Niedziela, 23 czerwca 2024 r. godz. 17:23

Amp futbol: Dwie porażki w niedzielę

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W pierwszym niedzielnym meczu III turnieju amp futbol ekstraklasy, rozgrywanego w Radomiu, Legia Warszawa przegrała z Wartą Poznań 1-2. Po południu legioniści okazali się znacznie słabsi w starciu z Kuloodpornymi Podbeskidzie Bielsko-Biała. Łącznie z czterech weekendowych spotkań stołeczny zespół wygrał tylko jedno, z Radomiakiem Radom. Kolejny turniej odbędzie się w Krakowie w dniach 31 sierpnia-1 września.

Legia Warszawa 1-2 (1-2) Warta Poznań
0-1 - 04:35 Majed Sajid
1-1 - 16:12 Adrian Bąk (k)
1-2 - 20+2 Marcin Oleksy

W 5. minucie Marcin Oleksy zagrał doskonałe podanie do Sajida, który znalazł się sam przed bramkarzem i posłał obok niego piłkę do siatki. W 16. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Legii za podparcie kikutem. Do piłki podszedł Adrian Bąk i pewnie pokonał bramkarza. W 2. minucie doliczonej do pierwszej połowy Marcin Oleksy huknął z rzutu wolnego obok muru i pokonał zaskoczonego golkipera.

Legioniści nieźle rozpoczęli drugą połowę, byli stroną dominującą, ale podobnie jak w poprzednich turniejach, brakowało zrozumienia i wykończenia.

Legia: 30. Daniel Paszkot, 4. Martin Heald, 7. Rhyce Ramsden, 8. Adrian Stanecki, 10. Jamie Tregaskiss, 11. Mateusz Żebrowski, 23. Adrian Bąk

Warta: 88. Gniewomir Bon, 8. Mateusz Warakomski, 9. Liam Burbridge, 10. Majed Sajid, 11. Bartosz Skrzypek, 18. Jamie Oakey, 87. Marcin Oleksy

6-2 - 32:32 Ettaleb Ihab

W 2. minucie na bramkę Legii uderzył Bartosz Łastowski, piłka przesunęła się jeszcze po obramowaniu i wpadła do siatki. W odpowiedzi Tregaskiss trafił w słupek po rzucie wolnym, piłka wyszła jeszcze w boisko, ale żaden z legionistów jej nie dobił. Chwilę później z kontrą wyszli zawodnicy Podbeskidzia i chociaż ofiarnie obronił Kata, jego kolega z zespołu, Martin Heald wbił piłkę z najbliższej odległości do siatki. W 10. minucie było już 3-0 po akcji Łastowskiego. W 17. minucie bramkę z rzutu wolnego zdobył Bartosz Łastowski, notując hat-trick. W odpowiedzi bramkę dla stołecznego zespołu zdobył Ettaleb Ihab. W 2. doliczonej minucie gola z dystansu zdobył Krzysztof Wrona, dając swojej drużynie prowadzenie 5-1.

W 33. minucie gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Ettaleb Ihab. Mimo niekorzystnego wyniku, legioniści walczyli do ostatniego gwizdka. Ostatecznie przegrali 2-6.

Kuloodporni: 22. Łukasz Miśkiewicz, 2. Rafał Bieńkowski, 6. Piotr Mizera, 10. Bartosz Łastowski, 11. Lorenzo Marcantognini, 14. Sebastian Ziółkowski

Legia: 12. Bartłomiej Kata, 4. Martin Heald, 7. Rhyce Ramsden, 8. Adrian Stanecki, 10. Jamie Tregaskiss, 21. Mariusz Adamczyk, 23. Adrian Bąk

żółte kartki: Adamczyk, Heald