Blaz Kramer - fot. Woytek / Legionisci.com
Środa, 4 września 2024 r. godz. 07:20

Klasyfikacja kanadyjska: Kramer na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com

Początek sezonu należy do trzech zawodników. Klasyfikację kanadyjską otwiera Blaz Kramer, który do tej pory zgromadził 5 goli i 4 asysty. Tyle samo trafień na koncie ma Bartosz Kapustka i dołożył do tego 3 asysty. Najlepszym asystentem jest natomiast Ryoya Morishita. Po podaniach Japończyka padło już 6 bramek, a do tego sam dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali. Pięć goli ma na swoim koncie Marc Gual, który jest czwarty w klasyfikacji.

Aktualny bilans sezonu 2024/25
13 meczów: 9 zwycięstw - 3 remisy - 1 porażka, bramki: 34-11
średnia punktów: 2,31
gole na mecz: 2,62
gole stracone na mecz: 0,85

Ciekawostki:

30 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 6 padło po strzałach z główki. 26 to gole z akcji, 5 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 3 bezpośrednio ze stałych fragmentów gry (karne).

Najczęściej Legia strzelała ostatnim kwadransie meczu - 9 trafień. Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 1 trafienie.

Najczęściej Legia traciła bramki między w dwóch ostatnich kwadransach pierwszej połowy - po 3 trafienia rywali, a najrzadziej w pierwszym kwadransie meczu i pierwszym kwadransie drugiej połowy - po 1 golu.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,25 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,39 l.

Żaden zawodnik nie wystąpił we wszystkich 13 meczach. Najwięcej występów od pierwszej minuty (12) miał Bartosz Kapustka. Najwięcej minut na boisku spędził Kacper Tobiasz - 1035.

W koszulce z "eLką" na piersi zadebiutowało 11 piłkarzy.

Piłkarzgoleasystysumameczeminutygol/asysta na min.