Niedziela, 1 września 2024 r. godz. 14:05

Amp futbol: 3 punkty w niedzielę

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W niedzielę Legia Warszawa rozegrała kolejne mecze w ramach IV turnieju amp futbol ekstraklasy. Najpierw legioniści wygrali z Pokrową Lwów 1-0, a następnie przegrali z Wisłą Kraków 0-4. Stołeczny zespół wypadł z pierwszej czwórki i w tym sezonie nie będzie walczyć o medal. Kolejny turniej odbędzie się w dniach 28-29 września w Bielsku-Białej.

Legia Warszawa 1-0 (1-0) Pokrowa Lwów
1-0 - 3:06 Dominik Abramczyk

W 4. minucie pierwszą bramkę dla Legii Warszawa zdobył strzałem z bliskiej odległości Dominik Abramczyk. W 9. minucie ten sam zawodnik trafił w słupek. W 19. minucie rywale strzelili bramkę, ale została ona zdobyta w nieprzepisowy sposób i nieuznana.

Na początku drugiej połowy szansę na podwyższenie wyniku miał Ihab, ale przestrzelił. Po chwili Stanecki miał doskonałą sytuację, jednak i on nie trafił w światło bramki. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem legioniści wykonywali rzut wolny z bardzo bliskiej odległości, ale Maks Moroz trafił w mur. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-0.

Pokrowa: 49. Jurij Diaczuk, 3. Anatolij Medwediuk, 4. Walentyn Osowskyj, 5. Jurij Suszcz, 14. Dmytro Szczehelskyj, 24. Ołeksandr Czynczlej, 81. Mykoła Ołeksijenko
trener: Nazarij Rusieckij

Legia: 1. Thomas Atkinson, 7. Rhyce Ramsden, 8. Adrian Stanecki, 9. Dominik Abramczyk, 15. Ihab Ettaleb, 17. Maks Moroz, 23. Adrian Bąk

4-0 - 23:57 Kamil Grygiel

Już w 1. minucie bramkę dla Wisły zdobył były zawodnik Legii, David Mendes. W 6. minucie bardzo mocnym uderzeniem na 2-0 podwyższył Krystian Kapłon. W 16. minucie w niezłej sytuacji znalazł się Dominik Abramczyk, nie zdołał jednak oddać skutecznego strzału. Do bramki trafili natomiast wiślacy przy pewnej pomocy Ihaba, który z najbliższej odległości dobił zmierzającą do siatki piłkę.

W 23. minucie Abramczyk próbował z dalszej odległości, jednak świetnie spisał się bramkarz. W odpowiedzi gola zdobyli zawodnicy Wisły.

Wisła: 13. Igor Woźniak, 8. Przemysław Świercz, 11. Kamil Grygiel, 17. Harry Ash, 22. David Mendes, 23. Krystian Kapłon, 30. Matthew Dean
trener: Bogdan Kapłon