Michał Kucharczyk - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 1 czerwca 2024 r. godz. 13:54

III liga: Legia II Warszawa 5-1 Jagiellonia II Białystok

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W meczu 33. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała z Jagiellonią II Białystok 5-1. Do przerwy legioniści prowadzili 3-0. Było to pożegnanie zespołu z własną publicznością. Kolejne, ostatnie spotkanie sezonu, rozegrają 8 czerwca na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

Już w 2. minucie bramkę dla stołecznego zespołu zdobył Michał Kucharczyk. W 14. minucie strzał oddali goście, jednak zdecydowanie zbyt lekki, by zaskoczyć Jakuba Zielińskiego. W odpowiedzi mocno, choć niecelnie uderzał Minas Vasiliadis. W 16. minucie po raz kolejny swojej szansy spróbował Kucharczyk, jednak tym razem nie zdołał pokonać bramkarza. W 29. minucie świetnie w polu karnym zachował się Michał Kucharczyk, dobrze przyjął i skutecznie posłał piłkę z ostrego kąta do bramki. W odpowiedzi zawodnik Jagiellonii niecelnie uderzył głową. W 34. minucie zawodnik Jagiellonii wybił piłkę z linii bramkowej, sędzia uznał, że zrobił to ręką i ukarał Oskara Lipińskiego czerwoną kartką. Do stojącej na jedenastym metrze piłki podszedł Adam Ryczkowski i pewnym uderzeniem podwyższył wynik na 3-0. Jeszcze przed przerwą Kucharczyk nie zdołał "zamknąć" podania i zdobyć czwartej w tym meczu bramki.

W 50. minucie Minas Vasiliadis z najbliższej odległości głową uderzył prosto w bramkarza. Legioniści całkowicie zdominowali rywala, który przez ponad 50 minut oddał tylko jeden celny strzał, ale nie ustrzegli się błędów. 5 minut później Dawid Polkowski wyszedł z indywidualną akcją, minął rywali i posłał piłkę do siatki. W 62. minucie Patryk Konik wyszedł do piłki w pole karne, jednak nie zdołał jej opanować i faulował jeszcze bramkarza, za co zobaczył żółtą kartkę. W 64. minucie Julien Tadrowski faulował rywala na linii środkowej boiska, zawodnicy Jagiellonii domagali się żółtej kartki dla legionisty, ale sędzia nie zdecydował się na napomnienie. W 81. minucie piękną bramkę zdobył Patryk Konik. 4 minuty później fantastycznym uderzeniem popisał się Sebastian Kieraś, podwyższając na 5-1. W 90. minucie symbolicznie na boisku pojawił się kończący karierę Łukasz Turzyniecki.

III liga: Legia II Warszawa 5-1 (3-0) Jagiellonia II Białystok
1-0 - 2' Michał Kucharczyk
2-0 - 29' Michał Kucharczyk
3-0 - 35' Adam Ryczkowski (k)
3-1 - 55' Dawid Polkowski
4-1 - 81' Patryk Konik
5-1 - 85' Sebastian Kieraś

Legia II: Jakub Zieliński - Michał Zięba, Julien Tadrowski, Patryk Konik - Wiktor Puciłowski (84' Franciszek Saganowski), Mateusz Możdżeń, Sebastian Kieraś, Igor Korczakowski - Minas Vasiliadis (Antoni Majchrowski), Michał Kucharczyk (84' Maciej Radaszkiewicz), Adam Ryczkowski (90' Łukasz Turzyniecki)