Legia CLJ U19 - mistrz Polski 2023/24 - fot. Legionisci.com
Sobota, 1 czerwca 2024 r. godz. 13:54

CLJ U-19: Wygrana z Jagiellonią, Legia mistrzem!

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W meczu 30. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19 Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 3-2. Legioniści zostali mistrzem Polski! Do przerwy było 1-1 po bramce Samuela Sarudiego bezpośrednio z rzutu wolnego i wyrównaniu z rzutu karnego.

W 5. minucie świetnym uderzeniem popisał się Samuel Sarudi, który golem bezpośrednio z rzutu wolnego dał Legii prowadzenie. W 16. minucie Wojciech Banasik obronił groźny strzał z dystansu. 5 minut później legioniści przeprowadzili kontrę, Cyprian Pchełka uderzał z ok. 30 m, ale strzał został zbity na róg. W 23. minucie w polu karnym faulowany był Jakub Zbróg. Do "jedenastki" podszedł Cyprian Pchełka, ale bramkarz obronił. W 27. minucie gospodarze oddali niecelny strzał, piłka trafiła tylko w boczną siatkę. 2 minuty później Igor Skrobała strzelał z dystansu, Miłosz Piekutowski odbił piłkę i łapał ją na raty. Chwilę później Zbróg główkował nad bramką. W 38. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Jagiellonii po faulu Oliwiera Olewińskiego, który został pewnie zamieniony na bramkę na 1-1.

W 69. minucie Oliwier Olewiński w ostatniej chwili uratował zespół po strzale z 4 metrów. Legioniści nieco przycisnęli, mieli kilka sytuacji podbramkowych. W 75. minucie mocny strzał nad bramką z lewej strony oddał Viktor Karolak. W 76. minucie legioniści zanotowali stratę, z szybką akcją wyszli gospodarze, a skutecznym strzałem zakończył ją Patryk Drygiel. W odpowiedzi w 82. minucie bramkę zdobył Szymon Grączewski. Sędzia jednak gola nie uznał, wskazał na spalonego. W 89. minucie było blisko szczęście po uderzeniu szczupakiem Jakuba Jendryki i dobitce Grączewskiego, skończyło się jednak na rzucie rożnym.

Kiedy wydawało się, że mistrzostwo wymyka się z rąk legionistów (w tym samym czasie Lech wygrywał z Rakowem), gospodarze zanotowali samobójcze trafienie w 90. minucie, ale remis nic Legii nie dawał. W ostatniej akcji meczu, w 6. minucie doliczonego czasu gry, Szymon Grączewski zdołał wpakować piłkę do siatki i w ekipie ze stolicy zapanowała szalona radość. Sędzia już nawet nie wznowił gry.

CLJ U-19: Jagiellonia Białystok 2-3 (1-1) Legia Warszawa
0-1 - 5' Samuel Sarudi (rzut wolny)
1-1 - 38' Alan Rybak (k)
2-1 - 76' Patryk Drygiel
2-2 - 90' Maksymilian Koj (sam., as. Szymon Grączewski)
2-3 - 90+6' Szymon Grączewski (as. Jakub Jendryka)

Legia: 1. Wojciech Banasik - 2. Oliwier Olewiński, 5. Bartosz Dembek (46' 14. Franciszek Pollok), 4. Jan Leszczyński, 3. Viktor Karolak - 6. Maciej Saletra, 8. Pascal Mozie (79' 17. Oskar Melich), 20. Samuel Sarudi (67' 18. Szymon Grączewski) - 7. Igor Skrobała (89' Jakub Jendryka), 9. Cyprian Pchełka (67' 19. Przemysław Mizera), 11. Jakub Zbróg (79' Samuel Kovacik)
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Arkadiusz Adach, trener bramkarzy: Bartosz Groszak, trener przygotowania fizycznego: Sebastian Łokaj, analityk - Krystian Sowiński, fizjoterapeuta: Kamil Pasoń.

