Rafał Augustyniak - fot. Mishka / Legionisci.com
Sobota, 21 października 2023 r. godz. 21:15

Augustyniak: Nie mieliśmy jeszcze tak dziurawej defensywy, jak dziś

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Po pierwszej połowie na pewno nie spodziewaliśmy się takiego przebiegu całego spotkania. Źle wyszliśmy na drugą połowę, straciliśmy gola w jakieś 20 sekund. Nie zareagowaliśmy dobrze po tej stracie. Jak zawsze po straconej bramce gramy dalej, tak dziś odpuściliśmy, nie zadziałało coś w naszych głowach. Nie umieliśmy odwrócić losów tego spotkania - powiedział po meczu ze Śląskiem obrońca Legii, Rafał Augustyniak.

- Chcieliśmy wyjść na drugą połowę jeszcze bardziej zdeterminowani. W pierwszej części byliśmy blisko zdobycia bramki, ale nie udało się. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, które mogliśmy zamienić na bramkę, ale nic nie wpadło. Śląsk świetnie zaczął drugą część i ciężko było nam wrócić.

- W tym sezonie nie zaprezentowaliśmy jeszcze tak dziurawej obrony, jak dziś. Każde podanie za linię naszej defensywy kończyło się groźną sytuacją. Musimy podnieść głowy do góry, za pięć dni gramy bardzo ważny mecz. Chcemy jak najszybciej zapomnieć o dzisiejszym spotkaniu. Takie mecze się zdarzają, ale nie ma co nad tym rozmyślać, bo to zdarza się rzadko.

- Musimy wrócić do dawnej gry. Seria porażek wydłużyła się nam do czterech spotkań, ale mamy nadzieję, że to ostatnia porażka i przełamiemy tę passę.

- Chcemy wrócić do tego, co graliśmy wcześniej. Ostatnio nasza gra, styl nie wyglada tak, jak byśmy chcieli. Wiemy, że potrafimy grać w piłkę. Graliśmy już w tym sezonie świetne spotkania i mam nadzieję, że do tego wrócimy.

- Śląsk zdobył do tej pory najwięcej punktów, więc jak najbardziej zasługuje na pozycję lidera. Dziś pokazali, że potrafią dobrze grać w piłkę, byli również świetnie zorganizowani w defensywie. Są dzięki temu na pierwszym miejscu i brawa dla nich.

jarekk, 21.10.2023 21:29:40 - *metrointernet.pl

Czlowieku, sam jestes ta dziura. Zreszta Jedza nie lepszy. Jak sie sprzedalo jedynego sensownego stopera i nic w zamian to tak pozniej jest.

Hiszpan, 21.10.2023 21:30:10 - *telnaptelecom.pl

Ma tupet. Zawalił mecz z Rakowem dziś znowu się ośmieszył. Za duży rozmiar kapelusza zapraszamy do Puszczy.

Don, 21.10.2023 22:03:49 - *play-internet.pl

Człowieku spójrz na siebie. O wystarczy pytań.

Michał, 21.10.2023 22:05:36 - *plus.pl

Szkoda gadać... trzeba było grać.... A wy zamiast jaj macie chyba wydmuszki i to po dwu tygodniowej przerwie. Wstyd chłopy

Micha(L), 21.10.2023 22:12:57 - *chello.pl

......................... ................................ .......................................

CWKSiak, 21.10.2023 22:29:50 - *centertel.pl

Hipokryta i sabotażysta, ostatnie dwa mecze na twoje konto!

Jordan, 21.10.2023 22:49:55 - *t-mobile.pl

Z tobą na czele i z taką dziurą jak bez wybitych jedynek

L, 21.10.2023 22:55:35 - *t-mobile.pl

Widzewiaku wracaj do swoich, bo Twoja gra ostatnio zakrawa na sabotaż.

Arek, 21.10.2023 23:21:29 - *tpnet.pl

Zapomnieć o czymś takim, to wcale łatwo nie będzie. Dziś to był ser z dziurami, a nie obrona.

Buhahaha, 21.10.2023 23:22:40 - *t-mobile.pl

Obrona jest dziurawa ,bo gra Augustyniak ,i Raków i Jaga podrzucili 2 zgniłe jabłka

info, 21.10.2023 23:26:22 - *chello.pl

Dziś Ślask obnażył nasza defensywe,tacy wlasnie jestescie panowie,"dziurawa defensywa".

