Kosta Runjaić - fot. Mishka / Legionisci.com
Czwartek, 2 listopada 2023 r. godz. 23:32

Runjaić: Zagraliśmy za mało ofensywnie

Mishka, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Strzeliliśmy 3 gole już w pierwszej połowie, kontrolowaliśmy grę, przebieg meczu. Mam dobre odczucia po tym wyniku. Naszym celem było zachować kontrolę na boisku, grać stabilnie i strzelić czwartego gola, jeśli to będzie możliwe. To się niestety nie udało. W drugiej połowie graliśmy stabilnie, ale z mojego punktu widzenia jako trenera, powinniśmy grać bardziej do przodu.

{VIDEOAD}

Zagraliśmy z zespołem z czołówki pierwszej ligi, na stadionie był prawie komplet publiczności. Gratulacje dla chłopaków, ale teraz musimy się znów skupić na kolejnym meczu. Idziemy dalej.

O Strzałku
Dlaczego nie wpuściłem Igora Strzałka wcześniej na boisko? A dlaczego miałby wejść wcześniej? Piłka nożna jest nieprzewidywalna. W ostatnich meczach dominowaliśmy, mieliśmy 26 strzałów, większe posiadanie piłki, a przegraliśmy 1-3. Puchar Polski może być niebezpieczny, szczególnie gdy gra się na wyjeździe. Nie podobało mi się, że nie graliśmy dziś bardziej ofensywnie, nie stwarzaliśmy więcej sytuacji. Pokazaliśmy jakość w pierwszej połowie, ale zabrakło jej w grze ofensywnej. Bezpieczny wynik jest dla mnie wtedy, gdy mecz się już zakończy. Nie w każdym spotkaniu szczęście było po naszej stronie. Nie było konieczności wstawiać żadnego z zawodników rezerwowych wcześniej.

Zapomniałem jeszcze podziękować naszym kibicom za ich doping i zaufanie. To najlepsi kibice. Zainwestowali dziś dużo, włożyli spory wysiłek w to, żeby tu przyjechać, a my mogliśmy im odpłacić dobrym wynikiem. Daliśmy im trochę szczęścia, wiem że to tylko moment, jeden mecz, jeden krok, ale to bardzo ważne.

{sonda:403}

Komentarze: (17)

AAA, 02.11.2023 23:42:01 - *chello.pl

A dlaczego wogóle wpuściłeś tego Rosołka?

Mądrala 0,7, 03.11.2023 00:05:32 - *akamaitechnologies.com

Panie Kosta dobrze
Mówisz, za mało ofensywnie. Trójeczka w przerwie a po zamiast dobić to gramy zachowawczo. Trzeba dobić rywala bo dzisiaj był tłem. Gdyby Muci i Peki nie złamali linni byłaby 5

AAA, 03.11.2023 00:52:53 - *chello.pl

do Mądrala 0,7: gdyby zamiast Rosołka kto inny wypuszczał Strzałka na wolne pole to byłaby przynajmniej 4.
Skibicki też był lansowany jako młody i do sprzedaży i co? Ale ten to jest nawet gorszy od Niego.
Jak wchodzi Rosołek gramy w 10 ,gość ma udział bodajże w 22 meczach w tym sezonie i tylko tego przypadkowego farfocla z Wiednia.
Wystawianie nawet na kilkanaście minut tego kopacza to jest sabotaż albo uleganie presji Pudla.
Szerokości.

tomek , 03.11.2023 05:36:31 - *plus.pl

hahahahahahahaahah co ty nie powiesz

Cezar., 03.11.2023 06:56:36 - *centertel.pl

Głupoty,jakie ma znaczenie,czy wygramy z ogonami 3-0,czy 5-0 żadne,tylko zwycięstwo z Radomiakiem, chociażby 1-0 ma jakieś znaczenie,zwykła jak zawsze manipulacja trenera.

