcówkę brakło sił już.

Rywale trafili ze 3 trójki niesamowite, a kilka ważnych wolnych nam nie wpadało.

p10, 28.09.2023 22:37:38 - *orange.pl

Ale szkoda meczu bo przegrany przez głupie straty. Było ich chyba ze 20. Marcel miał ich aż 9, a mimo to z nim na parkiecie + 2. Bez Pipesa brakowało nam gracza z piłką by odciążyć Vitala i Ponitkę.

ws, 28.09.2023 23:46:26 - *vectranet.pl

Nie byliśmy przygotowani personalnie na awans do BCL. Fiba europe cup to też ciekawe rozgrywki. Jesteśmy w stanie wygrać grupę dalej może być jak Anwil w poprzednim sezonie. Będziemy grać na Bemowie co daje nam atut hali. Czy k9ntuzja PIppsa co coś poważnego. Następny mecz dopiero za 8 dni.

Dudi, 29.09.2023 00:20:16 - *99.156

Wyka i Kulka po co nam te leszcze? To jest ta różnica. To jakby atakować Ligę Mistrzów z Baku i Rosołkiem.

grzesiek, 29.09.2023 04:45:03 - *centertel.pl

@p10: no wiadoomka ze szkoda, tamci tez mieli strat sporo, nerwowo bylo, dwie wyrownane druzyny, niestety jak w tskich przypadkach bywa polski sportowiec albo druzyna musi byc z 3 razy lepsza zeby wygrac mecz. Nasi zadko wchodzili pod kosz bo zaraz by sie to liczylo z gwizdkiem na korzysc rywali. A hiszpanie odwrotnie czesto wchodzil ten wysoki i zaraz odgwizdywany byl faul dla hiszpanii. Mysle ze bylismy mozna powidziec nawet druzyna lepsza. W trzeciej kwarcie jedynie rzuty nie siadly, albo i sedziowie fauli najwiecej gwizdali, bo z tego co pamietam na luzno te gwizdki traktowalem bo spore prowadzenie bylo. A szybko stopnialo. Mysle ze wygramy Fiba Europe Cup z taka gra.

grzesiek, 29.09.2023 08:08:56 - *centertel.pl

@ws: mysle, ze bylismy przygotowani kadrowo, mysle, tez ze absolutnie nikt nie powinien o nas po tym meczu mowic, ze okazalismy sie gorsi. Moim zdaniem bylisny lepsi. Ale w takich meczach decyduje czasem szczescie, jedna bledna decyzja sedziow moze rozstrzygnac wyniki wyrownanego meczu...a w tym bylo sporo blednych decyzji. Bylo tez kilka blednych na ktorych my skorzystakismy, ale w drugiej polowie az za bardzo widac bylo momentami stronniczosc.
Wgl tez ta kontuzja pipesa tez po grubym faulu chyba, ale trzebaloby to obejrzec jeszcxe raz....W fina europe cup mozemy zajsc nawet do finalu tak mysle i go wygrac. Oby obylo sie bez kontuzji.
Vital swietny, w koncu 3 zaczely mu wpadac. Te nietrafione trojki we wczesniejszych meczach troche po wczorsjszym meczu wygladlay na specjalnie nie trafione zeby zmylic hiszoanow co do swoich umiejetnosci hehe :)))

grzesiek, 29.09.2023 10:44:01 - *centertel.pl

tak czy siak panowie, chociaz dlugo kosza nie sledze to mysle, ze raczej w tym sezonie jestesmy faworytem rozgrywek z taka gra. W ostatnich dwoch sezonach w zadnym z finalow nie widzialem tak grajacej druzyny jak wczoraj Legia. Ale pamiwtam ze kiedys Stal ostrow miala super pake i jak ogladalem jej mecz to byl wtedy poziom zblizony do wczorajszego Legii.
Niezapomnijmy o najwiekssych slowach uznania chyba dla Arica Holmana, ktory oprocz mega skitecznosci, to jeszcze swietne przechwyty notował, razem z vitalem chyba men of the match

ws, 29.09.2023 13:45:33 - *vectranet.pl

@p10: Czy kontuzja Pipsa to coś poważnego? Mam nadzieję,że wróci szybko do gry. Jeśli potrzebna wymiana to Garrett i Fortson są bez kontraktów.

p10, 29.09.2023 20:30:47 - *centertel.pl

@Dudi: Z Kulka byliśmy na parkiecie plus 9 na plusie. Punkty nie mówią o wszystkim. Że mało zdobywają to wynika ze sposobu gry trenera. Mają na mecz 2 lub 3 okazję rzutowe to skąd mają mieć punkty.

p10, 30.09.2023 13:06:01 - *centertel.pl

@ws: Nie mam pojęcia. Trzeba czekać na komunikat klubu. Klub chyba nie chciał płacić już teraz za 6-go obcokrajowca i poczeka do stycznia. W lidze będzie grał Wieluński na obwodzie. Lepiej wysokiego czy na obwód gracza zza granicy ?

grzesiek, 30.09.2023 15:15:12 - *centertel.pl

dzis final kwalifikacji BCL szkofa ze bez nas, ale ciekawe czy hiszpanie wejda.

grzesiek, 30.09.2023 20:38:46 - *centertel.pl