Andrzej , 21.10.2023 23:42:35 - *plus.pl

Co za bzdury, w każdym meczu tego sezonu mamy beznadziejna obrona, nawet jak przeciwnik nie ma żadnej ofensywny to nasi obrońcy pomaga.
Mamy beznadziejna obronę ale do meczu z Pogonią graliśmy coś w ataku, teraz tracimy tak samo bramki ale atak przestał funkcjonować

Real deal, 22.10.2023 00:37:39 - *plus.pl

Ten gościu gra jak amator ostatnio. Jest cieniem zawodnika który kiedyś coś pokazywał.

Single malt, 22.10.2023 01:32:43 - *wawtel.pl

Chłopie, ale to ty dowodzileś tą obroną! I to ty dałeś dupy, więc powiedz to po prostu!Do przerwy mecz był pod naszą kontrolą i co? Zes...liśmy się w 5 minut. Ja rozumiem, że w czwartek mecz. No, ale jeśli tam popłyniecie, to … wszystko w pi...u! Chyba wstyd!

J...c pilkarzy, 22.10.2023 06:28:16 - *247.233

Won do rezerw patałachu

Antyberg , 22.10.2023 08:29:50 - *orange.pl

@L: jak był najlepszym zawodnikiem meczu też tak pisałeś? I kto ma stanąć na tej obronie? Może Ukrainiec bez ambicji, który żeruje tylko na Polskim klubie?!

Artur,, , 22.10.2023 10:00:54 - *cyfrowypolsat.pl

Przegrywać też trzeba,, umić,, Nie jesteście pępkiem świata. Hej Ślask

#, 22.10.2023 10:23:33 - *vectranet.pl

AU-GU-STY-NIAK !!! > Coooo ? > ZAWALIŁEŚ !!!

Hiszpan, 22.10.2023 10:25:11 - *telnaptelecom.pl

Obejrzałem powtórki. Jakbyś miał chłopie jaja to jeszcze dziś byś odszedł. Jesteś karykaturą obrońcy.

Sekunda, 22.10.2023 11:36:14 - *171.59

Zmiany kadrowe w obronie i na bramce są konieczne aby mysleć o jakichś sukcesach

ochódzki rychu, 22.10.2023 12:20:42 - *inetia.pl

Po co pytać o obronę najgorszego na boisku ???
Z drugiej strony - Augustyniak to nie obrońca - On by był lepszy na skrzydle !

Mrok, 22.10.2023 12:20:57 - *chello.pl

To są ukryte koszty sprzedaży Nawrockiego przed rozpoczęciem sezonu. Jak ktoś myślał w klubie, że manewr z corocznym przedsezonowym rozwalaniem obrony i tym razem się uda to chyba już wie, że tym razem nie udało się.

mkp, 22.10.2023 12:56:07 - *79.35

Za taki mecz Pankov i Augustyniak nigdy już powinni w Legii nie zagrać, Marc Gual też powinien się nad sobą dobrze zastanowić. Ale te dwie postaci to jest poziom może Wieczystej Kraków a nie Legii. Pierwsza bramka, Pankov się waha, nie biegnie do zawodnika, do którego idzie podanie, nie asekuruje Augustyniaka, który nic nie robi aby nie minęła go piłka. Druga bramka to samo, Pankov nie może sie zdecydować czy łapać na spalonym, czy iść do piłki i jest za późno. Trzecia Augustyniak ograny jak dziecko, trzech zawodników w polu karnym a mimo to strata bramki itd. Nie wiem, obrona od początku sezonu to kabaret. Czemu nie grał Jędrzejczyk i Kapaudi? O co w tym chodzi. 3400 kibiców z Warszawy i taki wstyd.

L, 22.10.2023 13:14:17 - *t-mobile.pl

@Antyberg : Widzewiak jest Widzewiakiem i Widzewiakiem pozostanie. Dlatego powinien on sobie iść z powrotem do swoich. I przestań biadolić, bo oni wszyscy taki sam nędzny poziom prezentują, bez względu na to czy to Widzewiak czy Ukrainiec.