Jagiellonia: 1. Miłosz Piekutowski - 17. Hubert Leopold (50' 8. Maciej Kuczyński), 25. Jakub Kruszewski, 26. Bartłomiej Krasiewicz, 4. Maksymilian Koj, 21. Maksymilian Cholewa (73' 5. Leszek Jaruzel), 7. Eryk Kozłowski, 6. Kajetan Pysz (50' 19. Jakub Kolo), 9. Kacper Ptasiński (83' 16. Karol Chilmon), 23. Patryk Drygiel, 14. Alan Rybak (80' 11. Olaf Pawelczyk)
Trener: Marek Wasiluk, II trener: Kamil Stanisławski, trener bramkarzy: Grzegorz Sandomierski

e(L)o, 01.06.2024 14:08:48 - *ksiezyc.pl

Taka trochę szemrana wygrana... Trzecia bramka jak do tego dopuścili i ich bramkarz wpuścił to tylko oni sami "wiedzą".

majusL@legionista.com, 01.06.2024 14:09:14 - *174.42

Brawo !!!! Gratuluje sukcesu. Fajny mecz. Brawo !!!

SŁAWEK(L), 01.06.2024 14:16:28 - *play-internet.pl

Brawo Juniorzy! Sukces w niesamowitych okolicznościach, grali i wierzyli DO KOŃCA!

Wrzucić mistrzów do pierwszego zespołu , 01.06.2024 14:23:18 - *play-internet.pl

Wywalić gwiazdeczki i wprowadzić mistrzów do pierwszego zespołu Legii

OLaf, 01.06.2024 14:25:43 - *centertel.pl

I tak nikt z nich nie otrze się nawet o pierwszy zespół bo Miodek woli kupować szrot z zagranicy

Wicher, 01.06.2024 14:26:08 - *autocom.pl

Brawo Legia :) Legia walcząca do końca :)

szyder gang, 01.06.2024 14:44:19 - *chello.pl

@OLaf: Ale 95% komentujących na Legionistach było zachwyconych,że przechodzi Gil Dias,który grał w przeszłości w Benfice,Stuttgarcie i AS Monaco,niech ta młodzież ogrywa się w Piaście,my sprowadzajmy kolejnych Diasów,kolejne gwiazdy

bum, 01.06.2024 14:45:48 - *co.uk

Ale akcja na koniec meczu!
Kozak!
Tak to się robi!
Brawo małolaty!!

Atmosferić, 01.06.2024 14:57:31 - *orange.pl

Gónsalu był na meczu czy oglądał 30 letnich portugalczyków w 3 lidze?

Alan, 01.06.2024 15:00:12 - *t-mobile.pl

Widzę, że ustawki weszły nawet w świat juniorów i tu też kręcone są dobre wałki. Nie wierzę, że rywal mając zwycięstwo w kieszeni i dominację w środku pola, grając u siebie nagle stracił siły i dał sobie wbić w ostatnich 2 minutach 2 gole. Takie rzeczy to tylko w baśniach. Młodzi szybko się uczą od seniorów jak odwracać wyniki pod stołem, polska piłka jest chora. Nic dziwnego, że później brak sukcesów na arenie międzynarodowej. Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Atmosferić, 01.06.2024 15:03:31 - *orange.pl

haha leszek poznań niesamowity sezon
-6 miejsce seniorów, bez pucharów
-odpadnięcie w kwalifikacjach pucharów ze słabą trnavą
-odpadnięcie w pucharze polski z pogonią po golu w 119 minucie, tuż przed karnymi :-D
-spadek drużyny rezerw do 3 ligi
-spadek nałożnicy warty co oddaje im 6 pkt co sezon
-w 33 kolejce CLJ utrata lidera z 14 wisłą u siebie i utrata mistrza w 98 minucie po samobóju zawodnika jagi 2 :D

Trudno o bardziej żenujący sezon :-D Mimo że sezon Legii był równie słaby to do zagłady leszka troche brakuje.

Arek, 01.06.2024 15:03:41 - *tpnet.pl

Ale charakter! Gratuluję. Brawo!

Bredzisz synku, 01.06.2024 15:09:16 - *t-mobile.pl

@szyder gang: Nie kłam, że 95% było zachwyconych, bo to nieprawda. Wielu zwracało uwagę, że często zmienia kluby i lata z ligi do ligi w krótkim odstępie czasu. W przeciągu 5 sezonów zaliczył chyba 6 klubów i wielu to zauważyło i miało obawy i wątpliwości co do tego ogóra. Po co tak łżesz? Można sprawdzić komenty w archiwum tej strony jak ktoś nie wierzy.

