Środa, 15 maja 2024 r. godz. 15:38

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Juniorzy starsi po porażce 0-1 z Arką utracili pozycję lidera w CLJ. Zespół U17 wygrał 4-1 na boisku GKS Bełchatów i jest blisko awansu od finału MP. Legia U16 po zaciętym meczu, grając przez 67 minut w 10, pokonała 2-1 SEMP Ursynów i utrzymała prowadzenie w tabeli Ekstraligi U16. Legia U15 wygrała 5-0 w Płocku i z kompletem punktów jest coraz bliżej awansu do półfinału MP U15. Legia U14 w zaległym meczu pokonała 2-0 Varsovię. Zespół LSS U16 zremisował 2-2 ze Świtem NDM, a zespół U15 - 0-0 z SEMPem II. Grały też młodsze drużyny Akademii i LSS, więcej informacji wkrótce.

CLJ U19: Arka Gdynia 05/6 1-0 (0-0) Legia Warszawa
Gol:
1-0 80+4 min. Maciej Żmuda

Legia: Wojciech Banasik – Oliwier Olewiński Ż, Bartosz Dembek (89' Rafał Boczoń), Jan Leszczyński [07] Ż, Viktor Karolak – Maciej Saletra Ż, Pascal Mozie [08], Samuel Šarudi – Igor Skrobała Ż, Przemysław Mizera (75' Samuel Kováčik [07]), Jakub Zbróg [07]] Ż. Rezerwa: Hubert Nowak (br), Mikołaj Kotarba [07], Jakub Jendryka, Mateusz Konopka, Oskar Melich
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Arkadiusz Adach

CLJ U17 (2007 i mł.): GKS Bełchatów 07 1-4(1-2) Legia Warszawa U17
0-1 7 min. Eryk Mikanowicz (as. Konrad Kraska)
0-2 19 min. Dawid Nos (as. Igor Busz)
1-2 22 min.
1-3 73 min. Maksymilian Sterniczuk (rzut karny po faulu na nim samym)
1-4 75 min. Maksymilian Sterniczuk (as. Eryk Mikanowicz)

Legia: Michał Bobier - Dawid Korzeniowski [08], Szymon Chojecki (Kpt), Franciszek Pollok, Mateusz Lauryn [08] - Kacper Morawiec, Filip Przybyłko [08], Igor Busz - Konrad Kraska (70' Jan Gawarecki [08]), Dawid Nos (58' Maksymilian Sterniczuk [08]), Eryk Mikanowicz (80' Jakub Openchowski). Rezerwa: Konrad Kassyanowicz (br), Radosław Czerwiec, Dawid Foks
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Twarde spotkanie z ofiarnie grającymi gospodarzami, którzy zdołali nawet zdobyć gola kontaktowego i przeprowadzić kilka akcji ofensywnych. Końcówka należała jednak ponownie do legionistów. Drugi gol Maksa Sterniczuka był jego 9. trafieniem w meczach ze starszymi kolegami z CLJ U17, ale jednocześnie była to 100. bramka Legii w tych rozgrywkach (przy 34 straconych). Legionistom pozostały do rozegrania 2 mecze (Polonia w LTC oraz Igloopol na wyjeździe)i zwycięstwo w którymkolwiek z nich da awans do finału MP.

Ekstraliga U16: SEMP Ursynów '08 1-2 (1-1) Legia U16
0-1 16 min. Kristijan Jovović (karny po faulu na Juliuszu Rafalskim)
1-1 33 min. Patryk Perzyna (po rzucie rożnym)
1-2 77 min. Adam Tołwiński (as. Ksawery Jeżewski)

Strzały (celne): SEMP 18(4) - Legia 15(8)

Od 24' Legia grała w 10 po czerwonej dla Jovovicia za faul bez piłki

Legia: Jan Bienduga - Jakub Sito (46' Ksawery Jeżewski Ż), Bartosz Korżyński, Antoni Sobolewski - Juliusz Rafalski, Szymon Piasta [09](46' Marcel Kiełbasiński), Aleksander Wyganowski [09](59' Bartosz Czarkowski), Jan Musiałek Ż(46' Jakub Oremczuk Ż) - Fabian Mazur [09](59' Adam Tołwiński), Kristijan Jovović CZ (24'), Jacob Levy Ż. Rezerwa: Marcel Grzejda (br)
Trener: Tomasz Bąbel, II trener: Marcel Gawor

I liga maz. U16: Legia LSS U16 2-2 (0-2) Świt Nowy Dwór Maz. 08
0-1 5 min. Aleksander Omiotek
0-2 19 min. Karol Żbikowski
1-2 55 min. Dmytro Litowczenko
2-2 86 min. Adam Kulicki

Legia Soccer Schools: Hubert Lomankiewicz [09](46' Dominik Sawczuk) - Fabian Radziński, Nikodem Skibiński, Aleksander Dworski [09], Oskar Kurc - Kamil Więch (46' Maximilian Partyka), Patryk Ciborowski, Lucjan Napieralski, Adam Kulicki, Franciszek Żak - Dmytro Litowczenko. Rezerwa: Jakub Rzępołuch, Michał Błażkowski
Trener: Rafał Wajman, II trener: Robert Kurasiewicz

CLJ U15: Wisła Płock'09 0-5(0-2) Legia U15
0-1 17 min. Olivier Pławiński (as. Piotr Bartnicki)
0-2 39 min. Oskar Maj (as. Igor Owczarczyk)
0-3 49 min. Edo von Brandt-Etchemendigaray (as. Vu Hoang Nguyen)
0-4 56 min. Oskar Maj (as. Igor Owczarczyk)
0-5 59 min. Edo von Brandt-Etchemendigaray (as. Oskar Krakowiak)

