Wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 10:30

15 medali legionistów na Torowych MP

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Tomaszowie Lubelskim w ostatni weekend rozgrywane były Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, w których wiele medali zgarnęli zawodnicy sekcji łyżwiarskiej Legii Warszawa. W klasyfikacji klubowej Legia sklasyfikowana została na miejscu 3. Na dystansach 200m, 500m i 1000m oraz w biegu na punkty, bracia Kania zdobyli łącznie 8 medali, a dziewiąty dołożyli w sztafecie.

Marek Kania w pierwszym wyścigu na 200 metrów uzyskał czas 0:18.117 sekundy, w finale miał minimalnie gorszy wynik (0:18.375), ale i tak pewnie zdobył kolejny złoty medal mistrzostw Polski, wyprzedzając swojego brata, Mateusza.

Niezwykle interesujący przebieg miała rywalizacja obu braci Kania w sprincie na 500 metrów. Choć Marek Kania uzyskał najlepsze czasy w kwalifikacjach (0:43.244) i półfinałach (0:45.554), to w finale minimalnie lepszy wynik uzyskał jego brat, Mateusz Kania, który minął metę w czasie 0:44.775 s i zdobył złoty medal. Marek z czasem 0:44.795s zdobył srebrny medal MP.

Na 1000 metrów złoto również zdobył Mateusz Kania z czasem 1:28.200 min., srebro - Marek Kania z czasem 1:28.547 min.

Adela Strygner wywalczyła brązowy medal na 200 metrów juniorek A, Victoria Szewczyk zdobyła srebro na 1000m oraz biegu na punkty, a także brąz na 500m juniorek B.

Ponadto dwa brązowe medale zdobyły nasze juniorskie sztafety, w składach: Julia Jaroszewicz, Zofia Szombara, Victoria Szewczyk (juniorki B) oraz Adela Stygner, Urszula Dymkowska, Gabriela Puczen (juniorski A).

Za dwa i pół tygodnia legioniści wystartują w Ulicznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się we Wrocławiu, a po nich ogłoszona zostanie reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy oraz zawody Cadett Challange.

Wyniki legionistów:
200m na czas (młodzik): 7. Igor Zalewski 0:24.200
200m na czas (kadetki): 5. Nina Pułecka 0:21.876
200m na czas (kadeci): 16. Maciej Paluch 0:22.520
200m na czas (juniorki B): 4. Victoria Szewczyk 0:21.450, 9. Julia Jaroszewicz 0:21.964, 15. Zofia Szombara 0:22.719, 16. Alicja Mikołajewska 0:22.756, 19. Urszula Dymkowska 0:23.135, 23. Julia Karczewska 0:23.627, 23. Maja Szczykutowicz 0:24.110
200m na czas (juniorki A): 3. Adela Strygner 0:21.426, 10. Gabriela Puczen 0:23.201
200m na czas (seniorzy): 1. Marek Kania 0:18.375, 2. Mateusz Kania 0:18.516
500m sprint (młodzik): 6. Igor Zalewski 0:57.420
500m sprint (kadetki): 6. Nina Pułecka
500m sprint (kadeci): 9. Maciej Paluch 0:51.520
500m sprint (juniorki B): 3. Victoria Szewczyk, 11. Urszula Dymkowska, 13. Zofia Szombara, 15. Julia Jaroszewicz, 17. Alicja Mikołajewska, 21. Julia Karczewska, 24. Maja Szczykutowicz
500m sprint (juniorki A): 4. Adela Strygner, 10. Gabriela Puczen
500m sprint (seniorzy): 1. Mateusz Kania 0:44.775, 2. Marek Kania 0:44.795
1000m sprint (juniorki B): 2. Victoria Szewczyk, 12. Urszula Dymkowska, 13. Zofia Szombara, 18. Maja Szczykutowicz, 19. Alicja Mikołajewska, 22. Julia Karczewska, 25. Julia Jaroszewicz
1000m sprint (juniorki A): 8. Gabriela Puczen
1000m sprint (seniorzy): 1. Mateusz Kania 1:28.200 min., 2. Marek Kania 1:28.547 min.
Bieg na punkty (młodzik): 6. Igor Zalewski
Bieg na punkty (kadetki): 9. Nina Pułecka
Bieg na punkty (kadeci): 11. Maciej Paluch
Bieg na punkty (juniorki B): 2. Victoria Szewczyk, 16. Alicja Mikołajewska, 17. Zofia Szombara, 19. Urszula Dymkowska, 23. Julia Karczewska, 24. Maja Szczykutowicz
Bieg na punkty (juniorki A): 5. Adela Strygner, 6. Gabriela Puczen
Bieg na punkty (seniorzy): 1. Marek Kania, 2. Mateusz Kania
Sztafety (juniorki B): 3. Julia Jaroszewicz, Zofia Szombara, Victoria Szewczyk 4:54.038, 5. Alicja Mikołajewska, Maja Szczykutowicz, Julia Karczewska
Sztafety (juniorki A): 3. Adela Stygner, Urszula Dymkowska, Gabriela Puczen 4:51.834
Sztafety (seniorzy): 1. Marek Kania, Karol Karczewski, Mateusz Kania 4:21.793
Klasyfikacja klubowa: 1. Skate Team Kowalów 985 pkt., 2. UKS Orlica 690 pkt., 3. Legia Warszawa 571 pkt.