Czwartek, 25 lipca 2024 r. godz. 11:45

Raport PZPN o organizacji meczów: kibice gości (1)

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego w sezonie 2023/24. W raporcie uwzględniono kwestie dotyczące bezpieczeństwa na stadionach, infrastruktury, frekwencji, organizacji imprez oraz kibiców gości. Dokument został opracowany na podstawie raportów delegatów ze wszystkich spotkań Ekstraklasy, 1. ligi i 2. ligi. Jednym z ciekawszych zagadnień w raporcie są kwestie dotyczące kibiców gości i to im przyjrzymy się w pierwszej kolejności.

To właśnie kibice Legii zanotowali najwyższą oficjalną wyjazdową frekwencję - 4122 osoby podczas meczu z Ruchem w Chorzowie i 3388 osób we Wrocławiu na spotkaniu ze Śląskiem. Legioniści byli również najliczniej jeżdżącą ekipą w minionym sezonie - łącznie w sektorach gości zasiedli w 15 533 osoby.

Łączna liczba kibiców na wyjazdach - fot. PZPN

Na stadionie Legii zasiadało średnio 770 kibiców drużyny gości na każdym meczu Ekstraklasy. To drugi wynik spośród wszystkich klubów.

Średnia liczba przyjętych kibiców gości przez kluby - fot. PZPN

Jeśli natomiast chodzi o średni czas (w minutach) wpuszczania kibiców drużyny przyjezdnej na stadion, Legia plasuje się w dolnej części klasyfikacji.

Średni czas wpuszczania grup wyjazdowych na stadion (w minutach) - fot. PZPN

Przepustowość bramek dla kibiców gości (liczba osób wchodzących na minutę) - fot. PZPN

PZPN ocenił również organizację wejścia kibiców gości na poszczególnych stadionach. W tej kategorii Legia została sklasyfikowana na 10. miejscu, a pod uwagę brano 16 klubów, które w minionym sezonie przyjmowały zorganizowane grupy kibiców gości.