Legia: Denys Stoliarenko - Igor Owczarczyk, Bartosz Jukowski, Oskar Krakowiak - Wiktor Zugaj (67' Jan Rodak), Piotr Bartnicki (67' Xavier Dabkowski [10]), Vu Hoang Nguyen (60' Dawid Rodak [10]), Olivier Pławiński (60' Igor Lechecki [10])- Dawid Mastalski (46' Filip Kwiecień [10]), Oskar Maj (56' Norbert Merchel), Edo von Brandt-Etchemendigaray (66' Piotr Kaniewski)
Trener: Jakub Renosik, II trener: Roland Kowalczyk, Maciej Kokosza

II liga okr. U15: Legia LSS U15 0-0 SEMP II Ursynów 2009

Legia Soccer Schools: Eduard Joshua Di Donatantonio - Franciszek Koźbiał (Kpt), Oliwier Karpiński, Ivan Shrub, Kyrylo Balytskyi, Kordian Drygała, Tymur Rahulin, Maksym Shcherbak, Mateusz Sutkowski, Michał Wawryniuk, Dmytro Samoilenko oraz: Daniło Biłucha, Bartosz Harazim, Filip Jedziniak, Iwo Mroczek, Omar Sawo, Kacper Zalewski (br), Gabriel Zaporski
Trener: Siarhei Pryzhankou, Wojciech Molęda

Ekstraliga U14: Legia 2-0(0-0) UKS Varsovia 2010
1-0 41 min. Tymoteusz Leśniak (as. Xavier Dąbkowski z rzutu wolnego)
2-0 47 min. Franciszek Stępniewski (as. Xavier Dąbkowski)

Strzały(15-80'): Legia 16(11) - Varsovia 2(0)

Legia: Franciszek Golański (46' Błażej Ślazyk) - Marek Suchodół, Oskar Putrzyński, Igor Lechewcki, Igor Brzeziński, Aleksander Badowski, Dawid Rodak, Filip Kwiecień, Franciszek Stępniewski, Bartosz Przybyłko, Tymoteusz Leśniak, Kacper Jaczewki, Xavier Dąbkowski, Jan Szybicki, Tymon Płoszka, Mychajło Posternak
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Kacper Malicki

II liga U13: BVB Acacemy WBS Warszawa 11 - Legia LSS U13A

Legia Soccer Schools: Jerzy Wernicki - Eryk Urbanowski, Kacper Zaród, Wojciech Zawiska (Kpt), Franek Nwolisa, Marcel Konieczny, Szymon Kozioł, Jonatan Pol, Alex Paćko oraz: Michał Chojecki, Julian Kazubski, Kacper Materski, Aleksander Wodzicki
Trener: Piotr Chmiel

Kolejny po pojedynku z Polonią mecz z faworytem rozgrywek rozpoczął się dla legionistów idealnie, po udanej akcji Jonatana Pola. Potem jednak szybko do głosu doszli gospodarze, którzy wyraźnie przejęli inicjatywę i stwarzali sobie do końca meczu znacznie więcej dogodnych sytuacji.

I Liga U12: Delta Warszawa 12 - Legia U12

Legia: Stanisław Składnik - Oskar Marzec, Oskar Matusiewicz, Ignacy Silski, Filip Jasiński, Antoni Czuchnowski, Aleksander Kurowski, Krzysztof Opanowski, Igor Arkuszewski, Michał Har, Aleksander Barski, Jan Włodarski
Trener: Szymon Lesiakowski

Ciekawy, zacięty mecz z jedną z mocniejszych drużyn w Warszawie w tym roczniku. Gospodarze rozpoczęli dobrze, ale pod koniec I połowy i Legia pokazała dobre wykończenie akcji. Po przerwie przewaga w posiadaniu piłki i ilość stwarzanych sytuacji była bardziej po stronie legionistów, niemniej gospodarze do końca meczu pozostawali groźni. Mimo wszystko, legionistów należy pochwalić, że konsekwentnie narzucali swoją wizję gry, co dało im kilka ciekawych sytuacji bramkowych. Goli w tym meczu było bardzo mało, jednak emocji całkiem sporo.

II liga U12: Znicz II Pruszków - Legia LSS U12

Legia Soccer Schools: Michał Wojcianiec, Wojciech Kołodziej - Jakub Opieczyński, Marcel Stępniak, Artem Lavrentiev, Mikołaj Dmitrowicz (Kpt), Zdzisław Kinasiewicz, Paweł Pacuła, Nikodem Strzałkowski, Andrei Mikheikin oraz Maciej Dziankowski, Daniil Liaushuk
Trener: Jakub Drzewiecki

Drużyna LSS U12 rozegrała spotkanie 2 ligi na boisku Znicza Pruszków 2012. Legioniści wyraźnie przeważali w pierwszej połowie spotkania, choć może nie do końca zdyskontowali swoją dobra grę. Po przerwie mecz mecz miał podobny przebieg, ale był nieco bardziej zacięty - szczególnie po golu dla gospodarzy, którzy w ostatnim kwadransie meczu zwietrzyli swoją szansę. Mimo wszystko dobry mecz zawodników z LSS.

Liga U11: Delta Warszawa 13 - Legia U11

Kolejne interesujące spotkanie przy Jeziornej w w ten weekend. Obie drużyny zagrały aktywną, odważną piłkę i gospodarze z początku byli w stanie parokrotnie doprowadzić swoje akcje do skutecznego finału. Legioniści jednak szybko odpowiadali podobnie, a po przerwie przejęli wyraźniej inicjatywę. Było to jednak stosunkowo ciekawe 60 minut, co nie zawsze zdarza się w rozgrywkach ligowych.