Korda, 01.06.2024 15:13:09 - *centertel.pl

@e(L)o: łatwo się komentuje i ogląda ale kiedy tracisz bramkę w końcówce meczu Twój plan jak i psychika bardzo mocno cierpią. A Legia strzelając bramkę w końcówce meczu bardzo mocno się nakręciła i tutaj wchodzi do gry PSYCHIKA która jest bardzo ważnym elementem tej gry. I widać że młodzież Legii bardzo dobrze sobie poradziła w tym elemencie . Pozdrawiam

Jasio , 01.06.2024 15:15:29 - *icpnet.pl

Fart to mało powiedziane!

bum, 01.06.2024 15:31:21 - *co.uk

@Eddie:
No to "na Darcie" czy jednak "charakter nie"???
Koleżko twój komentarz jest tak głupi, że Ty sam chyba nie wierzysz teraz że to napisałeś hahaha!!

szyder gang, 01.06.2024 15:42:23 - *chello.pl

@Bredzisz synku: Nie nakrecaj się,widać zabolało,pewnie się nim zachwycałeś gdy przychodził.Dobrze to 75% było zachwyconych,pasuje? Tylko śmieje się z takich ludzi,co myślą,że każdy piłkarz mający w CV duży znany klub,to od razu musi być super grajek.Co do piłkarzy zmieniających kluby, sprawdź sobie ile klubów zmieniał Prijovic zanim do nasz przyszedł,w linku masz

Po prostu zmiany klubów,czy w CV wpisane Benfica o niczym nie świadczą.Boisko wszystko weryfikuje,a nie kto gdzie i ile razy zmieniał klub,ale dla tutejszych "ekspertyów" takich jak ty,to zupełenie nie do pomyślenia,pozdro i bez spiny ;)

Kibic, 01.06.2024 15:47:06 - *centertel.pl

@Alan: Sam jesteś kręcony wałek

bum, 01.06.2024 15:55:24 - *co.uk

"na farcie" *

bum, 01.06.2024 16:01:31 - *co.uk

Dobra odpuście sobie te ujadanie hehehe.
Wiadomo jak jest. To że trafił do nas taki gil dias to dobra robota jego agenta który urobił Zielińskiego którego łatwo najwyraźniej przekonać i oszukać.
Małolaci spisali się na medal i oby któryś dostał szansę w jedynce a najlepiej kilku. Widziałem zaangażowanie jakiego tym drewnianym przegrywom mioduskiego brakowało przez cały sezon. Ostatnio transfery do jedynki to sami wypaleńcy szukający ciepłego gniazdka żeby zakotwiczyć i dobrze zarobić.
No tacy się trafiają bo miodek chce KOZAKÓW za darmo i za niższe wynagrodzenia od tych prawdziwych wyjadaczy którzy powinni trafić na Ł3.
MIODUSKI RAK LEGII koniec tematu
Pozdrawiam Panów!

Siwy, 01.06.2024 16:04:56 - *11.220

Ogladalem do 88 minuty. Myslalem ze po mistrzu. Gratulacje dla drużyny!

Czy to Future Super Legii time?!, 01.06.2024 16:43:19 - *02.net

Trener: Filip Raczkowski

MistrzU19!, 01.06.2024 16:58:20 - *02.net

W Angli sukcesy odnoszâ kluby na bazie młodej energicznej i dynamicznej grze młodych u nas sprowadzanie niepewnych 25 latkòw i słuchanie Kolegòw i koleżanek co majâ % od zawodnika to mamy owoce ostatnich lat, ..
Mamy Miiistrzaaa U19 czas aby oni przejeli u stery, Dość starej polskiej mylśli szkoleniowej , szkoleniowej!

bronek49, 01.06.2024 16:58:32 - *vectranet.pl

super chłopaki tak trzymać mam nadzieje że niektórzy z was zasilą pierwszą drużynę

go(L)op, 01.06.2024 17:55:45 - *shlnet.pl

Legia musi dawać szanse gry młodym uzdolnionym młodym zawodnikom inaczej CLJ nie na po prostu sensu

SŁAWEK(L), 01.06.2024 18:04:04 - *play-internet.pl

@Alan: Jak nie oglądałeś to nie pisz głupstw, gole w 90min i 96min, to Legia cisnęła w końcówce, miała wiele rzutów rożnych. Grę na koniec ,,ciągnął" Grączewski (ma niezłą technikę) , trzeba też przyznać że mecz był otwarty i juniorzy Jagi też mieli szanse. To jest piłka trzeba grać do końca, raz się uda innym razem nie.

