Blaz Kramer - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 10 października 2024 r. godz. 09:26

Klasyfikacja kanadyjska: Kramer nadal na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com

Wrześniowe mecze nie przyniosły większych roszad w legijnej klasyfikacji kanadyjskiej. To wszystko za sprawą słabych wyników "Wojskowych". Listę punktujących zawodników nadal otwiera Blaz Kramer, który przed zmianą barw klubowych zgromadził 5 goli i 4 asysty. Tyle samo trafień na koncie ma Bartosz Kapustka i dołożył do tego 3 asysty. Najlepszymi asystentami są Ryoya Morishita i Ruben Vinagre - po 6 podań zamienionych na bramki. Z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem jest Marc Gual z 6 bramkami i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji.

Aktualny bilans sezonu 2024/25
18 meczów: 10 zwycięstw - 5 remisów - 3 porażki, bramki: 37-15
średnia punktów: 1,94
gole na mecz: 2,06
gole stracone na mecz: 0,83

Ciekawostki:

33 bramki legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 8 padło po strzałach z główki. 27 to gole z akcji, 7 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 3 bezpośrednio ze stałych fragmentów gry (karne).

Najczęściej Legia strzelała ostatnim kwadransie meczu - 9 trafień. Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 1 trafienie.

Najczęściej Legia traciła bramki między w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 5 trafień rywali, a najrzadziej pierwszym kwadransie drugiej połowy - 1 gol.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,2 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,39 l.

Żaden zawodnik nie wystąpił we wszystkich 18 meczach. Najwięcej występów od pierwszej minuty miał Bartosz Kapustka (17). Najwięcej minut na boisku spędził Kacper Tobiasz - 1485.

W koszulce z "eLką" na piersi zadebiutowało 12 piłkarzy.

Piłkarzgoleasystysumameczeminutygol/asysta na min.