Środa, 12 czerwca 2024 r. godz. 17:58

CLJ U-17: Legia Warszawa 2-4 Śląsk Wrocław. Śląsk mistrzem Polski

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W drugim finałowym meczu o mistrzostwo Polski CLJ U-17 Legia Warszawa przegrała w LTC ze Śląskiem Wrocław 2-4. Pierwsze spotkanie legioniści wygrali 3-2. Tym samym to Śląsk Wrocław został mistrzem Polski. To powtórka sytuacji sprzed roku, kiedy to zawodnicy z Warszawy wygrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3-2, a następnie przegrali na własnym boisku 1-4.

{GALERIA=6066}

Śląsk od samego początku rzucił się do ataków, a legioniści źle "weszli" w to spotkanie. W 4. minucie strzał oddał Igor Maliszewski, piłkę obronił Jakub Zieliński, ale ta wyszyła jeszcze w pole, dopadł do niej Oskar Gerstenstein i posłał obok bramkarza Legii. W 16. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Jakub Zbróg. Najpierw piłkę przejął Pascal Mozie, podał do kolegi, ten zbiegł w pole karne, nawinął kilku zawodników, jednak nieco zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i trafił tylko w bramkarza. W 22. minucie po rzucie rożnym głową uderzał Szymon Chojecki, ale posłał piłkę ponad bramką. Legioniści słabo spisywali się w defensywie, pozwalając rywalom na zdecydowanie zbyt wiele. Potwierdziła to sytuacja z 38. minuty, kiedy wprawdzie Jakub Zieliński wypiąstkował piłkę, ale Jakub Adkonis faulował w polu karnym Bartosza Szywałę. Do piłki podszedł Igor Maliszewski i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 2-0. W 43. minucie Jakb Adkonis uderzał na bramkę, jednak zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza. Po chwili Mozie zagrał do Adkonisa, ten znalazł trochę miejsca i trafił do siatki. Minęło kilkanaście sekund, a błąd golkipera w wyprowadzeniu chciał wykorzystać Stanisław Gieroba, który poszedł na piłkę. Niewiele brakowało, a mielibyśmy 2-2. Ostatecznie jednak zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 2-1 dla Śląska.

Drugą połowę rozpoczynaliśmy więc z remisowym stanem rywalizacji. W 48. minucie dwie doskonałe interwencje zaliczył bramkarz Śląska. Po dośrodkowaniu na bramkę uderzał najpierw Chojecki, potem z bliskiej odległości dobijał Adkonis. Legioniści przycisnęli, ale to zawodnicy Śląska wyszli z akcją, z czego mieli rzut karny. Nieodpowiedzialnie zachował się Erik Mikanowicz, który faulował wychodzącego z kontrą przeciwnika. Po raz kolejny do piłki podszedł Maliszewski i tym razem także pokonał Jakuba Zielińskiego. W 57. minucie mogło być już 4-1. Tym razem jednak swój zespół uratował Zieliński, który palcami wybił futbolówkę na róg. Legioniści ponownie się cofnęli.

W 67. minucie goście wyszli z kontrą, a piłkę z linii bramkowej wybijał Szymon Chojecki. Po chwili stuprocentową sytuację zmarnował Igor Kobelczuk, który z najbliższej odległości nie trafił do bramki. W 70. minucie świetnie obronił Hubert Charuży, a po chwili jeszcze zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił Mateusz Cyrek. W 74. minucie niecelnie uderzył Samuel Kovacik. Trener Dariusz Rolak próbował jeszcze wzbudzić w swoich zawodnikach dodatkową energię. Całkowicie bezproduktywnego w tym spotkaniu Stanisława Gierobę zmienił na boisku Dawid Nos. Dużo nerwowości wkradło się w poczynania Legii. Skutkowało to czwartym trafieniem dla Śląska i pożegnaniem z marzeniami o mistrzostwie. Jeszcze w 98. minucie w polu karnym faulowany był Dawid Nos, a rozmiary porażki zmniejszył Jakub Adkonis.

CLJ U-17: Legia Warszawa 2-4 (1-2) Śląsk Wrocław
0-1 - 4' Oskar Gerstenstein
0-2 - 40' Igor Maliszewski (k)
1-2 - 45' Jakub Adkonis (as. Pascal Mozie)
1-3 - 52' Igor Maliszewski (k)
1-4 - 88' Adam Ciućka
2-4 - 90+8' Jakub Adkonis (karny po faulu na Dawidzie Nosie)

Strzały (celne): Legia 21 (8) - Śląsk 16 (9)

Legia: 1. Jakub Zieliński – 2. Dawid Korzeniowski (70' 16. Igor Busz), 5. Szymon Chojecki, 4. Franciszek Pollok (61' 17. Samuel Kovacik), 3. Erik Mikanowicz (61' 13. Mateusz Lauryn) – 6. Jan Leszczyński, 8. Jakub Adkonis, 20. Pascal Mozie – 7. Mateusz Szczepaniak, 9. Stanisław Gieroba (76' 21. Dawid Nos), 11. Jakub Zbróg
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Śląsk: 1. Hubert Charuży - 16. Mateusz Cegliński, 4. Mateusz Cyrek, 5. Krzysztof Fałowski, 17. Igor Maliszewski (60' 9. Igor Kobelczuk), 6. Oliwier Pawlik, 14. Michał Wróblewski, 23. Krystian Rostek (76' 3. Oskar Zabrzeski), 21. Adam Ciućka (89' 8. Dawid Wąsala), 20. Bartosz Szywała (90' 15. Paweł Ambrożko), 10. Oskar Gerstenstein (68' 24. Adam Krzysztoń)

żółte kartki: Bobier, Adkonis, Pollok, Mikanowicz, Chojecki - Maliszewski, Kobelczuk, Fałowski, Krzysztoń, Cyrek
czerwona kartka: Chojecki (w 94. min za drugą żółtą)