Paweł Wszołek najlepiej punktował w rundzie jesiennej - fot. Mishka / Legionisci.com
Sobota, 23 grudnia 2023 r. godz. 08:29

Klasyfikacja kanadyjska: Jesień dla Wszołka

Woytek, źródło: Legionisci.com

Rundę jesienną sezonu 2023/24 w legijnej klasyfikacji kanadyjskiej wygrał Paweł Wszołek. Wahadłowy zgromadził na swoim koncie aż 12 asyst, a do tego dołożył 5 bramek. Drugi w klasyfikacji jest Tomas Pekhart, który jest skuteczniejszym zawodnikiem z 11 golami i 2 asystami. Na trzecim miejscu znajdują się Ernest Muci (9 goli i 1 asysta) oraz Josue z (7 golami i 3 asysty). Ponadto kapitan Legii zanotował najwięcej kluczowych podań, po których padały bramki - 9.

Bilans rundy jesiennej sezonu 2023/24
34 mecze: 16 zwycięstw - 9 remisów - 9 porażek, bramki: 58-44
średnia punktów: 1,68
gole na mecz: 1,71
gole stracone na mecz: 1,29

Ciekawostki:

53 bramki legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 13 padło po strzałach z główki. 46 to gole z akcji, 5 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 7 bezpośrednio z rzutów karnych i rzutów wolnych.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie drugiej połowy - 10 trafień. Najmniej bramek Legia zdobywała między 46-60 minutą - 4 trafienia.

Najczęsciej Legia traciła bramki między 46-60 i 61-75 minutą - po 7 trafień rywali.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,26 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,82 l.

Jeden zawodnik wystąpił we wszystkich 34 meczach i jest nim Ernest Muci (22 w pierwszym składzie). Po 33 spotkania na koncie zgromadzili: Slisz (29 w pierwszym składzie), Josue, (29), Elitim (25) i Gual (19). Najwięcej minut na boisku spędził Kacper Tobiasz - 2850.

W obecnym sezonie 8 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2023/24 (Ekstraklasa, Superpuchar Polski, Liga Konferencji Europy, Puchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminutygol/asysta na min.