Paweł Wszołek i Josue - fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 27 maja 2024 r. godz. 07:45

Klasyfikacja kanadyjska sezonu: Josue, Wszołek, Gual

Woytek, źródło: Legionisci.com

Klasyfikację kanadyjską sezonu 2023/24 w Legii Warszawa wygrał Josue. Kapitan stołecznej drużyny zdobył 11 bramek i zanotował 8 asyst. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Wszołek, który zgromadził tyle samo punktów, ale mniej strzelał (6 razy) a częściej asystował (13 razy). Trzecie miejsce zajął Marc Gual z 11 bramkami i 6 asystami.

Bilans sezonu 2023/24
51 meczów: 23 zwycięstwa - 15 remisów - 13 porażek, bramki: 82-66
średnia punktów: 1,65
gole na mecz: 1,61
gole stracone na mecz: 1,29

Ciekawostki:

74 bramki legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 17 padło po strzałach z główki. 66 to gole z akcji, 6 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 10 bezpośrednio z rzutów karnych i rzutów wolnych.

Najczęściej Legia strzelała ostatnich kwadransach każdej z połów - po 16 trafień. Najmniej bramek Legia zdobywała między 46-60 minutą - 10 trafień.

Najczęściej Legia traciła bramki między w dwóch ostatnich kwadransach meczu - po 12 trafień rywali, a najrzadziej w pierwszym kwadransie meczu - 9 goli.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,39 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,82 l.

Żaden zawodnik nie wystąpił we wszystkich 51 meczach. Najwięcej występów (50) miał Juergen Elitim (42 w pierwszym składzie). Po 49 spotkań na koncie zgromadzili: Josue (45 w pierwszym składzie) i Gual (34 w pierwszym składzie). Najwięcej minut na boisku spędził Josue - 3917.

W koszulce z "eLką" na piersi zadebiutowało 12 piłkarzy.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2023/24 (Ekstraklasa, Superpuchar Polski, Liga Konferencji Europy, Puchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminutygol/asysta na min.