21. Rostkowski Tomasz
  • Sędzia główny: Heltman, Wierucki, Połącarz
  • Widzów: 200

Nieudana inauguracja

Hokeiści przegrali w pierwszym meczu nowego sezonu 3-8 z zespołem KS Toruń. W drużynie gospodarzy wystąpiło kilku doświadczonych graczy, natomiast legioniści przystąpili do spotkania w dużym osłabieniu. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 2-1.

Podobnie było w początkowych minutach drugiej części spotkania, ale później legioniści nie potrafili sobie poradzić w starciu ze spadkowiczem z PLH i ostatecznie stracili kolejne trzy bramki. W trzeciej tercji goście strzelili dwie bramki, ale grali bardzo słabo i nie byli w stanie odmienić losów spotkania.
W trakcie meczu poważnej kontuzji doznał wychowanek warszawskiej Legii, grający obecnie w Toruniu, Michał Porębski. Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

W niedzielę legioniści będą pauzowali. Następne pięć meczów rozegrają na Torwarze II - 18 września podejmą Polonię Bytom, 19 września zmierzą się z Orlikiem Opole, 25 września zagrają z GKS-em Katowice, 26.09. z rezerwami Zagłębia Sosnowiec, a 2 października zmierzą się z zespołem MMKS Nowy Targ. Wszystkie mecze sobotnie rozpoczną się o godz. 15:30, a niedzielne o godz. 13:30. Bilety w cenie 10 zł można nabywać bezpośrednio przed spotkaniami. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do przychodzenia na Torwar II i wspierania naszych zawodników głośnym dopingiem.

strzały: 44-25
kary: 18-10

Kary dla legionistów:
nr 24 - kara 15 (atak kijem trzymanym oburącz); nr 7 - kara 46 (uderzenie kijem); nr 18 - kara 11 (atakowanie ciałem); nr 5 - kara 32 (zahaczenie); nr 49 - kary 32 (zahaczenie) i 46 (uderzenie kijem)

Zapowiedź

Sezon czas zacząć

Meczem z zespołem KS Toruń hokeiści Legii rozpoczną sezon 2010/11. W minionym sezonie zespół występował w PLH pod nazwą TKH Nesta Toruń. Po porażkach z zespołem z Krynicy torunianie opuścili najwyższą klasę rozgrywkową.