20. Maciej Młynarczyk
  • Sędzia główny:
  • Widzów:

Honorowe trafienie

Hokeiści Legii przegrali z bardziej doświadczonym i zdecydowanie lepszym Podhalem Nowy Targ 1-6. Honorową bramkę dla warszawskiego zespołu zdobył w 41. minucie Karol Szaniawski, a asystował mu Patryk Wąsiński. Gospodarze przeważali przez całe spotkanie i oddali ponad 70 strzałów na bramkę Michała Strąka, który w niedzielę spisywał się naprawdę dobrze, wielokrotnie ratując stołeczny zespół przed utratą kolejnych bramek.

W 1. tercji dobre sytuacje mieli gospodarze, którzy zresztą byli zespołem dojrzalszym i lepszym, i przeważali przez całe spotkanie. W pewnym momencie byli bliscy objęcia prowadzenia, ale na szczęście krążek zatrzymał się na linii bramkowej, a bramka strzeżona przez Michała Strąka została poruszona. Chwilę później Karol Wąsiński starł się z Neupauerem i obydwaj zawodnicy powędrowali na ławkę kar na dwie minuty za nadmierną ostrość w grze. W połowie tercji dwoma dobrymi obronami popisał się Strąk. W 15:08 musiał jednak skapitulować po strzale Mateusza Michalskiego. Na dwie minuty przed końcem tej części gry na ławkę kar powędrowali Gabriel Połącarz z Legii i Sebastian Biela z Podhala. Chwilę później do naszego zawodnika dołączył Patryk Wąsiński i sytuacja zrobiła się nieciekawa. Niestety rywale po raz drugi w tym meczu skorzystali z przewagi i zdobili drugą bramkę.

Tuż po wznowieniu gry grając w przewadze Legia zamiast zdobyć gola dała się szybko skontrować i Michalski pokonał Strąka.
Minęły dwie minuty i gospodarze trzykrotnie raz za razem uderzali na bramkę Legii - nieskutecznie. Chwilę później w ostrym starciu ucierpiał Połącarz, ale zdołał podnieść się o własnych siłach.
Podhale stworzyło kilka dogodnych sytuacji, a odpowiedzi Grzesik posłał krążek w słupek. Legioniści grali w podwójnej przewadze, ale i tym razem mieli poważne problemy ze skonstruowaniem akcji zagrażającej bramce Tomasza Rajskiego.

Czwartą bramkę dla Podhala zdobył Josef Istocy, który dobił uderzenie kolegi z zespołu. Druga tercja, podobnie jak pierwsza, zakończyła się wynikiem 2-0.

Na trzecią tercję trener Podhala zdecydował się wystawić w bramce Bartłomieja Niesłuchowskiego. Już chwilę po rozpoczęciu ostatniej części spotkania honorową bramkę dla Legii Warszawa zdobył Karol Szaniawski. Niestety nasi zawodnicy nie cieszyli się zbyt długo z tego trafienia, bowiem kilka minut później piątą bramkę zdobył Sebastian Biela, który dobił uderzenie kolegi, kierując krążek do pustej bramki.

Kiedy zawodnicy Podhala grali w podwójnej przewadze, doszło do niewielkiej bijatyki, w efekcie której karę za niesportowe zachowanie i karę meczu otrzymał Damian Kran.

W 52. minucie gospodarze zdobyli szóstą bramkę. Jej autorem był młody Dawid Olchawski, a asystował mu kolega z czwartej formacji, Konrad Stypuła.

Tuż przed końcem meczu kara mniejszą za trzymanie ukarany został Jarosław Grzesik i nowotarżanie kończyli spotkanie w przewadze. Nie zdołali jednak pokonać Michała Strąka i mecz zakończył się wynikiem 6-1.

Za tydzień legioniści zagrają w Warszawie z Polonią Bytom.

strzały: 76-19
kary: 12-36 (w tym kara meczu dla Krana)

Pomeczowe wypowiedzi:

Marek Ziętara (trener Podhala): Spotkanie w naszym wykonaniu było lepsze niż sobotnie, przede wszystkim pod względem dyscypliny taktycznej. Najlepsza była pierwsza tercja, kiedy graliśmy dobry, szybki, ofensywny hokej, stworzyliśmy dużo sytuacji. Mogła się podobać kibicom. W trzeciej tercji gra się zmieniła. Doszła duża nerwowość, kary. Na pewno znaczna przewaga i wysokie prowadzenie miały wpływ na to, że wkradło się rozprężenie, a gra się nie kleiła. Minusem tego meczu jest to, że nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji i gry w przewadze. Pracujemy jednak nad tym i na pewno będzie lepiej. Nasza przewaga była zdecydowana i wygraliśmy zasłużenie. Drużyna realizowała założenia przedmeczowe i nie dopuściła do sytuacji stykowych i strzelenia przez Legię kontaktowych bramek.