Duarte, 22.10.2023 13:51:45 - *vectranet.pl

Jeśli rewanż z Aston Villa zagramy w obronie tak jak we Wrocławiu to dwucyfrówka będzie nieunikniona.

Tomek, 22.10.2023 14:41:38 - *aster.pl

@Buhahaha: niestety , Twój komentarz jest prawdziwy. O ile twinki Winki z Białego rokował dobrze , to zatrudnienie Kuna to kompromitacja klubu

bronek49, 22.10.2023 15:57:43 - *chello.pl

Augustyniak ty byłes najgorszym piłkarzem w tym meczu jesteś współwinny utraty 3 bramek byłęś strasznie powolny przegrywałeś wszystkie pojedynki biegowe biegałes strasznie ociężale to też wina trenera że nie reagował już przy pierwszej staconej bramce następne gole padły podobnie , gracie tragicznie w ostatnich 4 meczach straciliście 9 bramek a strzeliliście jedną jestem ewien że przegracie też w pucharach

mirek, 22.10.2023 16:59:21 - *centertel.pl

Nie wiem, czy można powiedzieć że Ślask tak dobrze zagrał. Po prostu długa jak w B klasie, za frajerów obrońców którzy choć wolni to ustawili się w jednej linii na połowie boiska i tyle. A że w dodatku głupi to mimo wtopy jak B klasa dalej ustawiali się w ten sam sposob. Dobrze że w pierwszej połowie Ślask się nie ogarnął, bo przy takich jełopach w naszej obronie wrzucili by nam z 10 mają ze 25% posiadania piłki. Przynajmniej środkowy stoper powinien mieć odrobinę inteligencji żeby dyrygować resztą, jesli nie stać nas na komplet myślących.

Otto, 22.10.2023 17:54:45 - *chello.pl

Proponuję następny mecz zagrać w ogóle bez obrońców, systemem 1-0-5-5. Liczba straconych bramek będzie podobna, ale może strzelimy więcej niż przeciwnik i wygramy np 7-6

Antyberg , 22.10.2023 19:33:55 - *orange.pl

@L: a Wszołek spowrotem do Polonii, brawo za podejście, też gra słaby sezon? To chyba ty "biadolisz "!

Yeti, 22.10.2023 22:33:56 - *vectranet.pl

Chłopie co się z tobą stało? W pewnym momencie wydawało się, że będziesz filarem obrony a teraz grasz jak w okręgówce. Wez się ogarnij!

PIOTR, 23.10.2023 01:55:51 - *autocom.pl

Nie wiem czy ktoś to gdzieś notuje ale w kółko z AUGUSTYNIAKIEM I PANKOVEM jest porażka samobój asysta dla przeciwnika itd....

Kobisborsz, 23.10.2023 07:20:51 - *stansat.pl

@Otto: problemem nie jest ustawienie na 3 stoperów
Problemem jest to że są ustawieni za wysoko
że obrońcy nie czytają odpowiednio gry i gubią pozycje
Przy pierwszej bramce zabrakło wsparcia jednego z defensywnych pomocników który albo powinienien biedz za zawodnikiem który wybiegał za plecy obrońcą albo powinien przeciąć podanie tak czy inaczej jednego i drugiego zabrakło
3 następne bramki to już wina stoperów !!!

dzyn, 23.10.2023 09:35:52 - *net.pl

Augustyniak umoczony przy każdej bramce i tylko 1 minus?

M3, 23.10.2023 11:57:23 - *zus.pl

Najgorszy na boisku !!! Uważałem, że to jeden z najlepszych transferów, a chłopie przez ciebie już straciliśmy 6 punktów. Dla mnie masz siedzieć na ławce, bo co pokazujesz to patologia futbolu.
Piłkarz wybiega, a ty patrzysz na niego...

Legiak83, 24.10.2023 08:47:09 - *inetia.pl

Jako ciekawostka, tak mi się przypomniało były derby Rzymu Lazio-Roma 1:5. Po pierwszej połowie było 0:3 i wszystkie 3 bramki zawalił jeden z najlepszych obrońców w historii Allesandro Nesta. Na drugą połowę już nie wyszedl.