74. Głaz
  • Sędzia główny: Heltman, Byczkowski, Jędrzejuk
  • Widzów: 400

Porażka na początek

Ponad 400 fanów dopingowało hokeistów w pierwszym meczu sezonu. Niestety legioniści przegrali z faworyzowaną Polonią Bytom 4-8. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem gości 2-0, w drugiej podwyższyli przewagę do 4 goli. Ostatnia część gry zakończyła się remisem 3-3. Gole dla Legii zdobyli: Kran, Komorski, Niewiadomski, Bepierszcz.

Pomeczowe wypowiedzi:

Stanisław Małkow (trener Legii): ""Mogliśmy lepiej zagrać to spotkanie. W pierwszej tercji gra nam nie wychodziła. Zachowywaliśmy się nieco ospale, w łatwy sposób tracąc dwa gole. Później moi zawodnicy wprawdzie zaczęli walczyć, ale końcówka drugiej części meczu ponownie należała do przeciwników i bramkowo poważnie nam odskoczyli. W trzeciej tercji moi hokeiści nie mieli już nic do stracenia, poszli do przodu i efektem są trzy zdobyte przez nich bramki. Podsumowując, zaprezentowaliśmy się średnio – zaczęliśmy źle, a skończyliśmy, mimo porażki, w całkiem ładnym stylu.
Jutro musimy się skupić przede wszystkim na grze w obronie, gdyż to właśnie ona była dziś naszą słabą stroną.
Kibice jak zwykle super! Cieszymy się, że mamy takich fanów.
Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, iż Gabriel Połącarz oświadczy się swojej, obecnej już, narzeczonej. Wszyscy całą drużyną cieszymy się jego szczęściem".

Gabriel Połącarz: "Odnośnie meczu, to myślę, iż troszkę przespaliśmy pierwszą tercję. Uważam, że najlepiej zaprezentowaliśmy się w ostatniej odsłonie spotkania, choć w niej także traciliśmy gole. Być może było to wynikiem dekoncentracji z naszej strony. Myślę, że brakuje nam przede wszystkim ogrania. W miarę rozgrywania kolejnych meczów nasze akcje na lodowisku powinny się zdecydowanie polepszać. Głęboko w to wierzę.

Przed jutrzejszą konfrontacją z zespołem Orlika musimy przede wszystkim odpowiednio wypocząć, zwłaszcza, że drużyna z Opola dziś pauzowała. Postaramy się poprawić w grze przede wszystkim nasze wyjście z tercji i sądzę, że wówczas będzie wszystko w porządku.

Doping kibiców był jak zwykle fenomenalny! Cieszę się, że mogłem spełnić tak ważną dla mnie kwestię, jaką są zaręczyny, przed tak wspaniałą publicznością. Fajnie, że miałem możliwość pokazania im, jak bardzo ją kocham. Zaręczyny to dopełnienie miłości, dopełnienie związku i pokazanie, jak bardzo kocha się tę drugą osobę. Kolejnym krokiem jest małżeństwo".

Oskar Plechawski: "Dzisiejsze spotkanie mogliśmy zagrać zdecydowanie lepiej. Niestety to, że przegraliśmy, jest najprawdopodobniej wynikiem braku odpowiedniego zgrania w grze w piątki. Musimy jeszcze sporo ćwiczyć. Przed jutrzejszym meczem z Orlikiem musimy przede wszystkim grać mocno podczas każdej zmiany zawodników na lodowisku i nie pozwolić sobie na wbicie gola".
Autor: Hugollek

Zapowiedź

Meczem z Polonią Bytom w Warszawie hokeiści Legii zainaugurują sezon 2009/10. Spotkanie rozpocznie się wyjątkowo o godz. 16:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do hali Torwaru II.
Zgodnie z nowym systemem rozgrywek, w niedzielę legioniści nie będą ponownie grać z Polonią, ale gościć będą inny zespół. Będzie nim Orlik Opole. Ten mecz również rozegrany zostanie o godz. 16:00.