Michał Kucharczyk - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 18 maja 2024 r. godz. 13:56

III liga: Legia II Warszawa 1-0 GKS Wikielec

Mishka, źródło: Legionisci.com

W meczu 31. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała z GKS-em Wikielec 1-0 po bramce Michała Kucharczyka. Do przerwy było 0-0. W kolejnym spotkaniu stołeczny zespół zmierzy się na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W 26. minucie bardzo dobry strzał na bramkę oddał Wiktor Puciłowski. Już w 46. minucie mieliśmy rzut karny dla gości. Mateusz Jajkowski uderzył jednak tak, że jego intencje wyczuł Jakub Zieliński i obronił strzał. W odpowiedzi do pustej bramki trafił Michał Kucharczyk. Duży błąd popełnili w tej sytuacji zawodnicy z Gikielca - bramkarz wyszedł poza pole karne i sfaulował swojego kolegę, co też wykorzystali legioniści. W 74. minucie Kucharczyk trafił w słupek. W 84. minucie Pchełka uderzył w światło bramki, ale świetną interwencją popisał się Paweł Rutkowski. Z kolei w 93. minucie sam na sam z golkiperem znalazł się Adam Ryczkowski, ale przegrał ten pojedynek. Co ciekawe, arbiter pokazał w tym spotkaniu aż 8 żółtych kartek dla zawodników Legii.

III liga: Legia II Warszawa 1-0 (0-0) GKS Wikielec
1-0 - 48' Michał Kucharczyk

Legia II: Jakub Zieliński - Kacper Wnorowski, Damian Byrtek, Patryk Konik - Wiktor Puciłowski, Sebastian Kieraś, Igor Korczakowski, Cyprian Pchełka - Szymon Grączewski (70' Michał Zięba), Michał Kucharczyk (80' Minas Vasiliadis), Adam Ryczkowski

GKS: Paweł Rutkowski, Władisław Krasowski, Piotr Kacperek (51' Eryk Filipczyk), Mateusz Jajkowski, Mateus Szmydt, Kacper Kondracki, Hubert Otręba, Mateusz Jackowski, Michał Jankowski, Arkadiusz Kuciński, Dawid Kalisz (23' Raivis Kirss)