Niedziela, 25 sierpnia 2024 r. godz. 14:03

III liga: Legia II Warszawa 1-1 Wigry Suwałki

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W meczu 5. kolejki Legia II Warszawa zremisowała z Wigrami Suwałki 1-1. Obie bramki padły przed przerwą. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 31 sierpnia o godz. 17 z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

{GALERIA=6118}

{VIDEOAD}

Na pierwszą dobrą akcję Legii przyszło nam czekać do 9. minuty, kiedy oglądaliśmy strzał zza pola karnego, wybroniony przez Mateusza Taudula. W 13. minucie trzykrotnie swoich szans z dystansu próbował Jakub Adkonis, ale najpierw został zablokowany, a następnie dwa razy uderzył niecelnie. Kilka minut później groźnie zaatakowali goście, legioniści wybijali piłkę z linii bramkowej, a po chwili po rzucie z autu w wykonaniu Macieja Makuszewskiego Pawlo Berezianskij przedłużył dośrodkowanie głową, ale sędzia odgwizdał faul. W 21. minucie z najbliższej odległości piłkę do siatki dobił Eryk Matus.

W 34. minucie do wyrównania dobrym strzałem z prawej strony, z ostrego kąta doprowadził Jakub Żewłakow. 5 minut później doskonałą sytuację zmarnował Adam Ryczkowski. Tuż przed przerwą najpierw legioniści trafili w słupek, a po chwili Żewłakow ponownie uderzył z prawej strony, a bramkarz z Suwałk musiał wykazać się swoimi umiejętnościami.

Drugą połowę Legia rozpoczęła bez zmian w składzie. W 52. minucie dobry strzał oddał Ryczkowski, jednak piłka minimalnie minęła bramkę. Chwilę później z lewej strony pola karnego uderzał Viktor Karolak - tym razem futbolówka poszybowała nad poprzeczką. W 58. minucie lewą stroną przedarł się Kacper Głowicki, wyłożył piłkę do Jakuba Paszkowskiego, a legioniści ratowali się wybiciem na rzut rożny. Po wznowieniu goście dwukrotnie uderzali na bramkę Mendesa-Dudzińskiego, a gospodarze wybijali piłkę z linii bramkowej.

Kolejne minuty nie przyniosły klarownych sytuacji. W 79. minucie Karolak wrzucał piłkę przed bramkę, jednak żaden z jego kolegów nie wykończył akcji. Tempo spotkania nie było zbyt wysokie, ale trudno się dziwić, skoro rozgrywane było ono w temperaturze 35 stopni w cieniu. W 82. minucie legioniści wykonywali rzut wolny z ok. 22 m. Jakub Adkonis uderzył mocno, ponad murem i celnie, ale bramkarz wyciągnął się i fantastyczną interwencją uratował swój zespół przed utratą gola. Chwilę później Adkonis został zablokowany na linii pola karnego, a goście wyszli z kontrą. Dobrze wrócił jednak Adam Mesjasz i w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny.

W 86. minucie sam przed bramkę wyszedł Igor Skrobała, ale obrońca zdołał wrócić i zażegnać niebezpieczeństwo. 60 sekund później minimalnie obok bramki uderzył Adkonis. Legioniści do końca próbowali zdobyć zwycięskie trafienie. Jeszcze w doliczonym czasie wykonywali rzut wolny zza linii pola karnego. Tym razem Adkonis także uderzył nad murem, ale bardzo dobrze interweniował Taudul. W 90+3 Mateusz Możdżeń trafił w słupek.

III liga: Legia II Warszawa 1-1 (1-1) Wigry Suwałki
0-1 - 21' Eryk Matus
1-1 - 34' Jakub Żewłakow

Legia II: 12. Marcel Mendes-Dudziński, 2. Jan Leszczyński, 3. Viktor Karolak, 5. Marco Burch (60' 4. Adam Mesjasz), 6. Jakub Adkonis, 11. Adam Ryczkowski (60' 18. Michał Kucharczyk), 14. Mateusz Możdżeń, 20. Oliwier Olewiński (68' 26. Kacper Wnorowski), 24. Pascal Mozie (88' 8. Maciej Saletra), 25. Mateusz Szczepaniak, 21. Jakub Żewłakow (68' 27. Igor Skrobała)

Wigry: 43. Mateusz Taudul, 34. Pawlo Berezianskij, 5. Michał Ozga, 6. Nataniel Wybraniec, 89. Bartosz Gużewski, 14. Michał Mościcki (46' 16. Patryk Bednarczyk), 27. Eryk Matus, 94. Jakub Paszkowski, 11. Kacper Głowicki (65' 99. Łukasz Trąbka), 77. Kamil Zalewski (72' 9. Krzysztof Cudowski), 10. Maciej Makuszewski (46' 8. Oskar Osipiuk)

żółte kartki: Olewiński - Berezianskij