Koczi, 03.11.2023 07:30:19 - *centertel.pl

Jak do przerwy Tychy były zerem tak po przerwie Legia była zerem. Klasowy klub gra do przodu i dobiją przeciwnika a nie zadowala się wynikiem z pierwszej połowy. Taki Bayern jak prowadzi 3:0 to nie cofa się i nie stoją wyczekując końca meczu tylko idą dalej i wygrywają 8:0. Trzeba brać przykład z takich drużyn. Kibic płaci za bilet za dwie połowy a nie za jedną. Druga połowa w wykonaniu Legii to było dno.

asterix_paranoix, 03.11.2023 07:32:44 - *160.148

Szkoda tych bramek ze spalonego. Były z gatunku tych ładniejszych. Ale trzy do jaja nie jest powodem do marudzenia. Teraz trzeba spiąć poślady na Radomiaka i pokazać, że to nie kwestia odmiany podanych ogórków czy farta. Ale to, co robił podaniami Josue... normalnie szarlotka na ciepło z lodami. Palce lizać.

Piotrek Ochota, 03.11.2023 08:00:12 - *t-mobile.pl

"Dlaczego nie wpuściłem Igora Strzałka wcześniej na boisko? A dlaczego miałby wejść wcześniej?Piłka nożna jest nieprzewidywalna. W ostatnich meczach dominowaliśmy, mieliśmy 26 strzałów, większe posiadanie piłki, a przegraliśmy 1-3. Puchar Polski może być niebezpieczny, szczególnie gdy gra się na wyjeździe. Nie podobało mi się, że nie graliśmy dziś bardziej ofensywnie, nie stwarzaliśmy więcej sytuacji. Pokazaliśmy jakość w pierwszej połowie, ale zabrakło jej w grze ofensywnej"
Ktoś coś rozumie z tej pseudo mowy?
Kto odpowiada za taktykę? Jak chce dać odpocząć chłopakom, to przy 0:3 zmiany jak najszybciej, a nie jakieś cyrki. Asystenta zbaklo i widać jaki to treneiro. Zresztą - chłopaków z Pogoni wystarczy spytać.

Tichi, 03.11.2023 08:28:22 - *255.233

Myślę że Tichi bili lepsi. Fajnie taktycznie, dużo strzałów, nie przestraszyli się cieniutkiej Legii. Drużyna na ekstraklasę. Atakowali odważnie jak obiecał ich trener.... brawo Tichi.

Rafa(L), 03.11.2023 10:04:27 - *orange.pl

@Koczi: taki Bayern jak prowadzi 1:0 z 3-ligowcem to dostaje w plecy 2:1 ;)

Yaro, 03.11.2023 10:19:40 - *centertel.pl

@asterix_paranoix: Szkoda, że małemu portugalskiemu grubasowi nie starcz sił na drugie połowy. Może męczy go machanie łapami i darcie ryja na kolegów.

Żmija , 03.11.2023 11:41:41 - *vectranet.pl

Ciekawe czym Strzałek podpadł trenerowi, że go tak gnębi? A może on po prostu nie lubi młodych - Rejczyk i Jedrasik też w tym sezonie nie pograli za dużo a były mecze, że możnaby dać im szansę zamiast stawiać na Rosołka czy Baku. Ale z tego co pamietam to Kozłowskiego w Pogoni też trzymał krótko…

Antek, 03.11.2023 11:57:02 - *rr.com

Wnosek jest taki jest dobze w 1 lidze

MIODUSKI KONFABULANT , 03.11.2023 13:21:17 - *telefonica.de

@Rafa(L): A taka LEGIA lichwiarza mioduskiego nie potrafi od 3 sezonów odzyskać mistrzostwa który po frajersku straciła. Podobno LEGIA jest najbogatszym klubem w Polsce A mi się wydaje że może i jest Ale jest też najwięcej okradana przez właściciela. Bo długi są zawsze LEGII A zyski mioduskiego

bronek49, 03.11.2023 16:59:19 - *chello.pl

a dlaczego wpuściłeś Rosołka on powinien odpocząć bo psychika mu całkowicie siadła za niego powinien wejść Strzałek bo on może wnieść coś świeżego do gry zespołu ,następny młody jest bagatelizowany przez trenera , Zieliński czy ty się z tym zgadzasz już przez Michniewicza odeszli Włodarczyk i Mosór , Strzałek wam zaufał że będzie wpuszczany na boisko dlatego przedłużył kontrakt i chyba teraz żałuje

Arek, 03.11.2023 17:47:53 - *tpnet.pl

@Żmija : zwłaszcza, że Rejczyk miał kontuzję ahillesa. Chciałbyś wypuścić typa z kontuzją?

Arek, 03.11.2023 17:50:37 - *tpnet.pl

@Yaro: chudzinko. A Tobie chociaż na 15 minut starczy?