Kibic z popcornem, 01.06.2024 18:15:00 - *t-mobile.pl

@Atmosferić: A my się śmiejemy z innych, że bardziej ich cieszą nasze porażki niż ich zwycięstwa. Czyim jesteś kibicem, że bardziej znasz wyniki rezerw Amiki niż nasze? Żenada.

ws , 01.06.2024 20:42:56 - *autocom.pl

Gratulacje. Trzeba wierzyć w sukces do końca. Mam nadzieję że w przyszłości zobaczę kogoś z tej ekipy w jedynce. Teraz kolej na u17. Mam nadzieję że nie są wyczerpani podstawowi zawodnicy po finałach mistrzostw Europy.

Kg 1916, 01.06.2024 22:12:55 - *beskidmedia.pl

Gratulacje chłopaki.

Wolfik, 01.06.2024 22:15:26 - *mm.pl

Gratulacje dla młodych chłopaków. Kawał roboty odwalili.
Szkoda tylko, że potem nikt nie ma pomysłu jak wykorzystać ich potencjał (vide Rejczyk ostatnio).
Chciałbym, by chociaż 1-2 młodych zawodników "otarło się" o ekstraklasę. Pewnie pozostanie to w sferze marzeń.

pol, 02.06.2024 08:32:58 - *chello.pl

@Alan: .............a świstak siedzi i zawija w te papierki..........
Jakby mieli kupić mecz ,to by strzelali w środku meczu i udawali grę ,a nie czekali do doliczonego czasu gry.

OLaf, 02.06.2024 11:14:45 - *orange.pl

Pewnie mioduski widząc że chłopaki nie dają rady zadzwonił gdzie trzeba w okolicach 85 minuty i załatwił sprawe tak jak z trzecim miejscem w Ekstraklapie które go sporo kosztowało bo Lech, Pogoń, Górnik i Raków robili wszystko byle tylko być za Legią

Bródno , 02.06.2024 16:53:18 - *plus.pl

@Alan: ty kmiocie zamknij wreszcie ryj

Xxc, 02.06.2024 22:44:52 - *vectranet.pl

@OLaf: słaba prowokacja... Dodatkowo bierz pod uwagę ze w porównaniu do innych właścicieli klubów dareczek to taki golodupiec... Twoja Hipoteza do obalenia juz na wstępie

WoLa, 03.06.2024 08:47:26 - *centertel.pl

Niestety od dawna słyniemy z wyjątkowo słabego szkolenia młodzieży, Michał Żyro jest powszechnie uważany z najgorszego gracza Ekstraklapy i za największe drewno Europy środkowo-wschodniej w XXI wieku... gość ma dwie gorsze nogi i tak przeszedł przez wiele szczebli akademii...

tekken (L), 03.06.2024 09:50:42 - *230.25

Graty :) Młodzi jak chcecie się przebić do pierwszej to trzeba wejść z drzwiami, jak kiedyś Mięciel, Mosór i Szamo. Tu trzeba walczyć, pokazać,że jesteście lepsi od tych co grają. To do wszystkich młodych w całej Legii. Inaczej skończycie w innych klubach. Powinny być mecze z pierwszą drużyną, aby młodzi mogli się pokazać.

Qasal , 03.06.2024 14:07:41 - *25.51

@Atmosferić: może i tak. Ale ich dojścia do ćwierćfinału LKE i wygrania dwóch meczów na wiosnę w pucharach to NIGDY nie zrobimy. Mówię Ci NIGDY. Ja wolę coś spektakularnego nawet co 3 sezony niż takie zwyczajne...ale co kto lubi.

Krzychu, 03.06.2024 23:49:03 - *versanet.de

@Atmosferić: kogo to obchodzi??

tekken (L), 04.06.2024 07:58:57 - *230.25

Jeszcze napisze: z każdego takiego rocznika co zdobywa mistrzostwo brać co najmniej 5 młodych do pierwszej: najlepszego strzelca, kapitana, wyróżniających się piłkarzy. Dać im szanse z 1 rok na przebicie. nie przebiją się to trudno. Inne kluby tylko czekają, jak tu za free przejąc.

Luk, 06.06.2024 01:26:37 - *plus.pl

@Qasal : a ile razy pyrki grały w LM?

Bart, 06.06.2024 07:54:18 - *chello.pl

Fantastyczna relacja z meczu. Wszystko składnie opisano. Wartka akcja, dużo dynamiki, autor ma dryg do wciągania czytelnika w zakamarki historii. Świetlana przyszłość przed autorem, czekamy na relacje z Euro...tam to się będzie działo!