5. Jankowski
  • Sędzia główny: Tomasz Radzik, Paweł Radzik, Jan Syniawa
  • Widzów: 299

Pewna wygrana

Hokeiści Legii pewnie wygrali z SMS-em I Sosnowiec w obecności 299 fanów, którzy przez cały mecz prowadzili głośny doping. Legioniści objęli prowadzenie już w 4. minucie po trafieniu Stajaka. W kolejnych 10. minutach do bramki trafiali jeszcze Grzesik i Bepierszcz. Wynik na 4-0 w 32. minucie ustalił Stajak.
Goście tylko w trzeciej tercji częściej zatrudniali Michała Strąka, który tradycyjnie jednak spisywał się bardzo dobrze i zachował czyste konto.

Kary: 6-26
Strzały: 48-42

Autor: Raffi

Zapowiedź

Akcja Pełna Hala

W najbliższy weekend swoje mecze w Warszawie rozegrają dwie nasze sekcje - hokejowa (dwukrotnie) i siatkarska. Fani po raz kolejny zamierzają wypełnić hale po brzegi i gorącym dopingiem wesprzeć swoje drużyny. Zaczynamy w sobotę o 15:30 na Torwarze II, gdzie nasi hokeiści zmierzą się z SMS-em Sosnowiec. Przypominamy o akcji "Pełna Hala" - zapraszamy na mecze znajomych, którzy się na nie nie wybierali.

"Na meczach naszych sekcji działacze liczą przede wszystkim na kibiców-fanatyków, zdzierających gardła przez cały mecz" - mówi "Szczęściarz", który poprowadzi doping na obu meczach hokeja.

"Jako, że nasi koszykarze grają na wyjeździe, tym razem swoje wokalne umiejetności będziemy prezentować głównie na hokeju" - mówi Szczęściarz. Sobotnie i niedzielne spotkania będzie mogło zobaczyć po 299 osób, bowiem sekcja nie ma jeszcze pozwolenia na organizację imprezy masowej (procedura jest w toku). Działacze sekcji hokejowej wyszli z inicjatywą, by podobnie jak na koszu, przedsprzedaż rozpocząć już półtorej godziny przed meczem. Ma to na celu przyciągnięcie ja największej liczby fanatyków, gotowych do zdzierania gardeł non-stop.

Kasy Torwaru II zostaną otwarte w sobotę o godzinie 14. Istnieje możliwość kupna biletu na oba weekendowe mecze - wówczas obowiązuje promocyjna cena - 15 złotych (pojedyncze bilety kosztują 10 zł). "Nie ma co ukrywać, że obecnie przechodzimy 'wymianę pokoleń' - starsi kibice coraz częściej odpuszczaja, dlatego my młodzi musimy nadrabiać i kontynuować legijną tradycję! Patrząc na to, jak kolorowo i głośno było na ostatnich meczach naszych sekcji, na pewno dobrze zapisujemy się w legijnej historii. Pamiętajcie jednak, że może być jeszcze lepiej, co jest do udowodnienia sobie i wszystkim w najbliższy weekend! Wszyscy na biało, w szalach i głodni gorącej atmosfery widzimy sie w sobotę i niedzielę. Do zobaczenia!" - zachęca do przyjścia "Szczęściarz".

Bezpośrednio z hali Torwaru II na Pragę, gdzie swój mecz zagrają siatkarze, można dojechać autobusem 162. Siatkarska Legia o godzinie 18 rozpocznie pojedynek z Ósemką Siedlce. Do Warszawy wybiera się liczna grupa fanów Ósemki. Mamy nadzieję, że fani Legii zrobią wszystko, by nasz zespół mógł się czuć jak u siebie. Wstęp na siatkę kosztuje tylko 3 złote.

W niedzielę ponownie grają nasi hokeiści, którzy cały czas mają szansę na awans do ekstraklasy. Niedzielne spotkanie będzie bardzo trudne, bo naszym rywalem będzie prowadzący w Grupie C GKS Katowice. W obecnym sezonie legioniści jeszcze ani razu nie wygrali z katowiczanami. Najwyższy czas na przerwanie tej serii. Początek niedzielnego meczu o 13:20.

Weekend z Legią:

23.01 (SO) g.15:30 hokej: Legia - SMS I Sosnowiec, ul. Łazienkowska 6a. Wstęp 10 zł
23.01 (SO) g.18:00 siatka: Legia - Ósemka Siedlce, ul. Kowieńska 12/20. Wstęp 3 zł
24.01 (ND) g.13:20 hokej: Legia - HC GKS Katowice, ul. Łazienkowska 6a. Wstęp 10 zł